Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
2.11.2010 11:36 - Alnag
No... je jasné, že s Beholderem se žádná supernova asi konat nebude. Ale jinak mi přijde v pohodě. Sólo monstra prostě přitvrzují.
2.11.2010 11:45 - Vojtěch
Hlavně by to zas neměl být pytel hp s ničím. Nefungují náhodou ty jejich postoje jen na basic melee attack?
2.11.2010 12:05 - noir
Vojtěch: Bonus ke zranění je u všech útoků. Weapon talent jakbysmet. A Stance jak které - 4 ze 2 jsou na všechny basic attacky...
2.11.2010 12:45 - Vojtěch
Já myslel právě ty stance... a ten talent - není na skupinu zbraní?
2.11.2010 13:21 - wlkeR
Jo pravda, na to sem úplně zapomněl; asi bych tu knížku měl konečně pořádně vzít do tlap...
2.11.2010 13:35 - Almi
noir: mně ta solo monstra přijdou v pohodě. Poslední dobou jsem čelil situaci, kdy začínala být docela k ničemu. Teď jsou fakt solo! :-) A ten beholder je fakt pro družinu hrozba.
2.11.2010 15:19 - Vojtěch
A já myslel, že to byla diskoška...
2.11.2010 21:16 - Lotrando
Dear D&D Insider™ Subscriber,

On November 16, Wizards of the Coast will launch a brand new web-based version of the D&D Insider Character Builder. The current downloadable version will remain functional, but will no longer be available for download or updated with content after the new version goes live. Here are the highlights of the new Character Builder:
2.11.2010 21:35 - Alnag
Tak to je docela drsný...
2.11.2010 21:40 - Lotrando
vědět to, nezaplatil jsem.
2.11.2010 23:29 - Vojtěch
No to je teda přístup... já uvažoval o předplatném na krátkou dobu a jednorázovém stažení, ale evidentně Wizardi si chtějí dojné krávy přivázat k žlabu. Chá, nic nedostanou, to si postavy radši čmárnu na papír. Stejně to nehraju tak časo, aby mi vadilo, že nemám ty jejich pošahané úpravy.
2.11.2010 23:57 - Alnag
Myslím, že ta úpravy vyplynula i z toho, že se updaty do builderu pirátily. Nicméně jsem zvědavý, jak se postaví k tomu, že doteď to mohlo de facto používat pět nebo kolik lidí... tak jestli zachovají jeden builder na skupinu. (Hádám, že asi ne.)
3.11.2010 00:04 - Vojtěch
No, on se dal upirátit i builder samotný, jestli jsem se dobře koukal. Stejně jako se nejspíš vyrojí nějaký free spreadsheet do excellu - kutilů je na netu dost. Mě osobně fakt nesejde na tom, jestli házím ofiko wizardí kostkou a stejně tak nepotřebuju wizardí program.

Povolují přihlášení z více počítačů? Kdyžtak si může asi skupinka založit hromadně jeden účet a tvářit se jako jedna osoba, ne?
3.11.2010 05:32 - ShadoWWW
Já jsem už viděl i pirátskou offline verzi Compendia, která se dokáže updatovat automaticky na jedno tlačítko. Takže předpokládám, že tu novou webovou verzi CB nebude problém upirátit. Spíš je to jen další klacek pod nohy legálně platícím uživatelům. Podobně, jako v případě PDF příruček.
3.11.2010 05:43 - Vojtěch
Já ti nevím, jestli si myslí, že ty jejich elektronické vychytávky jsou až tak nezbytné.

Spíš bych čekal, že bude háček v tom, že ty nové produkty budou přímo závislé na připojení k internetu. Takže se v tom budou zároveň moct hrbat u sebe a lidi se budou přímo připojovat do jejich databáze a nebude se stahovat nic - nechci vidět jak budou skladovat ty hory charakterů, no, ale asi na to přizpůsobí servery.

Výsledek bude spíš zvýšený zájem o konkurenční hračičky, jako třebas Hero Lab.
3.11.2010 07:43 - noir
Pokud si WOTC chtějí hrát na zlou korporaci, pak to byl docela úspěšný tah.
3.11.2010 07:59 - Lotrando
Přístup bude imho jeden, ale sdílení mezi hráči asi bez problémů. V tuhle chvíli ale nejde charkter exportovat, takže to zařízne většinu 3rd party toolsů
3.11.2010 08:19 - Quentin
lotrando píše:
Dear D&D Insider™ Subscriber,

On November 16, Wizards of the Coast will launch a brand new web-based version of the D&D Insider Character Builder...

Nějak nechápu, co je na tom tak strašného :-/
3.11.2010 08:23 - ShadoWWW
Toto není protipirátské opatření. Spíš je to bič na hráče, co si nekupovali knížky a jen párkrát za rok si koupili měsíční předplatné a updatovali CB a AT.
3.11.2010 08:25 - Quentin

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092859029769897 secREMOTE_IP: 3.145.131.238