Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
6.11.2010 14:06 - Nerhinn
Vypadá to hezky, ale mně se líbí figurky a moje předházené kostky. Od doby, co jsem hrála Omegu v Kronikách mám hrůzu z kostkových generátorů. Brala bych jen tu mapovou část, a na to je to asi dost drahý špás :/
6.11.2010 14:10 - Lotrando
Ono to podporuje všechny varianty. Ale pravda je, že hody kostkou jsme při hraní s masterplanem taky radši házeli klasicky. Dobrej generátor náhodných čísel je spíš výjimka než pravidlo.

Když je to hodně taktická hra, je počítač neocenitelný pomocník. Naopka, když chcete zábavu s atmosférou, je to spíš na škodu. Tam je ale asi méně taktiky, takže to nevadí.
6.11.2010 14:21 - ShadoWWW
Taky nejraději hážu klasickými kostkami. Ale nejlepší virtuální házení je IMHO ve Fantasy Grounds.
6.11.2010 15:22 - Lokken
Já bych bral tu mapu, byť bude dost drahá. Ale své stěstí bych měl rád aslepoň při hře ve vlastních rukou (trochu), takže svých kostek se nevzdám. A figurky jsou mi milejší než obrázky.
6.11.2010 16:37 - Smud
Zajimavej programek. Mozna by se to s projektorem a ukazovatky dalo pouzivat docela rozumne uz ted, a stul by zustal pradny pro hazeni kostkami a obcerstveni :)

Co me zaujalo je to skladani map z obrazku. Jak jednoduche - nacti obrazek, zmen velikost aby ti sedel grid na ostatni a je to. Pak kdyz si predstavim ze se opravdu odkryje jen ta cast bojiste, kterou nejaka postava vidi, je to pecka.
6.11.2010 17:34 - OzzKar
když budou všichni u her použivat takové kraviny a počítače tak proč potom hrát "papírové" rpg... A to se o rpg hrách říkávalo, že rozvíjejí fantazii - pche.
10.11.2010 11:33 - wlkeR
Displacer Beast
... Není to elita ani sólo, a přesto má spoustu dynamiky, včetně Triggered akcí... což není tak úplně novinka, ale přijde mi celá příšera daleko líp zpracovaná než v původním MM.
10.11.2010 23:57 - raptoreček
Pro případné zájemce máme k dispozici některé novinky, jako Tiles Master sety, Monster Vault a další knížky:

http://www.mysticshop.cz/katalog.php?idc=129
11.11.2010 07:09 -
Pro případné zájemce máme k dispozici některé novinky, jako Tiles Master sety, Monster Vault a [url=http://www.jacketssale.net/]moncler coats[/url]další knížky:
11.11.2010 09:59 - wlkeR
Monster Vault nehorázně drahý, musím si postěžovat veřejně~ Ale na druhou stranu to zjednodušení a především zrušení nutnosti prolézat Errata mi za to (snad) stojí ^^;
11.11.2010 11:41 - Smud
Vcera jsem si prinesl domu Monster vault za 600,- z CR. Jsem velmi spokojen, libi se mi kvalita monster, jsou tam pekne obojstrane tokeny (druha strana je bloodied), mapa a dobrodruzstvi. Muzu jen doporucit.

Dale jsem poridil nove tilesy - The City. Klasicky pekne tilesy, jedina vytka je ke krabici - je z boku stejne malovana jako v predchozi sade, coz mi k mestu vubec nesedi. Ale budiz. Ono by to na barak stejne nebylo dost vysoke :)

Heroes of Forgotten Kingdoms maji spousty obsahu stejny jako Heroes of Fallen Lands, ale tak vetsinu knihy tvori nove essential buildy postav, cili jsem take spokojen. Pokud ovsem neplanujete hrat jednu z techto postav, nutna koupe to urcite neni.
11.11.2010 12:17 - Vojtěch
Já osobně bych byl radši za DM box a Monster Vault bez dobrodružství, ale za to s tilesy, více obecnými mapami, nebo za 500 ;p

Ty jejich dobrodružství ať si strčí do web enhancementu - škoda papíru a místa v krabici.
11.11.2010 23:52 - ShadoWWW
Video ukázka nového CB.
12.11.2010 05:52 - Vojtěch
Jo, přesně dle očekávání... všechno zůstane u nás :)
16.11.2010 16:02 - wlkeR
Hm, nepotkal ste náhodou někdo někde na šňůře ten adventure "Reavers of Harkenwold?" Docela rád bych věděl, jak vypadá.
16.11.2010 17:06 - ShadoWWW
To je myslím jiný název pro HS1: Slaying stone, ne? (Je na zlatém podnose)
17.11.2010 01:08 - wlkeR
Fakt? To by asi mnohé vysvětlovalo; zkusím, thx.

EDIT: Tak ten Slaying Stone co mam je pro lv1, Reavers of Harkenwold maj bejt pro lv 2-4..?
17.11.2010 12:09 - ShadoWWW
Esenciální vrah vypadá hodně dobře. Rozhodně líp než ten "core" vrah. Dnes je tu vrah - kat.
17.11.2010 12:25 - Naoki
A jaké jsou zkušenosti s novým CB?
17.11.2010 12:36 - Sethi
Pro slabší počítač peklo. Starý builder mi tu neběhal zrovna hladce, ale jak se jednou načetl, tak to šlo docela v klidu. U nového, to abych si na charakter vzala dovolenou.

A náhodné crashe, no. Alespoň si to pamatuje rozpracovanou postavu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094173908233643 secREMOTE_IP: 3.140.185.147