Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
3.11.2010 08:26 - ShadoWWW
QuentinW: Jde o to, že současná offline verze přestane být 12.11. podporovaná. Žádné updaty, dokonce program už nepůjde ani stáhnout. Vše bude pouze online. A to nejen samotné tooly, ale i výsledné deníky postav.

To je blbý hlavně pro herny, které budou muset mít připojení na net. Když si hráč vytvoří char, tak bez připojení na net v herně je mu na nic.

A když přestaneš platit, tak přicházíš o tooly i vytvořené chary.
3.11.2010 08:36 - Lotrando
QuentinW: mě přijde hodně trapný změnit povahu služby během předplatného. A oni vědí, že teď končilo předplatné všem, co si ho prodlužovali se zvýhodněním loni. Webová aplikace je minimálně naprd v tom, že potřebuješ net, abys ji mohl používat. Problémy s tiskem, dostupností atd. nebudu zatím jmenovat, ale když si vezmu jak jim chodí web dneska (ztráta přístupu, vícenásobné platby, nedostupnost), tak jsem docela nakrknutej.

Platím DDI od začátku, co ho začali vydávat a tohle nepovažuji za korektní způsob jednání se zákazníkem.
3.11.2010 09:00 - Quentin
Jestli charsheety nepujdou tisknou, tak je to hodně retardovaný, pokud pujdou, tak v tom nevidim problém.
3.11.2010 09:02 - Lotrando
půjdou, ale bude to tisknout prohlížeč. doufám, že mají pořešený aspoň tohle.
3.11.2010 09:15 - Quentin
Přijde mi to jako správný krok; prostě to bude jako kdejaká jiná služba (facebook, youtube...). Budeš mít svůj login a všechno poběží v prohlížeči, už žádné stahování a updateování. Budeš se moct lognout kdekoli a kdykoli (za předpokladu, že máš po ruce aspoň wifi).

I když já do toho asi nemám, co kecat; já si píšu postavy ručně.
3.11.2010 09:44 - Fibriso
takže de facto výsledek bude ten, že další hráči přejdou k paizu na pathfinder :)
3.11.2010 09:46 - ShadoWWW
Jde o to, že stolní RPG je hlavně o offline hraní. Když WotC rušili PDFka, tak říkali: přece tu máte CB. Teď běžnému hráči zbývají už opravdu jen papírová pravidla.

Když si jdeš někam zahrát, těžko budeš řešit online připojení. Buď s sebou vezmeš papírová pravidla, nebo třeba jen Core příručky + PDFka (nebo CB) v noťasu.
3.11.2010 09:48 - Quentin
ShadoWWW:
a) Říkali jste, že si postavu budeš moct vytisknout předem.
b) Dostat se k netu je stále snazší a snazší.
3.11.2010 09:58 - ShadoWWW
Nejde o tisk předem. Během víkendové session se dostaneš na novou úroveň a chceš si vzít novou schopnost, DM zaimprovizuje a chce dát postavám předmět, na jehož specifikace si teď nemůže vzpomenou (jen ví, že je má doma v Adventurer’s Vault a online v compendiu - a teď je bez netu).

Občas se stane, že potřebuješ vyhledat něco v pravidlech během hraní. Pravidla jsou skvělá na pročítání, listování, plánování... Pro okamžité vyhledání během hry byly nejlepší PDFka a člověk se nemusel tahat s hromadou knih. CB byl taky dobrý, že si hráč mohl vytvořit postavu až během hry "on-the-fly".

Ideální by bylo mít webové rozhraní jako přídavek k současnému CB. Už teď je online Compendium, kde je všechno (bez fluffu).
3.11.2010 18:04 - Vojtěch
Mno, od kdy se Wizardi rozrušovali tím, co na to 3rd party produkce?

Výsledek se uvidí, ale platit bych za to ani nějak nemusel... jsem holt papíromil :)
4.11.2010 08:46 - tuleník
no... takže DnDI subscription cancelled...
4.11.2010 09:00 - noir
Podle diskuzí, co jsem viděl, tak nejsi zdaleka sám. Tohle se fakt moc nepovedlo...
4.11.2010 09:03 - Blaine
Neni sam. Take jsem zrusil. Nastesti vcas pred obnovenim, ktere jsem mel mit zitra.
4.11.2010 10:02 - andtom
Zajímali by mě myšlenkové pochody uvnitř WotC. Zvenku to vypadá, že se rozhodli postupně nakrknout každého. Vydavatelský chaos. Odpovědné osoby vyměnit nebo ať to předají někomu jinému.
4.11.2010 10:19 - Vojtěch
No, Wizardi se evidentně opět rozhodli nejdřív jednat a pak myslet.Mohli se tedy zeptat předplatitelů, ale evidentně to nepovažovali za nutné.
4.11.2010 10:25 - noir
Takhle: Tohle právě spustili noví lidé. A určitě si nějakou marketingovou studii udělat nechali. Je jen otázka, na koho s tím míří - na staré hráče našeho věku určitě ne. Možná na iPadovou generaci, dokážu si představit, že na tabletech a podobných věcech by to mohlo docela fungovat. Každopádně to prodali velice špatně.
4.11.2010 10:27 - Lotrando
je to silverlight, takže velkou compatabilitu napříč platformami bych nečekal
4.11.2010 10:30 - ShadoWWW
Přesně. Silverlight = MS only (dokud se v MS nerozhodnou jinak). A přitom se silverlight dá nahradit i novými funkcemi v HTML5 (a jelo by to i na iPadu a iPhonu).
4.11.2010 10:31 - noir
ShadoWWW: Wizardi tvrdí, že i Mac bude/je bez problémů.
4.11.2010 10:36 - Quentin
Tak to já zase začal váhat nad předlacenim :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088779926300049 secREMOTE_IP: 18.191.147.190