Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
10.9.2010 23:55 - ShadoWWW
Nachtrose: Nově zkrátka lze provádět zákeřné útoky jednou za tah, ne jednou za kolo.
A to extra zranění "based on your level" vychází z té tabulky v PHB:
Úroveň: 1.-10. / 11.-20. / 21.-30. = Extra zranění zákeřného útoku: +2k6 / +3k6 / +5k6
11.9.2010 14:05 - Nachtrose
Porad nejak nepobiram ten rozdil mezi jednou za kolo a jednou za tah :-/
11.9.2010 16:09 - Element_Lead
Jedno je ze se vystridaji vsichni hraci a druhe je ze si sneaknes i kdyz se z nejakeho duvodu dostanes k utoku mimo vlastni poradi v iniciative. Treba nejaka forma protiutoku nebo utoku z prilezitosti?
11.9.2010 16:27 - Nachtrose
Yashamaru: tak ja ti nevim clovece, ale nezvedlo by to v tomto pripade ten jeho dmg az trosku moc?
11.9.2010 20:27 - wlkeR
Porat to potrebi Combat Advantage; ja myslim, ze TAKOVEJ rozdil to neni.
12.9.2010 14:28 - Nerhinn
Nachtrose: Záleží na hře. Například my vždycky máme natolik intuitivní potvory, že kolem mého rogua nikdy neprošly tak, aby mi mohlo být líto, že jim nedám OA :)
12.9.2010 15:13 - Nachtrose
Tak vazne nevim. Pokud by to bylo jednou za svuj tah, tak by to tulaka nutilo pouzit sneak attack hned a neodkladat si ho na pozdejc, az se nakytne prilezitost v prubehu kola ( utok umozneny warlordem treba ), i kdyz mam pocit, ze to nekde bylo erratovano, ze prvni zasah je automaticky s sneak attack-em. Zatimco pokud by to bylo jednou za ( kohokoli ) tah, tak rekneme pri 5 dobrodruzich a 6 potvorach ma teoretickou sanci na 11 sneak attacku za kolo? Pocitam to spravne?
12.9.2010 15:29 - Alnag
Nacht: Ale jen teoretickou. V praxi bude rád, když dá SA v průměru 1,5x za kolo.
12.9.2010 21:06 - noir
ROgue se prostě teď stává postavou ideálně kombitelnou s warlordem. Má jednoznačně nejsilnější basic attack ze všech povolání a všechny ty warlordské útoky navíc z ně dělají pořádné monstrum. A tak to ostatně má být...
13.9.2010 01:06 - tuleník
Dnes: 4 postavy na 1. lvl - warlord, barbar, ranger a wizard. Dvaja dire wolfi. Po smrti prvého na zúfalé vytie druhého pribieha tretí. Po pár kolách nastáva úplná eradikácia skupiny.
A to že vo 4ed sa neumiera. Hahaha.
Ráno sa postavy asi prebudia a zistia že mali rovnaký sen... lebo toto bolo dosť varovné :D
13.9.2010 07:15 - ShadoWWW

Novinka na zlatém podnose.
13.9.2010 15:15 - Nachtrose
Alnag: ja jen, zda jsem to ted pochopil spravne.
13.9.2010 15:18 - noir
Red box je děsnej kus výkalu. A to jsem přemýšlel, že bych si ho koupil. B-r-r-r.
13.9.2010 15:36 - Nachtrose
Btw. Co jsem tak koukal do tech essentials updates, tak jsem tam nezahlid upravu ras z phb2, fr ani ebr. Cim to?
13.9.2010 15:46 - Sethi
Chybí i half-elf a tiefling. Můj poradce míní, že je to tím, že to nejsou rasy uvedené pro Essentials.
13.9.2010 15:49 - Nachtrose
Ušatá™ píše:
Chybí i half-elf a tiefling.


Vidis, tak treba toho jsem si pri letmem pruletu ani nevsimnul.
13.9.2010 15:52 - Sethi
Tak já změny v pravidlech procházím jen po klíčových slovech cleric a tiefling, tak jsem si povšimla.
13.9.2010 17:11 - Naoki
chybí tam i dragonborn
13.9.2010 17:24 - Sethi
No vidíš. Toho jsem si zase nevšimla já. Hanba mi =)
13.9.2010 17:34 - ShadoWWW
Red box: Kdyby to dali jako volně stažitelné demo k Test drive (podobně jako KotS), tak by to bylo super. Ale takhle... slabota!

Když bych si to koupil jako teenager, který se nikdy nesetkal s deskovými RPG, tak bych v tom viděl asi tyto výhody: Dává docela dobrý obraz toho, co je to DnD. Navíc pro vyzkoušení nemusím hned burcovat kámoše. Taky mě to hned nezavaluje hromadou herních pojmů, ale učím se je postupně příběhovou formou. Když mě to nadchne, tak si s kamarády zahrajem ještě dobrodružství společně.

To je ale bohužel vše, co Red box nabízí. Když budu chtít rozšiřovat svou postavu nebo tvořit nové, musím si koupit nové příručky. Z herního hlediska Red box nabízí jen one-, maximálně three-shot. A to je slabé.

Co nabízí pro nováčka navíc, oproti KotS v rámci Test drive, který je zdarma? Co mu nabízí víc, než zažije na jakémkoli DnD Game Day (zdarma)? Snad jen udělat představu o DnD, aniž by do toho musel hned od začátku zatahovat kamarády.

Pro současné hráče DnD nabízí bohužel ještě méně. Pro mě určitě palec dolů.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1201159954071 secREMOTE_IP: 3.15.218.254