Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
29.11.2010 18:59 - andtom
Almi píše:
Výsledkem je pak cena 35 USD. I když odečtu slevy přes Amazon,
začínají se soustředit na přidanou hodnotu.


Joooooo, přidaná hodnota ... Přidaná hodnota, říkáš? Občas se podaří zajímavá nechtěná slovní trefa ...

S tím Amazonem, myšleno americkým, se to komplikuje. Totiž na přidanou hodnotu, tedy daň z ní, se soustředili při vyškrabávání vyžraného hrnku do daňových příjmů ČR. Bezcelný limit dovozu ze zemí mimo EU má poklesnout ze 150 EUR na 22 EUR. Navrhovaná účinnost 01.01.2011.
29.11.2010 19:06 - Alnag
andtom píše:
vyškrabávání vyžraného hrnku do daňových příjmů ČR.


Mám pocit, že je to harmonizace s nařízením EU a clo také putuje do příjmů EU nikoliv ČR. Ale jinak máš pravdu... dovoz z USA nebude sranda (a to ne kvůli clu, ale kvůli tomu, že si budeš muset balík osobně vyzvednout na vyclívací poště...)
29.11.2010 19:17 - Vojtěch
To ne, zásilky se dají vyclít na dálku.
29.11.2010 21:38 - wlkeR
Vojtěch: Vážně? No, já se tedy starého DM manuálu stejnak zbavuju, jen recenze pravily, že zajetej DM využije snad jen to dobrodružství... Zbytek je v Compendiu.

Tak už zase nevim jestli se s tim shánět nebo ne; bejt to na netu tak aspoň kouknu a vidim, takhle na recenze se spolejhat je o ničom :|
30.11.2010 00:43 - Vojtěch
...mno, jestli máš na mysli jenom compendium z Essentials, tak tak toho ve skutečnosti z DM sekce zas tolik není. Nevím jak v rules compendiu na wizardích stránkách pro insidery.

Z DM knihy je v tom knižním pořádně akorát rozělování odměn a fantastický terén a pak jak číst pasti a monstra (= kecy o tom v jakém je to formátu uváděno). Jsou tam magic items - opět jen vysvětlení nového systému raity, zbraně - bez patřičné tabulky, jen odrecitují co znamená light, thrown a tak. Pak ještě combat, skilly a pravidla pro cestování atd.

Všechno tohle je tam ale na úrovni hráčům přístupno - bez tabulek atd. Ty jsou v DM příručce. Včetně všech věcí, jako je tabulka DC na lvl s komentářem, který vše vysvětluje tak, jak to má být, pastí (jak je dát do hromady), fixlovací tabulka ze str. 42 je tam v lehce pozměněné podobě a také skill challenge.

Oproti DM manuálu tam ale vůbec nejsout taková ta fidlátka jako jak si udělat vlastní past, template pro potvory, návod jak se dělá elite potvora a tak. I když DM manuál postrádá leccos z ukecanosti DM's Book pro Essentials, tak v něm je pořád pár věcí, co se v rámci jednoduchosti vůbec znovu nepřetisknulo. Základní principy vysvětlují Essentials mnohem lépe, ale na úkor některých složitějších udělátek, které prostě opomíjejí (ono se nelze moc divit, essentials jsou vlastně taková na dřeň oholená pravidla s rozsáhlým výkladem).
30.11.2010 07:32 - wlkeR
Ahaa, takže to by se mohlo hodit. No, Ježíšek už to nestihne :D Ale časem to třeba pořídim.
30.11.2010 07:57 - Vojtěch
Myslím, že pokud se nezbavíšš té původní DM příručky, tak si vystačíš. Jestli chceš, můžu přitáhnout jak dobrodružství, tak tu knihu k nahlédnutí (jinak se do boxu asi nedostaneš, dokud je někdo nedá na podnos).
30.11.2010 12:36 - wlkeR
Tož já odprodávám všechny své Core Rules s tím, že si vystačím s počítačovým a knižním Compendiem. Snad.

Právěže ten kit jsem nikde na šňůře neviděl - neže bych ho hledal tak usilovně, ale snaha tu byla. A už jestli má, jak říkáš, info ke stavbě příšer a pastí, o Challengích nemluvě, je to asi dost solidní koupě.

Přitáhnout... Leda do Budějic, já se moc jinam nedostanu :|
30.11.2010 13:08 - Vojtěch
No, ten kit to právě nemá, tohle info je v základním DM Guide pro 4E. Holt leda jestli nedojíždíš na Game Day :D
30.11.2010 13:14 - Smud
andtom píše:
S tím Amazonem, myšleno americkým, se to komplikuje. Totiž na přidanou hodnotu, tedy daň z ní, se soustředili při vyškrabávání vyžraného hrnku do daňových příjmů ČR. Bezcelný limit dovozu ze zemí mimo EU má poklesnout ze 150 EUR na 22 EUR. Navrhovaná účinnost 01.01.2011.


*smutny oblicej*
30.11.2010 13:18 - wlkeR
No v tom tvym příspěvku to bylo také zmatené...

Ale když se to tak vezme, já nakonec nepotřebim nix než DC tabulku, damage-by-level a tu na tvoření/úpravu příšer, kerý mam ještě z pravidel obškráblý na deskách sešitu. Ta první snad v Compendiu bude (v aktualizované podobě, no less), co se ostatních týče, bu´d tam budou, nebo si prostě upravim ty svoje dle pravidla "co hráč nevidí DMa nebolí."
30.11.2010 14:57 - Vojtěch
Taky pravda...
30.11.2010 16:05 - wlkeR
Steve Winter píše:
(for now, those are Heroes of the Fallen Lands and Heroes of the Forgotten Kingdoms)

... žeby se plánovalo víc Heroes of D&D..?
30.11.2010 17:46 - Vojtěch
No, tak Heroes of Shadow už jsou v plánu na vydání 15.3.2011, ne?
30.11.2010 20:24 - wlkeR
Ale to nevypadá na Essentials :| Je to také matoucí...
30.11.2010 20:25 - Vojtěch
Prý to essentials budou, i když takové smíšené... jinými slovy v tom pokustóni zas dělají binec.
1.12.2010 15:40 - Blaine
Muze mi nekdo sem hodit Chaos Scar dobrodrustvi na 5. a vyssi lvl?
1.12.2010 16:08 - Smud
Temple of Radiant Morn (lvl 7-9), Rijen 2010
Head in the Clouds (7-8), Listopad 2010

Obe jsem hral a doporucil bych je :)
1.12.2010 16:19 - Blaine
Smud: uplne cirou nahodou povesit to nekam na nejaky server nemuzes, ze ne? Uz si neplatim Insider (a nejaky cas nebudu). Byl bych vdecen, odpadla by mi na dnesek jakakoliv priprava.
1.12.2010 16:56 - wlkeR
Blaine: Stáhni příslušný Dungeon, tož..?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1412079334259 secREMOTE_IP: 18.117.196.184