Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
29.4.2011 05:43 - Vojtěch
Hele, kde přesně jsou ty nové postavy a rasy slabší? Asi jsem ten hod na Perception nedal.
2.5.2011 16:14 - Quentin
2.5.2011 16:48 - Alnag
Vypadají tak...
3.5.2011 13:14 - Quentin
Tak se mi v Praze složila skupina zájemců o D&D4e, ale nikdo si netroufne na vedení hry, a já už jednu kampaň táhnu. Myslíte, že je vůbec možné najít v Praze volného DMa?
3.5.2011 15:39 - Almi
QuentinW: Záludná otázka :) Asi určitě záleží na tom, kdo hraje, kdy se hraje a kde a vůbec celková očekávání - zda "funny" hra, kampaň, předpřivená dobrodružství či one shot. O typu settingu či hráčských preferencích nemluvě (zda DnD 4e, či essentials, zda Fortune cards a pokud ano v jaké podobě)..
4.5.2011 10:22 - noir
Vojtěch: Jen bych nejdřív napsal, že jsem tvrdil, že "postavy jsou slabé, anebo staré".Takže konkrétně:

Vampire je číselně nejslabší striker - už jen proto, že jeho dailiny jsou kontrolerské. Ta mechanika

Assasin - executioner byl přesně ve stejné podobě vydán už na webu.

Blackguard+Beguiler jsou průměr, ale OK.

Vryloka je OK.

Revenant je přetištěný starý materiál-

Shade je děs. Rasa doporučovaná jako zloděj nebo assasin dostaen bonus skill stealth? Ale to je pak vyhozená výhoda, že, když ji v obou povoláních dostanem tak jako tak... Postih k vlnám? POSTIH? To tady ve 4e zatím u žádné rasy nebylo. Brrr. A ta rasová power, kterou se STANDARDKOU skryješ, to mi přijde jako žert. Špatný žert.

A co nám zbývá? Pár kouzel a modliteb.
4.5.2011 10:23 - wlkeR
Proč je všecko pořád v Praze :|
4.5.2011 10:28 - noir
Jo, o Binderovi píše autor webové příručky, kde radí, jak ho hrát, tohle: "Unfortunately, the binder seems to be a less effective controller then either its parent class the PHB warlock or its sibling subclass the hexblade. The binder's locked in encounter powers, regardless of pact, are less effective control then the warlock could have selected, or even then some of the hexblade pact encounters."
4.5.2011 21:19 - Almi
Kýblohlav píše:
Proč je všecko pořád v Praze :|


Je škoda, že nemůžeš, ale tak: na AA jezdí Nerhinn z Brna. Jen kvůli hře. Jarik si zase jen kvůli AA našel práci v Kolíně a nešel zpět do Budějic. Já sám jsem víc jak 5 letjezdil domů do K. Varů z Prahy téměř každý týden hlavně kvůli hře...

..takže - život je otázka priorit...a dobré organizace.
5.5.2011 09:34 - Lotrando
Píše:
Já sám jsem víc jak 5 letjezdil domů do K. Varů z Prahy téměř každý týden hlavně kvůli hře...


Zas tak moc ti to ale nevycházelo :). Někdy se hrálo i dva týdny po sobě :)

ale s tím závěrem se nedá než souhlasit.
5.5.2011 11:26 - Quentin
Almi: Tak nakonec se odhodlal jeden z našich :)
5.5.2011 14:33 - Almi
QuentinW: tak to je super, vždycky je fajn, když vede hru někdo, kdo hráče zná... :-)

Lotrando: jojo, člověk se snaží, ale znáš to...jsem rád, že máš ještě čas se sem kouknout, při svých (radostných) povinnostech :-)
5.5.2011 15:22 - wlkeR
Almi píše:
..takže - život je otázka priorit...a dobré organizace.

Tak kvůli AA, podle toho, co o nich občas čtu, se není ani čemu se divit.

Blbá věc pro ostatní města, ovšem, že všichni dobří gameři odejdou do Prahy ^^;
7.5.2011 21:21 - noir
No konečně! Témata pro všechny! Ale že to trvalo. Konečně může být můj hraničář Beastmaster, aniž by v boji stál za houby. Sice trošku nevyvážený, ale jinak pěkný. (Na 4shared už je to ke stažení)
7.5.2011 22:59 - Alnag
Á... další power creep, další zvýšení komplikovanosti... jo, to přesně 4e potřebuje.
8.5.2011 07:48 - noir
Alnag: No, jak se to vezme.Ano, pro klasické 4e postavy staré školy (jako naši AAčkoví veteráni) jsou to další powery navíc, další věc, která se musí hlídat. Nicméně mi to přijde jako docela dobré doplnění k essentials postavám, kterým tahle hloubka docela chybí. A třeba ten alchymista je IMHO zatím asi nejlepší řešení alchymie, kterou 4e nabídla.

A power creep? Přijde mi, že je silnější jen jedno z témat - ten Order adept. Jinak jsou ty výhody spíš do šířky (t.j. můžeš si vyměnit nějakou schopnost za jinou). Hlavně mi to struktutou přijde jako takové malé Paragon pathy pro Heroic :)

Když srovnám tuhle podobu Témat s tím, jak přišly v Dark Sunu, tak nová varianta se mi zdá mnohem elegantnější.
8.5.2011 10:31 - wlkeR
... kdyby měl někdo nááhodou stejný problémy to najít jako já, článek se nazývá "Heroes of Nature and Lore" ^^;
11.5.2011 14:16 - Almi
Alnag píše:
Á... další power creep, další zvýšení komplikovanosti... jo, to přesně 4e potřebuje.


Ty jo, v tomhle se vážně neshodneme. Četls to? V čem je to powr creep? A v čem to zvyšuje komplikovanost?
13.5.2011 08:49 - noir
Další díl character Themes je na světě. Zajímavý, ale je na tom vidět, že autoři už nestíhají sledovat všechny ty tisíce featů, které vyšly. Škoda. Třeba když se skombinuje Scholar s jedním nenápadným featem, může mít postava bonus k Insightu až +10 :(

A některé powery jsou IMHO hodně silné. Nicméně je to něco, bez čeho se dá žít...
13.5.2011 10:24 - Gurney
noir píše:
Konečně může být můj hraničář Beastmaster, aniž by v boji stál za houby.

Je fakt že Beast Ranger z Martial powerů 1 je k ničemu, ale mít minioního companiona mi přijde dost frustrující. Pořád vidím jako nejlepší variantu companiona udělat vyrobit jej coby companion character dle DMG2 (hodně nevyvážené a rozhodně nepatří do ruky lidem, co protahují boje, ale dává to smysl)

noir píše:
A třeba ten alchymista je IMHO zatím asi nejlepší řešení alchymie, kterou 4e nabídla.

Neřešila se doteď alchymie ve smyslu "vem si jeden feat a umíš vyrobit včechno od tvýho lvl dolů"? (příp. se dá zhouserulovat na nutnost shánět recepty, bohužel už netuším kde jsem to četl) V čem je to s themes lepší?

Abych se přiznal celkově moc nechápu co je na nových themes tak super. Nemyslím si že by hru komplikovaly, ale tohle je snad jen způsob, jak zaplnit Dragon.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11537480354309 secREMOTE_IP: 18.116.13.113