Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
16.6.2010 07:14 - Sethi
A když jsem si myslela, že už jsem viděla všechno... Feat, který zajišťuje chápavost ocasu.

Ponižující. Ale ty možnosti @.@

Potřebuju feat, který dává víc slotů na featy...
16.6.2010 08:24 - noir
Ušatá: Mě se ještě víc líbí ten feat, kdy ocasem šoupeš spolubojovníky (Tail Slide). Jinak konečně mají tieflingové rasové zbraně. Jó, kosy...
16.6.2010 08:34 - Sethi
Nebo podrážení nohou, že...

Tak po kose mlsně pokukuju už dlouho tak jako z povolání. Nějak jsem byla srovnaná s tím, že někde na 26 nafasuju služební, ale nevím, jestli to tak dlouho vydržím... =)
16.6.2010 08:38 - ShadoWWW
Na zlatý podnos jsem přidal i nový přídavek pro vrahy.
17.6.2010 09:43 - ShadoWWW
WotC se nakonec rozhodli, že vrah (assassin) nebude DDI exclusive, ale vyjde v tištěnné podobě. V dubnu 2011 by měl vyjít papeback Heroes of Shadow, který bude vraha obsahovat.
21.6.2010 17:53 - Naoki
Dotaz: vezmem item/power který má effect, který trvá do konce encounteru. Hráč ho však použije mimo soubojový encounter. Jak řešíte délku trvání?

PS: MM3 ještě není? :(
21.6.2010 18:47 - Alnag
Naoki: 5 minut.
21.6.2010 21:11 - Sethi
Drama Cards (zatím beta verze) jsou fanovsky vytvořené "bonusové karty" pro 4e. Jsou zamýšlené jako forma odměn za roleplaying, krutopřísné nápady a scény, přínos pro hru, etc...

Některé dávají čistě číselné bonusy, jiné přestavují nebo vytváří scény a příběh jako jakási obdoba Fate pointů. Myslím, že ačkoli by samotné užívání karet nemuselo sednout každé skupině, rozhodně stojí za to alespoň si je projít, některé z nich mají dobrý nápad (pár se mi jich fakt líbí). Možná by někdo našel uplatnění alespoň pro nějaký výběr z karet.



autor píše:

Presenting: Drama Cards

Drama cards are a set of printable cards that you, as a DM, can introduce into your game as a reward for your players; give them out as a reward for your players providing you with a character history, story log, or if they go above and beyond with their in-game actions, do something amazing/funny in-game, or just outright bribe you.

This set of cards contains 180 different cards; some with mechanical effects, many with, appropriately enough, dramatic effects that may change the course of actions of an NPC, a monster, the enviroment or the story as a whole. The cards are sorted into different "values" - copper, silver, gold and platinum; generally reflecting how rarely you should award these cards. For example, in my campaign, I intend on printing them out in a ratio of 8:4:2:1, so that the copper cards show up a great deal more often. Whatever the case, I recommend you only use these cards if you're confident as a DM.

The cards are also sorted by type of action - Adventure, Assist, Attack, Combat, Defense, Movement, Recovery, Subplot and Meta; these categories are pretty self-explanatory, and their purposes for drama cards are deliberately vague; it's just another means to allow you to sort through cards you may or may not want your players to have access to, or perhaps only use in certain situations.

Using a card itself, in-game, takes no action, although there are cards that can only be used under special circumstances. There is no limit to how many cards a player may have, or how many a player may use at any given time; however, once again, this is just how I'm using them; you can limit a player to a set "hand" of cards, forcing them to discard a card if they want a new one, you may limit how many can be used at once, or when they can be used. Find the way they best suit your campaign, and use them as you see fit.
22.6.2010 12:22 - Sethi
22.6.2010 12:31 - noir
Seš fakt dobrá! Kompliment!
22.6.2010 12:37 - Sethi
Nějak se mi stavěl na hlavu upload, kdyby něco nešlo, tak to reupnu.
22.6.2010 15:32 - Blaine
Hmm, ty karty vypadají zajímavě. Uvidím.
Uši: Budes je nekdy zkouset a testovat, docela by me zajimal nejaky output. Moje particka na tyhle veci hledi s neduverou...
22.6.2010 23:03 - Merlin
jo..vypadají zajímavě..jen upozornění...zadní strana nesedí úplně na přední :)
hodlám je vyzkoušet
22.6.2010 23:57 - Sethi
Tak Almi o ně projevil zájem, takže je zřejmě v nějaké úpravě ozkoušíme. Určitě ne plnou sadu, spíš nějaký nekonfliktní výběr.

Mně přijde, že spousta jich je třeba pro AA zbytečná, to, co ukládá karta, si prostě do hry vkládáme sami i bez berliček a myslím, že přítomnost takových karet by byla spíš na škodu. Bonusy jsou prostě bonusy, nemastné neslané, na tom se nedá nic moc zkazit.

Co se mi hodně líbí jsou různé akční karty pro bojové encountery - jako vyrazit kamaráda zpod dopadajícího dračího spáru a chytit jeho damage, nebo rozbíhání se před area attackem.

Co se samotného rozdělování karet týče, asi bych spíš přistoupila na to, že by vždycky jednou za čas dostala skupina balíček (ať už společný pool, nebo spíš náhodně rozdělený pro každého), který by se pak nějak refreshoval, obměňoval. Takové nějaké rozdávání "za hrdinské činy" jako primární forma distribuce mi úplně nesedí.
1.7.2010 13:26 - ShadoWWW
Musím říct, že MM3 vypadá v knižní podobě mnohem líp než v PDF.
1.7.2010 15:16 - Sethi
Když má hnuska (summon) příležitostný útok a u něj specificky napsaný reach 2, uplatňuje se OA už při opouštění těch čtverců v dosahu?

speciální akce hnusky píše:
Opportunity Attack: Reach 2; targets one creature;
1.7.2010 15:40 - ShadoWWW
Ano. Je to v PHB na straně 290 (je tam obrázek s hydrou, která má ohrožující dosah 2).
1.7.2010 15:53 - Sethi
Jasně, mně jde o to, že to svinstvo nemá přímo napsaný threatening reach (ono tedy nemá napsané nic moc, kromě toho reach 2), ani jeho "monstří" předobraz ho nemá (i ten se spokojí jen s reach 2).
2.7.2010 11:17 - Lotrando
Já to hraju tak, že musí mít schopnost threatening reach explicitně uvedenou a takových je skutečně pomálu.
2.7.2010 11:21 - Merlin
Lotrando píše:
Já to hraju tak, že musí mít schopnost threatening reach explicitně uvedenou a takových je skutečně pomálu.
hraju to stejně, i když můj názor k pravidlům není vůbec závaznej :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11026096343994 secREMOTE_IP: 18.117.152.251