Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
14.7.2010 15:01 - Lotrando
Gurney píše:
na stereotypech postavená sbírka fantasy ras.


A Conan není postavený na stereotypech ? :) Podle mého tam stereotyp ze všeho přímo teče.
14.7.2010 15:10 - Merlin
Gurney: ano..to je jedna z možností..zatím potkali jen lidi a sami jsou krytí iluzí, takže vypadají jako "lidé"...pulork jako škaredý od neštovic podobaný hromotluk, trpaslík jako "skřet" a déva jako černoch.
Nicméně se v prvotní myšlence nebráním ani hordám hulákajících orčích tatarů
14.7.2010 15:25 - Gurney
Lotrando: To se nepočítá, Conan ty stereotypy prakticky definoval :)

Kromě toho, záludný Stygijec mi pořád příjde jako míň profláknutá postava než chamtivý trpaslík, ale to je možná jenom můj dojem.
14.7.2010 17:06 - Lokken
Gurney píše:
třeba mě je mít různé lidské národy a plemena ala Hyborea mnohem bližší než klasická, na stereotypech postavená sbírka fantasy ras.


Kdybys něco takového rozjížděl ve Vyškově, dej vědět! Zase tak daleko to není, abych tam jednou za týden-dva nezajel... :D
15.7.2010 09:06 - Babaj
aspon ze nevypadame jako cikani :-) teda pravda... jeste jedna postava nam chybi :-))) radeji mlcim :-)) staci ze jako cernoch nemam Afro :-)
15.7.2010 14:18 - Merlin
Babaj: kdo řekl, že nemáš afro? vy se nevidíte :)
16.7.2010 07:43 - ShadoWWW
Ukázka kouzelníka z Essentials zde nebo zde.
16.7.2010 09:20 - noir
Díky! Mrkl jsem se na to jen zběžně, ale docela se mi to líbí. A hlavně nevidím zase tak velké rozdíly mezi 4e a Essentials. A ty at-willky? Ty jsou moc pěkné - nic v jejich popise neukazuje, že by si je nemohl vzít i klasický 4e wizard.
16.7.2010 09:24 - Alnag
Pořád mi to připadá hlavně takové retro. Samé úlitby směrem ke 3e a 2e (systém načančaný tak, aby to vypadalo povědomě jako kdysi).
16.7.2010 09:42 - noir
Alnag: O tom žádná. Ale řekl bych, že třeba ta tabulka růstu schopností může být přehlednější nejen pro ty odkojené 3,5kou, ale i pro nové hráče. Připadá mi třeba fajn, že wizarda odřeli na dřeň a sebrali mu takové ty věci, na které začátečníci (aspoň, co jsem viděl) často zapomínali. Třeba ritual castera a implement mastery si novicové moc neužívají. A že si wizardi (vlastně mágové) můžou přeučit už i encounterky, to je IMHO skvělé.
16.7.2010 15:03 - Smud
Nevim jestli se to tu uz probiralo - http://www.wizards.com/DnD/Article.aspx?x=dnd/drrep/2010June

Ve spodni casti clanku je zminka o 3 Game Days pripravenych na Srpen, Zari a Rijen. Planuje se zase neco v Praze? Rad bych pomohl jako DM :)
18.7.2010 20:29 -
Moc se omlouvám, ale prosím, mohl by mne někdo nasměrovat někam, kde bych mohl najít lidi hrající "Dračí doupě" nebo co vůbec dnes existuje :-) ?!? Na nějaký web, kde najdu komunity v určitých městech / oblastech ?!? Hrával jsme to kdysi před 16-ti lety s bandou kamarádů, ale čas plynul my jsmee se rozutekli po světě a já bych si rád někdy vyslechl příběh od "PJ" a zahárl si :-B ... Pokud mi někdo pomůžete, budu vděčný, pokud otravuji a píšu úplně offtopic, tak se velmi omlouvám! Děkuji
18.7.2010 20:37 - Alnag
Ahoj neznámý. Můžeš zkusit seznam skupin ve zdejší komunitě. ODKAZ. Vyber si skupiny ze svého kraje, když na ně klikneš, uvidíš i kdo je spravuje a můžeš mu poslat soukromý vzkaz. (Nicméně, aby ti měl kam odpovědět, je dobré si založit účet a přihlásit se... event. mu alespoň do vzkazu napsat email...)

Případně další weby s podobnou tématikou (Dračí doupě CZ seznamka a RPGfórum seznam skupin

A ano, Dračí doupě ještě existuje a hraje se, ale existuje i řada dalších her, které jsou odlišné buď provedením nebo tématem (nebo obojím). Věřím, že pokud budeš chtít, to své si najdeš.
18.7.2010 21:08 - Gala
Díky moc :-)
23.7.2010 09:49 - Sethi
Pouštní čtverečky. Spíš tak jako k prohlédnutí, když by je ještě někdo neviděl, ačkoli je to pěkný scan tak to stejně asi k tisku tak docela nebude.

Vzhledem k tomu, že mi zrušili collector's account, je toho na deset stáhnutí, pak se s tím, bude muset trochu žonglovat.
23.7.2010 11:09 - Merlin
Origoš je origoš :) dá se polít juicem
26.7.2010 14:18 - Sethi
Chápu tedy správně, že to, že můžu používat implement z multiclass, neznamená, že bych pak ten implement dokázala použít pro schopnosti své hlavní class.

Proč? Q.Q

Přiznám se, že mě celá ta záležitost s implementy a zbraněmi mate.
27.7.2010 06:26 - Babaj
podle pravidel bohuzel ne, leda by oba implementy podporovali oba svmery.. napriklad pouzivani hulky v multiklasu warloka s wizardem.
27.7.2010 11:59 - Smud
Vite nekdo neco o tech Game Day? Bude se neco poradat? Rad pomuzu...
27.7.2010 12:04 - Alnag
Smud: Je na to separé diskuze.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084612846374512 secREMOTE_IP: 3.145.60.149