Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
4.11.2010 10:37 - ShadoWWW
Mac ano, ale iPad a iPhone ne.
ksleung píše:
Silverlight is not supported by iPhone or iPad and the current limitation is political, not technical.
4.11.2010 10:46 - Smud
Super, konecne budu mit builder k dispozici i v praci a sdileni postav bude jednodussi, jelikoz cela druzina pouziva jeden DDI ucet.
4.11.2010 10:49 - noir
Pro mě je to průser: soukromý počítač mám bez netu a na pracovní si nic nenainstaluju...
4.11.2010 10:58 - Lotrando
MS tvrdí, že do budoucna dává přednost HTML5 pře SL.

Jinak ta volba je logická, měli to napsaný v dotnetu, a tak je webová konverse přes Sl asi nejlacinejším řešením.

Hrozně mě taky baví jejich podpora. Tři dny se s nima dohaduju, že mi sebrali neoprávněně prachy a pořád dělají, že o ničem nevědí. Když jsem ji to zdokladoval, napsali mi, že někdo přes můj account zaplatil mojim paypalem. Docela by mě zajímalo, kdo. Bohužel pochybuju, že mi to řeknou. Píšu to hlavně proto, abyste si dali pozor na svoje DDI účty, asi to nemaj zrovna moc dobře zabezpečený. Já jen doufám, že to není nějakej útok zevnitř. To by mohlo být nepěkný.
4.11.2010 11:14 - noir
Lotrando: Přesně tohle (Že MS považuje Silverlight za mrtvý) mi teď říkal kámoš, který se těmhle věcem hodně věnuje.
4.11.2010 11:17 - ShadoWWW
A je to vůbec možné, aby to někdo neoprávněný zaplatil? Pokud vím, tak by potřeboval nejenom vstup do tvého DDI konta, ale i už. jméno a heslo na tvůj paypal účet a to je myslím dost nepravděpodobné. (Pokud vím, tak každá paypal platba vyžaduje zvláštní autorizaci).
4.11.2010 11:21 - Vojtěch
Silverlight mrtvý? Dobré... Hádejte v jakém prostředí funguje celní klient ministerstva financí? :)
4.11.2010 11:28 - Alnag
Lotrando píše:
MS tvrdí, že do budoucna dává přednost HTML5 pře SL.


Já jsem to pochopil tak, že si to napíšeš v Silverlightu a aby to bylo multiplatformní tak ten to vysype jako HTML5 stránku. (nebo něco takového vyplývalo z posledního hlodu od MS... nepřesnost a nepochopení je plně na mé straně).
4.11.2010 11:31 - ShadoWWW
Píšou o tom dokonce i na Živě.
4.11.2010 11:35 - ShadoWWW
Alnag: Ne. HTML5 má vlastní specifikaci (tagy). Dnes existují 3 podobné standardy: Flash, Silverlight a HTML5. Jasně, prohlížeč ti to zobrazí stejně (ale pro SL a Flash potřebuješ pluginy, pro HTML5 ne) a obyčejný uživatel většinou ani nepozná, na čem to běží.

iPad ale flash ani SL nepodporuje (i když o flashi se do budoucna uvažuje). Proto např. Youtube přešel na HTML5.
4.11.2010 14:40 - Lotrando
SL nejspíš nebudou dál podporovat jako doteď. Stejně to byla jen varianta flashe ten na HTML5 dojede taky.

Shadow: Zahájil jsem disputaci s paypalem, který mi odpověděl, že transakce je platná, ale prachy vrátil na paypal účet. Jen mi řekli, ať si zkontroluju security u obchodníka. Celé to trvalo asi půl dne, narozdíl od Wizardů se kterými si dopisuji už 4 dny a pořád mě akorát posílají do háje.

osobně si myslím, že to celé je uděláno tak, že se zneužije "preaproved payments" v paypalu. To jsou profily, které se založí jako souhlas s inkasem v pro případ prodloužení. Jenže zrovna tohle wizardům nefunguje jak má, viz jejich pokus a autorenewal, který selhal. Jestliže pak někdo vygeneruje požadavek na paypal z jejich systému a ten se potká s příslušným profilem, přijde vám jen mail o provedené platbě. Stále se snažím z Wizardů dostat informace o tom, jak se to celé stalo, ale jsou to hajzlíci.

Každopádně po této zkušenosti jsem rád, že jsem jim neposkytl číslo karty a platil prostřednictvím paypalu. Bez nich bych ty peníze u asi nikdy neviděl.

Wizardi mají teď u mě sympatie na bodě mrazu. Když bych chtěl bejt hnusnej, pokusili se mě okrást 2x. Jednou změnou podmínek poskytování CB a podruhé dvojitou platbou za totéž. V jednom týdnu docela silné kafe.
5.11.2010 00:05 - tuleník
DnD mám rád, ale šarlatánov mať rád prestávam...
5.11.2010 10:51 - noir
Wizardi vydali další doplnění pravidel 4e podle Essentials: Tak se koukněte, co to s váma udělá. Half-elfská schopnost se mi hodně líbí!
http://wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4news/20101105

A posílila i paldinská marka - což je super: teď stačí, aby potvora hráče targetovala a hned to schytá!
5.11.2010 11:01 - Alnag
Zajímavé... nevím, jestli se chci vzdát svého paladinského útoku, ale je to rozhodně zajímavé.
5.11.2010 11:08 - Sethi
Disenchant Magic Item píše:
The ritual destroys a magic item of your level or
lower, and the item can be common, uncommon, or
rare. The ritual returns an amount of residuum based
on the item’s rarity: 20 percent of a common item’s
gold piece value, 50 percent of an uncommon item’s
gold piece value, and 100 percent of a rare item’s gold
piece value.


Well, fuck. Nemohla jsem si tohle přečíst už včera? Ta flaška by byla přinejmenším uncommon.

Hned bych měla na dvě rekonstantinace.
5.11.2010 11:38 - noir
A taky jedna potvora, jejíž design se mi pro změnu docela hodně líbí:
http://wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ex/20101105b
5.11.2010 12:06 - Nerhinn
Ušatá: Tak jako by se stalo, ne?
6.11.2010 07:49 - ShadoWWW
D20pro představila nový Virtual Table Top. Mrkněte na video ukázku, vypadá to zajímavě. Osobně nechápu, že Wizardi nedokázali za ty 2 roky něco takového vytvořit sami a místo toho přetvořili CB, který fungoval.
6.11.2010 12:12 - Gurney
ShadoWWW píše:
...Virtual Table Top...

Tak takhle nějak se dle mého budou v budoucnu běžně odehrávat encountery (ve spojení s nějakým ultravelkým dotykovým displayem položeným na stole). A docela se na to těším..
6.11.2010 14:03 - Lotrando
Takhle se to ve státech hraje, pološíž 40 palců HD LCD na stůl a hraješ

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087374925613403 secREMOTE_IP: 18.218.48.62