Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
5.8.2010 12:14 - ShadoWWW
Otevírání krabice s novým Red Boxem - video.
5.8.2010 15:42 - Jarik
Ja jsem nad tim premyslel....
proti charge postavam je spousta vychytavek, jak netrefi.
Staci mit feat, ktery rika, ze jakmile nepritel vstoupi na sousedni pole, tak se shiftnes o 1 ... a vetsinou jsi z obliga :D
5.8.2010 17:34 - Merlin
Jarik: pokud neshifneš ve směru útoku :D
8.8.2010 12:27 - ShadoWWW
Už mám favority na příští rok (2011):

Heroes of Shadow - Modul s novými rasami, povoláními, odbornostmi atd. Zaměřeno na Shadow power source, 320 stran. Modul bude obsahovat povolání Vraha (přetištěného z Dragonu), Necromancera aj.

Player's Handbook: Champions of the Heroic Tier - Modul oznámený včera na GC. Modul zaměřený na hrdinský stupeň (heroic tier), ale měl by být použitelný pro všechny stupně. Narozdíl od předchozích PHB nebude obsahovat nové rasy a povolání, ale rozšířující nebojové (non-combat) možnosti jako Kovář (a jiné rozšiřující možnosti ala Crafting), témata (themes) nezávislá na settingu, nové odbornosti apod. Zkrátka modul zaměřený na nebojová pravidla. Jupí! Snad to dobře dopadne!
8.8.2010 12:34 - Alnag
ShadoWWW: Zajímavé... to já mám úplně jiné favority. Primárně asi Shadowfell: Gloomwrought and Beyond což je krabice s velkou mapou města Gloomwrought, kartičkamy Despair Deck (s různými duševními poruchami pro postavy) a další Cthulhuoidní věci.

Mimochodem, konečně přichází z něčím, co donutí lidi si kupovat tištěný produkt (kartičky a mapy se v upirátěné verzi blbě používají).
8.8.2010 12:46 - Fibriso
jenom čekám, kdy vyjde "Godlike player handbook", pro levely 31-40 :D
8.8.2010 13:52 - ShadoWWW
Ten Shadowfell vypadá vážně moc zajímavě.

Zatím to vypadá, že v roce 2011 nevyjde žádný oficiální setting typu FR, Eberron nebo DS. Mimo pár modulů zaměřených na Nentir Vale mají vyjít dva moduly settingů, ale zaměřené trochu jinak než ty dosavadní:

- Ravenloft Roleplaying Game (podzim 2011): Boxovaný setting ve stylu Gamma World, ale zakomponovaný do D&D. V settingu si budeme moci zahrát za Upíry, Vlkodlaky, Duchy apod. Ravenloft bude zasazen do Stínopádu (Shedowfellu).
- Neverwinter Campaign Guide: podrobněji rozepsaný kraj Letohradu v Zapomenutých říších. V rámci tohoto settingu má vyjít nové povolání Blasdesinger.
8.8.2010 15:22 - tuleník
Fibriso: skôr by som uvítal niečo ako "Od sedliaka k dobrodruhovi" pre levely -10 až 0 :) alebo teda "Umláť vidlami svojho prvého kobolda."
IMHO Gamma World sa mi celkom pozdáva, už som ho predobjednal, ak to dobre dopadne, bude to vcelku rana pre podaktorých kritikov údajnej obmedzenosti 4e.
8.8.2010 17:16 - Gurney
Dotaz na znalce pravidel - můžu si vzít feat Hybrid talent dvakrát pro stejné povolání? Dejme tomu že mám hybrid character Fighter/Warlord, můžu si vzít HT, vybrat si třeba Combat Speciality (Combat Superiority) a za další HT třeba Fighter Combat Talent (Fighter Weapon talent)?

Chápu že nemůžu vzít ze jeden HT feat Combat Speciality (Combat Superiority) a za další HT Combat Speciality (Combat Agility) ale podle toho formátu bych řekl že nějakou jinou class featuru z jiné Hybrid talent option bych za další HT vzít mohl.
8.8.2010 17:56 - Sethi
HT si můžeš brát i pro stejné povolání. Tod Mark II by mohl vyprávět.
8.8.2010 19:02 - Sethi
Klerici na epickém tieru potřebují víc lásky. Výběr je ve srovnání s nižšími tiery žalostný...
8.8.2010 19:05 - Naoki
ee, feat Hybrid talent si můžeš vzít jenom jednou
8.8.2010 19:13 - Alnag
Ušáček píše:
Klerici na epickém tieru potřebují víc lásky. Výběr je ve srovnání s nižšími tiery žalostný...


Předal jsem tvou stížnost designérům z WotC a říkali, že jdou hned na to... takže v Divine Power 5 už by to mělo být napravené. :D
8.8.2010 19:14 - Sethi
Naoki píše:
ee, feat Hybrid talent si můžeš vzít jenom jednou

Jasně, ale když už ho má podruhé z paragánu, tak může brát zase pro stejnou classu.
8.8.2010 19:15 - Sethi
Alnag píše:
Předal jsem tvou stížnost designérům z WotC a říkali, že jdou hned na to... takže v Divine Power 5 už by to mělo být napravené. :D

Když já je radši z Dragonů. Ty jsou takové víc to... Omazlené.
9.8.2010 09:09 - ShadoWWW
Počínaje řadou Essentials se kouzelné předměty rozdělí na běžné (common), neobvyklé (uncommon) a vzácné (rare). Vzácné kouzelné předměty budou mocnější, a nebude je možné vytvořit pomocí rituálu. Hráči budou moci vytvářet jen běžné kouzelné předměty. Většina současných budou neobvyklé.
9.8.2010 14:26 - Gurney
Naoki píše:
ee, feat Hybrid talent si můžeš vzít jenom jednou

Ušatá™ píše:
Jasně, ale když už ho má podruhé z paragánu, tak může brát zase pro stejnou classu.

Takže jak? Můžu vzít jenom jeden HT feat a pokud si nevyberu paragon path a místo toho se od 11 lvl budu specializovat na hybridní povolání tak dostanu zadara další ale můžu si ho vzít klidně pro stejný povolání?
11.8.2010 08:44 - ShadoWWW
Tak Vrah (Assassin) nakonec zůstane DDI exclusive a nebude součástí modulu Heroes of Shadow ani žádné jiné knihy.
13.8.2010 21:31 - Smud
Nejake obrazky toho, co najdeme v Essentials produktech a stolnich hrach DnD:
http://www.wizards.com/sales/News/Article.aspx?x=08_10_dd_unboxing_shots
13.8.2010 23:28 - Quentin
Oh, bože. To jsou překrásné knížky. A karty, a natisklé figurky! *drool*

Jestli to bude v rytíři za rozumnou cenu, hmm, hmm ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094694852828979 secREMOTE_IP: 3.137.161.222