Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.11.2010 12:51 - ShadoWWW
Když jsem ho v noci testoval, tak u výběru schopností (powers) nenabídl žádné. 8-O
17.11.2010 13:08 - Naoki
A jak je to s podportou party? Aby si každý mohl udělat postavu a tak.
19.11.2010 07:02 - ShadoWWW
DDI Virtual Table vstupuje do fáze betatestování.
19.11.2010 08:19 - Lotrando
Jsem zvědav, kdo jim to zaplatí.
19.11.2010 15:16 - Smud
Hmm, u toho noveho Character Builderu mi nejdou vybirat powers, u 2 ruznych postav mam v nabidce 0 poweru, a kdyz dam Choose for me tak to sice neco vybere, ale ne to co chci :( Na ofiko forech jsem to zbezne hledal a nenasel...

Udelal jsem workaround pres retraining, ktery mimochodem nefunguje ani vzdalene spravne, ale aspon mi to da spravnou karticku na sheet a to je muj cil :)
19.11.2010 18:16 - Alnag
Smud: Potvrzuju. Zkoušel jsem si udělal postavu a skončil jsem na výběru powers. Nula od nuly...
19.11.2010 18:59 - ShadoWWW
jj, u mě taky tak.
19.11.2010 22:38 - andtom
Lotrando píše:
Jsem zvědav, kdo jim to zaplatí.

A kolik to stojí? Předpokládám, že nasazují měsíční paušál. Ono je to vhodná půda i na systém zdarma+mikroplatby za lepší možnosti jako u onlinovek, nedivil bych se ...
19.11.2010 23:50 - Lotrando
Stojí to pořád stejně, cca 7 babek a když platíš dopředu, tak mírná sleva. Ale problém vidím v tom, že jim to nechodí. Navíc lidem vzali něco, co předtím fungovalo, bez vysvětlení. To že počkali, až většina předplatitelů zaplatí dopředu (v říjnu vypršelo hodně účtů co prodlužovali loni v červnu za zvýhodněných podmínek) jim asi zazlívám nejvíc. V tuhle chvíli je to totiž tak, že marně čekáš na udpate a místo něho dostaneš nefunkční pokus o online aplikaci.

Je to banda.
19.11.2010 23:57 - Vojtěch
[ironická poznámka]Ty holt postrádáš ten správný optimismus, kterým oplývá ideální zákazník! :o)

Místo aby jsi se radoval, jak se všechno vylepšuje, tak remcáš nad nějakými počátečními drobnostmi.[/ironická poznámka]
20.11.2010 17:19 - Lotrando
Vojtěch: přehnaný optimismus není na místě, zatím jen berou. Když to vezmeš tak, že platíš měsíčně za službu, tak za jakou platím já, když mi poskytují jen ubohý alfatest. Namísto toho, co jsem zaplatil (a fungovalo).
20.11.2010 17:53 - ShadoWWW
Snad se to zlepší, ale poslední měsíce byl DDI dost ubohý. CB neupdatovaný o velmi žádaný DS, AV neupdatovaný už celou řadu měsíců (a kdoví, kdy bude). A další tooly, které byly slibované už před 2 roky, jsou stále nejvýše v alfatestu.

A obsah posledních Dragonů a Dungeonů už IMHO také není tak zajímavý. A vytratily se i ilustrace. Schválně se mrkněte, kolik bylo v jednom čísle ilustrací před dvěma lety a kolik jich bývá teď.
21.11.2010 04:05 - Vojtěch
Lehce jsem to své psaní poupravil, aby to bylo uvedeno na pravou míru...
21.11.2010 10:38 - Lotrando
Vojtěch: :) moje chyba, jsem na ně prostě naštvanej
21.11.2010 11:07 - Vojtěch
Já si nějak vyststačím s papírem... DDI mě láká čím dál méně. Co by mi nabídla tak extra když to tak čtu?

* Dragon and Dungeon Magazines (vím kde najít bez předplacení a zas TAK mě tedy nevzaly - dělat dobrodružství se do 4E dá s prstem v nose a všelijaké ty dodatečné featy bych stejně buď vyjdou později někde knižně, nebo se bez nich obejdu. I tak je myslím featů a powerů dostatek na to, k čemu ty pravidla použiju. Nejsou to pokémoni, abych je musel mít všechny. Nebudu se tajit tím, že 4E mám spíš jako doplněk, i když knížek mám celkem dost).
* D&D Character Builder (pch, na papíře to jednou dodělám, pak se leveluje. Fakt nechci dělat nový build na každé sezení, takže holt nebudu lenoch)
* D&D Compendium (papír bude muset stačit, noťas nosím jen v krajním případě... a stejně nebudu sledovat všechna errata, na doma to nemá snad ani cenu)
* D&D Adventure Tools (možná užitečné, ale proč se namáhat? Spočítat encountery a loot se dá podle DM knížek celkem pohodlně)
* Art and Map Galleries (mapy mě keslit baví a obrázky nepotřebuji)

Ve výsledku si tu stovku měsíčně radši usyslím na nějaký jiný materiál :-|
21.11.2010 11:29 - Sethi
CB byl ve skutečnosti dost užitečný, a to říkám z pohledu člověka, který si nakonec svůj deník píše v ruce (nebo tedy jako ne v ruce, ale chápeme se). Všechny zajímavé buildy a featy a jiné kousky skládačky pěkně pohromadě bez hromady pdf/papírů/knih (moje spotřeba toneru a papíru rapidně klesla); kontrola čísel, pěkný plánovač do budoucna. V podstatě si vedu paralelně deník v CB, kde je zapsaný všechen ten nudný technický balast (bez kterého bych ovšem už nikdy nedokázala postoupit o úroveň), a herní deník je pak okrouhaný jen na věci, které aktivně ve hře fakt uplatním.

Ale poslední zajímavý content na Aissku vyšel asi před půl rokem, do pevného CB se dostal, tak mě zatím ta ztráta updatů tak moc nebolí.
21.11.2010 13:49 - Vojtěch
Já to psal ze svého pohledu. Pro mě všechny zajímavé buildy... projdu si příslušný PHB + power (případně jednu knížku essentials) a vyberu si tu základní mechanikuz (jako třeba battlerager pro fightera). Pak už jen zalistuju pro power, který na lvl potřebuju při levelu, featy většinou tak od oka předvyberu pro tier při hledání co si vzít na první atd. Jediné využití pro CB by pro mn byla kontrola čísel a rychlé levelování, kyž se tvoří postava na vyšší úrovni (což je obecně opruz v každé hře, ale já si celkem užívám celkem nízké lvly).
21.11.2010 14:01 - noir
Tak nový CB prý blbne všem v Evropě - respektive kdekoliv mimo USA. Někde jsem našel tip, jak to zachránit:

A work-around that works for me is to:
1. Find where you can change the regional settings in your OS version, and make a note of your present settings.
2. Change your regional settings to "English (US)" or whatever is the corresponding US English setting in your language. (For me it was "Engelska (USA)".)
3. Then restart the Character Builder.
Result: You can select powers.

When you are done using the CB, you should probably change back to your old regional setting.

To change number, currency, time, and date settings on Windows XP:
1.Open Regional and Language Options in Control Panel.
2. On the Regional Options tab, under Standards and formats, click the locale whose date, time, number, and currency format you want to use.
(instructions from Microsofts support pages).

This is of course just a temporary work-around, not a good permanent solution.
21.11.2010 14:12 - Vojtěch
LOL :D
21.11.2010 16:24 - Lotrando
Hmm.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10906004905701 secREMOTE_IP: 3.144.102.239