Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
23.8.2010 18:08 - tuleník
tých tuším 5,56 € ma fakt nezabije... IMHO radšej toto ako 6 pív :)
23.8.2010 18:35 - Almi
QuentinW: Den, kdy poprvé otevřeš MM3 si tvoje družina zapíše do deníčku červeným číslem... :o))

Perníček: Ahoj!!!!! :o))
23.8.2010 19:55 - Sethi
Almi píše:
Perníček: Ahoj!!!!! :o))


Zpět z dálného placatého severu, znásilněná jen minimálně a játra mám taky docela v pořádku. Někde se musela stát chyba.
25.8.2010 20:26 - Nachtrose
Nevite nekdo o nejake dobre utilitce, co dokaze vysosat priserky treba z compendia nebo builderu a pak je v nejake uhledne forme tisknout na karticky?
26.8.2010 09:28 - Blaine
Nacht: Ne a taky ji chci.:/
26.8.2010 11:39 - Geralt
Mohu se zeptat, jak přesně vlastně funguje songblade? Chápu správně, že featy:
Implement Expertise = +1 k útokům skrze implement
Weapon Expertise = +1 pouze k melee útokům mečem ?
26.8.2010 11:47 - Nachtrose
Ano. Ale pak je tu jeste versatile expertise, kde mas za cenu jednoho featu oboji.
26.8.2010 11:51 - Nachtrose
Blaine: hlubiny internetu a googlu mi zatim taky nic kloudneho nevyplivli. Clavek aby se tu snad jeste i ucil programovat...
26.8.2010 12:44 - Geralt
Nachtrose: Paráda, pro barda jako dělané, díky!
26.8.2010 13:35 - Blaine
Nacht: Ja jsem si to myslel, protoze jsem na to taky nenarazil a docela bych to vyuzil. Nebo aspon nejakou databazi v tomto formatu, ktera by byla vic printer-friendly nez je compendium. A tak jsem tak nejak doufal, ze tve google-fu je lepsi jak moje.
27.8.2010 11:20 - LZJ
Nacht, Blaine: Taky by se mi líbilo hromadné tištění potvor, ale asi to nebude tak triviální :-(
Zatímco postavy ukládá builder do jasného XML s odkazy na Compendium, což by šlo použít, kdyby někdo chtěl jinak formátované deníky, tak s monstry je to složitější.
Jsou buď přímo v compendiu, ale dostaneš komplet statblok a u starších potvor ještě v původním formátu. Viz např. http://www.wizards.com/dndinsider/compendium/monster.aspx?id=377.
A nebo by šel použít monster builder, ale ten všechno ukládá do ...AppDataRoamingAdventureToolsDataMonster.data, který mi nepřijde snadno čitelný. Byť obsahuje přímo klíčová slova a možná je to de facto i nějaké XML, ale stejně by se to muselo luštit :(
27.8.2010 11:30 - Blaine
L.Z.J.: ja nerozumet reci tveho informatickeho kmene. Ja byt humanisticky vzdelany.
29.8.2010 09:47 - Quentin
Myslíte, že je velkej munchkinismus, když svému battle clericovi dám místo Turn Undead (PHB) Healer`s mercy (divine power)??
29.8.2010 18:44 - Beny
QuentinW proč by jako proboha mělo? je to směr jeho zaměření? -:)))
29.8.2010 19:02 - Element_Lead
Muzes nejak mazane popsat co to dela aniz bys porusil copyright? :)
29.8.2010 19:02 - Quentin
Ted na to koukam a on ten power je nad tim shielding clericem ale vubec to k tomu nepatri, takze si to urcite vzit muzu. Me ten popis buildu pod tim uplne zmatl.

yasha:
Channel Divinity: Healer's Mercy Cleric Feature
Strength flows out from you to your injured comrades, rekindling
their resolve to see the battle to its end.
Encounter • Divine, H e a l i ng
Standard A c t i o n Close burst 5
Target: Each bloodied ally in burst
Effect: Each target can spend a healing surge. You are
weakened until the end of your next turn.
29.8.2010 19:15 - Sethi
Myslím, že to je docela zbytečná starost. Je jen na tobě, jaký kousek skládačky přilepíš svému klerikovi. Nikde není psáno, že agresivní klerik s Healer's Mercy shoří v pekle.
29.8.2010 19:39 - Naoki
ono být weakened do konce kola může být pro battle clerica naopak nevýhodou...
29.8.2010 19:43 - Quentin
to budu dávat před second windem nebo tak neco ;-)
30.8.2010 09:33 - Almi
ALL: Mám dotaz - pokud je potvora odeslána "do pryč" pomocí nějaké schopnosti (typicky klerikovo) a je tím pádem přímo odstraněna z hracího plánu (remove from game), dokud nehodí záchranu, stojí v "nulovém" čase nebo si normálně "tam někde" hází na záchrany atp.?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11477994918823 secREMOTE_IP: 18.191.240.243