Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
3.10.2010 11:46 - MichalK
Almi píše:
Michalk: Já si to snad nechám někde takhle udělat...nejsi náhodou z Prahy? :-)


Tak asi takhle, mám dnes dobrou náladu, jestli by toho nebylo několik tun :D, můžem se domluvit, já si udělám výlet do Prahy (že bych se podíval do Jehudy?), přebral kontrabant a zase někdy přivezl. Chápu, že pořizovat na 1 knihu vrtačku, vrtáky, jehlu, motouz ... je dosti neekonomické.
3.10.2010 11:48 - Night of Triumphatorr
k těm essentials příručkám - jaký je to papír? Hladký nebo matný (oficiální pojmenování neznám)?
6.10.2010 13:57 - noir
Říjnovej update je velmi konzervativní, vlastně nic, co by mělo nějaký větší vliv na hru. Konečně měsíc, kdy nemusím předělávat postavu!
6.10.2010 14:29 - Naoki
i minulý měsíc sis nemusel předělávat postavu :)
6.10.2010 15:02 - ShadoWWW
Ale o to větší mazec to bude příští měsíc.
6.10.2010 15:38 - Naoki
pokud vůbec...
6.10.2010 19:55 - Alnag
Noir píše:
Říjnovej update je velmi konzervativní, vlastně nic, co by mělo nějaký větší vliv na hru. Konečně měsíc, kdy nemusím předělávat postavu!


Je zjevné, že Andyho Collinse už měli vyhodit dávno. Neupdatovalo by se prakticky nic a všichni by měli klid.
7.10.2010 00:25 - ShadoWWW
Essentials přinesly několik dobrých vylepšení (např. vylepšení ras). Ale co se mi zdá jako velký krok zpět, je ten systém tříd kouzelných předmětů (běžné/neobyčejné/vzácné).

Totálně to ničí silnou stránku 4E - vyváženost systému. A přidává to práci DM. A dnes představený předmět Ring of Circling Fangs (vzácný) je typická ukázka nevyváženosti, kterou do hry vnáší.

7.10.2010 07:35 - Blaine
Co je to za divnej item?
...
Nebudeme updatovat builder, nebudeme
7.10.2010 07:58 - Nachtrose
Osobne mi ten prstynek prijde spis jako joke, nez jak skutecnej item. Hlavne ta nepovinna cast.
7.10.2010 08:50 - noir
Co vám na něm tak vadí? Nezapomínejte, že teď, když dávají potvory větší damage, trvá poslat někoho z bloodied do 0 asi dva údery. A ta encounterovka? Hm, proti minionům fajn, ale jinak nic moc. Tu další poweru chápu docela zajímavou pro nějaké konkrétní wizardí dobrodružství...

Jako popravdě řečeno já bych asi raději bral třeba Bonee ring of preservation, který dává resist 15 necrotic a bbrání nepřátelům krást surge - a je level 19.
7.10.2010 14:37 - Smud
Me naopak pridani vzacnosti magickych predmetu maximalne vyhovuje. Predtim si mohl schopny hrac veci nakombit tak, ze to bylo misty az moc. Ted jsem se domluvil s hraci ze nebudeme uz pouzivat wishlisty a jsou naopak spokojenejsi, element prekvapeni kdyz najdou neco noveho je pro ne zabava.
8.10.2010 11:14 - Nalar
Zdravim
Uprimne povedane prestavam sa v tom orientovat, nesledujem to nejak pozorne ale moze mi niekto povedat(ak ma naladu sa opakovat teda), co konkretne je Red Box co je na zlatom podnose a co je napriklad Rules Compendium(http://www.4shared.com/document/r7TBKkCJ/Rules_Compendium.html)
Kedze oboje sa tvari ze je pod "znackou" Essentials.
Dakujem za vysvetlenie a ospravedlnujem sa ak to tu je rozoberane stale dokola.
8.10.2010 11:30 - Sethi
D&Di Announcements píše:
Hey all. We are currently in the process of developing a new web-based tools system for D&D Insider which has factored into recent content update delays. We will continue to provide D&D Insider members with additional information as our progress develops. In the meantime, we are back on schedule to provide members with our regular content updates.

October 2010 Tools News
The 12 OCT update is for the Character Builder and Compendium. Monster Builder will be updated at a later date.

Data Update:

Added to Character Builder:

Books
Psionic Power

Magazines
Dragon # 389

Dragon #390
Dungeon #180

Dungeon #181


Added to the Compendium:
Books

Psionic Power

Dark Sun Campaign Setting
D&D Essentials: Heroes of the Fallen Lands

Magazines
Dragon #389

Dragon #390
Dungeon #180
8.10.2010 11:59 - Blaine
Usata píše:
We are currently in the process of developing a new web-based tools system for D&D Insider

Nekdo vi, co to je za tools?
8.10.2010 13:17 - ShadoWWW
Popravdě, dalo se to čekat. Starý tým vyhodili a nový tým to celé předělává.

Já jen doufám, že tam bude i možnost nákupu knih v PDF. Ale to je asi z říše snu...

Nalar: Red Box měl být další vstupní branou do světa DnD 4E pro nováčky. Můj názor na něj je, že je dobrý akorát tak pro sběratele. Na Red box navazují další knihy, které jsou zajímavější.

Heroes of the Fallen Lands: Tato kniha podle mě plní to, co všichni čekali od Red Boxu. Je to nová možnost, jak vstoupit do světa DnD 4E. Obsahuje dosud nepublikovaná povolání a celkově trochu jiný přístup. Na tuto příručku bude přímo navazovat Dungeon Master's Kit, což bude příručka pro DM.

Rules Compendium: Tato příručka je více méně nezbytná pro nové i staré hráče. Obsahuje obecná pravidla, jako jsou pravidla pro boj, jak chápat dovednosti a schopnosti, obecná pravidla pro nestvůry apod. Vzhedem k tomu, že jde o důležitá pravidla, která jsou ke hře nezbytná a nejsou součástí Red Boxu ani HotFL. Ale pozor! Rules Compendium neobsahuje žádné konkrétní informace pro rasy, povolání ani nestvůry. Pro hráče Core linie jsou užitečná v tom, že jsou v nich updatovaná pravidla.

Obecně bych řekl, že pro nové hráče je stále lepší začínat s Core pravidly. Nabízí mnohem širší možnosti, variabilitu. A to i do budoucna. Essentials je celkově jen 10 produktů.
8.10.2010 13:24 - Night of Triumphatorr
ke hraní podle essentials je ten Red Box nutný?
8.10.2010 13:43 - Almi
Night of Triumphatorr: Ne, nutný není. naopak je kupodivu docela na škodu, protože obsahuje hromadu matoucích informací...
8.10.2010 14:16 - Night of Triumphatorr
to je dobře - protože se mi vůbec nelíbí a nerad bych si to pořizoval. Využil bych z něj maximálně tak kostky, možná žetony a asi tilesy...
8.10.2010 14:25 - Sethi
Myslím, že existují lepší způsoby, jak si pořídit hezčí kostky...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1222870349884 secREMOTE_IP: 3.144.202.167