Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
31.10.2010 22:56 - Smud
Tak uvidime, nezni to tak spatne.
Mimochodem, posledni preview essentials warlocka je docela zajimave. Takovou postavu bych si zahral.
31.10.2010 23:53 - Vojtěch
Alnag píše:
Nicméně... jak jsem pochopil novou vlnu spekulací - Heroes of Shadow bude něco ve stylu "XXX Power" book, tzn. budou tam spíš doplňky. Např. Hexblade je essentialová varianta čaroděje, která tam bude rozšířená. Pro Assassina tam možná bude taky rozšíření (tedy nebude tam to povolání v základu... ale nové powers a tak... ale možná taky ne, s tím Assassinem je to vůbec takové všeljaké).


Hexblade varianta čaroděje? Hexblade bylo vždycky bojové povolání s trochou magie. Neměl by varianta čaroděje být spíš necromancer?
31.10.2010 23:59 - Alnag
Warlocka - tedy Černokněžníka. Koukám, že jsem byl nějaký unavený, když jsem psal. Necromancer bude buď samostatné povolání nebo v kontextu všeho ostatního varianta Wizarda (event. Clerica).
1.11.2010 00:16 - ShadoWWW
Vím, že tam měla být i nějaká verze craftingu, ale jak to nakonec bude, nevím.
1.11.2010 00:26 - Vojtěch
Mno, jestli to mají být nové vaianty povolání s novými jmény, tak to nějak zavání Essentials, protože před tím to byly vždycky jen varianty s jedním novým prvkem obměňujícím ten starý + nějaké ty powery, které se s ním daly propojit (nikoli však nutně musely).

Tak craft by asi měl dostat nějakou revizi po tom, co se změnil systém předmětů, otázka je, proč by to cpali do takovéhle příručky.
1.11.2010 07:21 - noir
Co je to Craft a k čemu to slouží? To je takové to košíkářství z 3,5? Prohoba, jen to ne...
1.11.2010 08:16 - ShadoWWW
noir: jj
1.11.2010 08:22 - Sethi
noir píše:
Co je to Craft a k čemu to slouží? To je takové to košíkářství z 3,5? Prohoba, jen to ne...

Konečně dostaneš šanci očíslovat si svoje kulinářské schopnosti.
1.11.2010 10:18 - Vojtěch
Mno, craft je v 4E formou rituálu, ne?

A craftit v 3E bylo super! Akrát to chvíli trvalo (a pokud vím, tak to nebylo povinné, takže košíkářství a jiné takové člověk provozoval tak jako koníčka spíš).
1.11.2010 11:38 - Smud
Vojtěch píše:
Mno, jestli to mají být nové vaianty povolání s novými jmény, tak to nějak zavání Essentials


Pokud myslis Heroes of Shadow, tak ano, to bude jedna z tech 10 ohlasenych essentials prirucek.
1.11.2010 12:03 - Vojtěch
To by tedy mohli krapet upravit obálku. Nemuselo by to být v knihovničce každý pes jiná ves.
1.11.2010 18:19 - Lotrando
Mám menší problém s Wizardama a platbou za DDI. Tak si dejte pozor, zdá se, že mají někde docela solidní problém v accountingu.
1.11.2010 23:56 - tuleník
Nabiehajú im platby nejako neskoro.
2.11.2010 06:30 - noir
V prewiev na další měsíce (http://wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/4pr/20101101) Wizardi představili Beholdera. Můj dojem z něj je velmi podobný tomu, jak na mě zapůsobil drak - zase to omezuje jen některé postavy - shodou okolností tytéž jako minule...

Když Beholder odpálí ten svůj hlavní paprsek, je wizard na dvě kola v pytli. Slayer a thief? Ti se jen smějou.
2.11.2010 06:53 - wlkeR
noir píše:
Když Beholder odpálí ten svůj hlavní paprsek, je wizard na dvě kola v pytli. Slayer a thief? Ti se jen smějou.


A to jako proč? Oo;
2.11.2010 07:14 - Sethi
Central Eye píše:
Hit: The target cannot use encounter or daily attack powers until the end of its next turn.

Protože žádné encounter ani daily útoky nepotřebují. Protože jich ostatně ani moc nemají.

Alespoň tedy na nízkých úrovních, nevím, jak je to výš.
2.11.2010 08:33 - ShadoWWW
Neumí ani vydat úvodník k Dragonu. Měl vyjít včera. Po tom, co půl dne nefungoval odkaz, tak ho přesunuli na dnešek. A dnes (překvapivě) odkaz zase nefunguje...
2.11.2010 09:05 - Lotrando
Já s nimi právě vedu diskuzi na téma dvojité platby za Insider. po tom, co jsem je upozornil na neautorizovanou transakci mi napsala nějaká slečna, že oni o ničem neví. Tak teď čekám, co řeknou na výpisy z Paypalu a blokace z banky. Začínám ztrácet trpělivost. Před měsícem mi zrušili přístup, tak jsme si 2 dny dopisovali a výsledek byl, že oni o ničem nevědí. Přístup začal znovu fungovat.
2.11.2010 10:46 - Vojtěch
Mě ten Beholder nepřijde až tak jednostranný. Vypnout dokáže stejně dobře i kněžoura a co se týče zloducha a mlátiče, tak mají na řešení jiný problém - Jak se na Beholdera dostat. Nepamatuji si, že by poletující potvota s dalekonosnými útoky snažila nechat se lechtat mečem a jinými neřádstvy (pokud tedy nefunguje fly 4 (hover) jinak, létání jsem nijak nestudoval), takže krásně mohou být redukováni na basic ranged attack. Hlavně to centrálné oko je útok na will, který by zrovna mág i kněz měli mít celkem slušný.
2.11.2010 10:50 - noir
Vojtěch: Hm, ale thief i Slayer mají stejně silné i ranger attacky - všecho je to basic attack (jediné oč slayer přichází je ten bonus k10 jednou za encounter..., zloděj ani to ne).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12147498130798 secREMOTE_IP: 3.138.124.40