Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
8.10.2010 14:30 - Night of Triumphatorr
Preferuju obyčné. Stejně to zase ztratím nebo rozbiju :-)
8.10.2010 14:32 - Nerhinn
Vyřezat z kostí.
8.10.2010 14:32 - Alnag
Z lidských kostí...
8.10.2010 14:33 - Nerhinn
...padlých nepřátel. Paladinů.
8.10.2010 14:38 - Sethi
Ale tak.
8.10.2010 15:52 - Jarik
Nerhinn píše:
...padlých nepřátel. Paladinů.

... padlých přátel.
8.10.2010 16:08 - Merlin
padlých Padlých....
8.10.2010 16:11 - Lokken
Spadlých Padlých....
8.10.2010 21:33 - Almi
Letmý pohled na Dungeon Tiles Master Set: The Dungeon

Všichni mne znáte jako nadšence pro tilesy, sběratele a vůbec propagátora téhle herní pomůcky. Proto mému zraku nemohl uniknout ani tenhle chystaný kousek. Na ShadoWWWově Zlatém podnose je sice krásně naskenovaný, ale nic mne nemohlo připravit na tu nádheru, o kterou se teď chci s vámi podělit.

První překvapení mne čekalo, když jsem sejmul klasický bílý obal. Spadla mi čelist. Tilesy jsou zabaleny v pevné krabici s víkem. Ale to není vše - celá krabice je pojata jako 3D dungeon tile. Ale ne jako skládací malinký 2x4 nebo 4x4, ale 9x12 čtverců! Nádherné zpracování bočních stran se sloupy v "dungeon stylu" je velmi povedené.

Protože jsou tilesy nakreslené i zespoda krabice, dá se odklopené víko použít jako plocha o výši 1 čtverek, spodní část pak obrácena vzhůru nohama pak jako plocha o výši 2 čtverců. Prostě - nádhera. Tilesy uvnitř jsou klasická jeskyně, nečekejte žádné specialitky (šikmé či jinak kosé dílky). I zde ale musím obdivovat vynikající výběr a jejich skladbu. Na 10ti platech jsem nenašel žádnou chybu v provedení ani grafice či stínovaní. Navíc je výběr tilesů v balení skvěle navržen a netřeba kupovat více balení. Krabice tak obsahuje prakticky vše, co ke svému hraní budete potřebovat.

Tilesy jsou uvnitř docela dobře skladné, takže odpadá i problém s jejich přepravou, což jim někdy bývá vytýkáno.

Cena je v ČR 399,- Kč (v Černé Rytíři), Mysticshop bude tradičně ještě o něco levnější. I cena je tedy odpovídající a a tak nelze než jejich koupi doporučit.
8.10.2010 22:27 - ShadoWWW
Díky za tip! Já sice tilesy nekupuji - používám speciální soft a kreslím svoje vlastní, nebo si tisknu a vyrábím 3D tilesy od Fat Dragon Games - ale tohle mě zaujalo. Nejspíš si je koupím.
8.10.2010 23:23 - Lotrando
Já má sice tilesů tolik, že 3D dělám jejich vršením na sebe :), ale dík za pěknou mini recenzi.
11.10.2010 11:36 - Almi
Lotrando: Jojo, to já taky. Ale tohle mne prostě uchvátilo, ještě teď se na tu krabici chodím koukat! :-)

ShadoWWW: Ty jo, jestlis mezitím nějaké mapy i nakreslil, nechceš se podělit a napostovat je na Zlatý podnos? Věřím, že by ti někteří byli velmi vděční :-)
11.10.2010 16:06 - ShadoWWW
Almi: OK, napostuju. Ale zrovna dnes jsem přeinstalovával komp, tak budu muset pohledat mapy na zálohách.
11.10.2010 20:19 - andtom
Tilesy Dungeon Tiles Master Set: The Dungeon jsem zakoupil dnes i já. Velikost a motivy jednotlivých dílů jsou velmi rozumné. Krabice je třešničkou na dortu, vejdou se do ní i nějaké další tilesy co mám, je bytelná a využitelná.
Za 399,- Kč je to dobrá investice. Nezanedbatelná výhoda - nehrozí krátká životnost způsobena erratováním.
11.10.2010 20:49 - Fibriso
myslím, že u wizardů si těmi erraty nemůžeš být jist ani u tilesů :D
11.10.2010 21:09 - Merlin
zítra mi přijdou dva kusy..už se moc těším, bo jsem taky rádoby sběratel :)
11.10.2010 23:52 - andtom
Fibriso: To víš, optimisticky doufám, že jsem se nestal součástí zákazníky placeného betatestu těchto tilesů po vzoru D&D příruček :-)
Už vidím pátou edici ... to bude errat. Chtělo by to změnu obchodního názvu. Že by to už rovnou vydával vydavatel:

Erratas of the Coast :-)
13.10.2010 09:18 - Naoki
V novém updatu není Dark Sun

...

13.10.2010 09:19 - Sethi
Skutečně se jim podařilo dodat update CB.

Připouštím, že mě to překvapilo.
13.10.2010 09:39 - yokuzava
Daji se nejakym zpusobem editovat "house rules" v CB ? Mam konecne svou postavu a s kym hrat, ale jsem trochu liny prepocitavat pokazde vsecky bonusy a postihy, upravovat vsecky mozne kolonky. Proste to mit zpracovane elektronicky a jen vytisknout by bylo idealni.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10959100723267 secREMOTE_IP: 3.17.79.60