Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
30.9.2010 10:40 - ShadoWWW
Klasické příručky mají 10.9 x 8.3 palců.
Ty nové brožované mají 9 x 6.1 palců.
30.9.2010 11:23 - Merlin
hele ztrácím přehled, ale pokud budou nějaké nové tilesy a někdo bude objednávat..nezapomeňte se dvěma kusy na mě!
30.9.2010 12:09 - Nachtrose
Ja uz je mam na poste...
30.9.2010 12:12 - Merlin
no jo..tradičně se nikdo nezeptal :), ale s SK by byl zase problém v přeposílání
30.9.2010 12:56 - Nachtrose
Jednak to posledne dost drhlo, takze jsme se mam pocit dohodli, ze na to dlabem, druhak je mam v predobjednavce asi uz od brezna, stejne jak i ty nasledujici.
30.9.2010 13:13 - Merlin
v pohodě :)
30.9.2010 13:16 - Almi
Merlin: Já bych ti je klidně vzal, ale sám je kupovat asi nebudu - už je mám, jde víceméně o reedici původních, dávno vyprodaných. Nicméně, i kdybych je kupoval, bral bych je v mysticshop.cz Myslím, že když si je objednáš přímo, poštovné ode mne a od nich tě vyjde na stejno.
1.10.2010 13:31 - Naoki
Tak jsem koukal na content calendar a zase nikde nevidím, že by se měl CB updatovat. Někdo o tom ví něco?

A jak to zatím vypadá s rules compendium? :)
1.10.2010 13:48 - Sethi
No, on měl updatovat tradičně první úterý, pak to posunuli na 21. září a od té doby je tak nějak trapně ticho.
2.10.2010 07:42 - wlkeR
Mluve o updatech CB, ted uz asi zrusili ty offline updatery, co.. :x
2.10.2010 08:39 - Night of Triumphatorr
u těch essentials - formát A5 by mi ani nevadil (ale divím se, že nepoužili B5) - brožované rpg příručky se mi líbí (vzhledově) asi více, ale téměř nic nevydrží. Nejdříve se ohnou rohy, pak začnou vypadávat stránky... Škoda mluvit.
2.10.2010 10:29 - Sethi
Kýblohlav školní píše:
Mluve o updatech CB, ted uz asi zrusili ty offline updatery, co.. :x

No ty jaksi nemůžou být, pokud není online content. Poslední byl v srpnu, stejně jako online update.

Jinak jsem zaznamenala, že Customer Service snad na požádání vrací poplatky za září (ovšem nejsou schopní prostě to jen převést a prodloužit o měsíc). Moc jsem do toho nešťourala, takže nevím, co to obnáší, tak jen tak kdyby to některého z plátců zajímalo.

Jinak tedy zdržení spočívá v problému se zakomponováním Essentials, což se jim, očividně, nedaří. Takže namísto aby vypustili i třeba menší update s napjatě očekávaným Dark Sun, tak odkládají a odkládají. Koho nakonec zajímají Essentials, že? Dobře vědí, že jakmile se v builderu objeví DS, bude tím naplněna jeho funkce a kvůli Essentials se už nikdo nebude namáhat. Sázky v současnosti vypadají tak, že na začátku října udají konec října, z toho bude náhle listopad a pak v únoru přijde nedokončený update, ve kterém stejně nebude vyřešené nic z toho, co tolik zdržovalo vydání.

(Některé informace v posledním odstavci byly pravdivé, jiné značně nadnesené. Vyberte si.)
2.10.2010 11:23 - MichalK
Night of Triumphatorr píše:
u těch essentials - formát A5 by mi ani nevadil (ale divím se, že nepoužili B5) - brožované rpg příručky se mi líbí (vzhledově) asi více, ale téměř nic nevydrží. Nejdříve se ohnou rohy, pak začnou vypadávat stránky... Škoda mluvit.


Doporučuju veškeré brožury provrtat vrtákem tak 3 mm asi tak na přechodu mezi přilepenou a volnou částí obálky (zkontrolovat, jak je text daleko od hřbetu) a sešít průmyslovým motouzem nebo něčím podobným. Já takhle v práci (knihovník) šiju všechno, co je brožované a docela to funguje, brožury nezřídka vydrží déle, než obdobné "vázané" provedení (co si budem povídat, skutečně vázaných vazeb je dnes minimum). S rohy se asi nic dělat nedá, leda koupit samolepící folii nebo průhlednou tapetu a oblepit. Nevěřili byste, co člověk dokáže, aby ta "skvělá fantasy kniha" ještě chvíli vydržela, když se už nedá nikde sehnat ... :D
2.10.2010 20:32 - ShadoWWW
Díky ta tip.
2.10.2010 21:06 - Night of Triumphatorr
přelepit rohy jsem zkoušel a docela to i funguje. Provrtání mě napadlo, ale nevěděl jsem techniku. Diky.
2.10.2010 21:48 - MichalK
Doporučuju silnější motouz, režné nítě mají tendenci díky "slabosti" papír při otevírání knihy "řezat". Sežeňte si co největší jehlu a něco podle velikosti ouška. Díry aspoň centimetr od hřbetu, při menší vzdálenosti hrozí, že listy budou po čase stejně vypadávat. Popisovat způsoby šití (mám vyzkoušené 2)asi nebude nutné. :)
A upozornění nakonec. Lépe se to dělá s novou knihou, celá procedura s brožurami s prohnutými hřbety je docela opruz. Ale to spíš hrozí u knih (hodně stran, malý formát). A jestli budete chtít vrtat něco opravdu silného, sehnal jsem 4 mm vrták v prodlouženém provedení (délka cca. 150 mm). Ty malé průměry bývají dost krátké a od cca 400 stran nestačí projít skrz.
2.10.2010 21:50 - MichalK
Ještě jedna věc, vrtáky "do dřeva" se mi na vrtání papíru osvědčily víc než vrtáky na kov.
2.10.2010 23:15 - Almi
Michalk: Já si to snad nechám někde takhle udělat...nejsi náhodou z Prahy? :-)
3.10.2010 01:00 - ShadoWWW
A kolik těch děr by mělo být pro formát... řekněme ten zhruba A5?
3.10.2010 11:29 - MichalK
Almi píše:
Michalk: Já si to snad nechám někde takhle udělat...nejsi náhodou z Prahy? :-)


Skoro, Brandýs nad Labem :)

ShadoWWW píše:
A kolik těch děr by mělo být pro formát... řekněme ten zhruba A5?


Dělám to na 3 díry. A4 bych už možná udělal na 4 a sešil to " na smyčky".

Takže, 3 díry: jedna uprostřed, zbylé na krajích, cca 1-2 cm od kraje.

1. způsob: zezadu prostřední dírou, pak předem skrz jednu krajní, zadem do druhé krajní a předem do prostřední. U prostřední díry tak máte - 2 volné konce a průchozí pramen mezi kraj. dírami. Konce si dejte tak, aby ten průchozí byl mezi nimi. Utáhnout a zavázat konce okolo průchozího pramene.


2. způson (na smyčku): začne se zezadu na kraji, zepředu se prostřední dírou (dírami - tady je výhoda, že když přidáte další díry, tak nemusíte přemýšlet, jak to povede, aby se konce někde vhodně sešly :) ) protáhnete motouz tam a zase zpět (možné vložit třeba tužku, vznikne smyčka) a předem se pokračuje ke druhé krajní a zkrze ní dozadu. Vzadu tak máte - 2 konce, jeden z každé krajní díry a uprostřed tu smyčku. Konce prostrčit smyčkou, utáhnout vazbu (menší estetická výhoda - uzel se "zatáhne" do vyvrtané díry) a zavázat. Když budou 2 smyčky, jednou povedu jenom jeden konec a zavážu kolem druhé.

Dotaz: Jak sem můžu dát sken nákresu, který mám jako pdf-ko v kompu? To by asi bylo názornější, než takhle slovně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1224570274353 secREMOTE_IP: 3.134.78.106