Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
7.6.2010 14:15 - Almi
noir: koukám, že se hezky stínuješ už před epicem :o)) Jojo, máš se nač těšit..zaujmout místo Vecny totiž není jen tak! :o) Ale vážně - většina těch 30+ solo monster porazitelná je, ale většinou je kolem toho hromada lítání, kdy dáváš dohromady buď části těl nebo předměty zaměřené proti nim atp.
7.6.2010 14:34 - Merlin
almi: myslím, že jste si to ověřili s tím lichem, nebo co to bylo na srazu loni na jaře...
7.6.2010 14:36 - Merlin
Hele....je někde řešeno používání pastí PC?
8.6.2010 08:50 - Babaj
safra, doted jsem hral nize zminovany power jen na ten ongoing dmg z tehle powery.Opravdu to poleci na jakekoliv ongoing damage ,ktere na mne tikne?
ted kdyz to ctu,tak mi to tak pripada.. pak by mela opravdu krasny vyuziti, zvlaste s powery, kteryma na sebe muzu sbirat efekty z jinych pratel .-)
***************************************************************************
Stream of Life
Your life energy flows into a companion and grants your friend the vigor to fight on.

Daily Divine, Healing
Minor Action Personal

Effect: You take ongoing 5 damage (save ends). This damage can’t be reduced in any way. At the end of your turn, you can choose not to make a saving throw against this ongoing damage. Whenever you take the ongoing damage, an ally within 5 squares of you regains 15 hit points.
****************************************************************************
8.6.2010 08:57 - Sethi
Emoheal používám dost aktivně, ale vůbec nechápu, co máš na mysli, můžeš mi to zatančit?
8.6.2010 08:57 - Naoki
ne, jakékoliv efekty o ongoing dmg v rámci této pwr se vztahují pouze na ten ongoing 5, které pwr dává
8.6.2010 08:58 - Sethi
Aha, už jsem pochopila, co máš na mysli. Ne, strategicky umístěný určitý člen ti říká, že léčíš jen když bereš ongoing damage z téhle schopnosti.
8.6.2010 09:48 - Babaj
uz jsem se lekl .-)) Myslis ten The ongoing damage.. mno tak jsem to hral spravne :-)) Prislo mi to i logicke ,ze to vycucava moji zivotni silu a ne ze by mne to treba spalovalo :-))

jen tady skoda, ze nam krouhli to leceni.. s oblibou to pouzivam s divine power, ktery nam dava regeneraci 5... ted to opravdu tika jen za 5 zivotu.. drive za 12 s wisdomem :-)

jasny diky :-) na ty urcity cleny si budu muset davat vice majzla.
9.6.2010 08:04 - noir
Tohle už tady dlouho nebylo - DnD ve velkých médiích. O Encounters se píše dokonce už i na CNN: http://edition.cnn.com/2010/LIVING/wayoflife/06/08/new.dungeons.dragons/index.html?iref=allsearch
10.6.2010 19:52 - Sethi
těžko vysledovatelný zdroj píše:
Player's Option: Heroes of Shadow
Mike Mearls and Robert J. Schwalb
The Shadowfell is a cold place through which the spirits of the dead must pass on their way to...whatever. Dark, evil things live there, suffused with the power of shadow.. Some mortals in the natural world learn how to tap into this source. Assassins. Necromancers. Hexblades. By all accounts, a ruthless lot. However, not all beings that draw strength from the Shadowfell are vile, blackhearted fiends. A few even dare to call themselves heroes, using the power of darkness to fight darkness. Are they evil? No. Deeply disturbed and hounded by their own dark demons? You bet.
Player's Options: Heroes of Shadow focuses on characters that fight evil in ways that make others cringe. In addition to exploring the nature of the shadow power source, this book presents races, classes, feats, powers, and other options aimed at players hungry to play the archetypal antihero with a dark edge.

320 page trade paperback (6x9), $19.95
March 15, 2011
10.6.2010 20:17 - Blaine
Tezko vysledovatelny? /t/ezce vy/g/ooglovatelny?:)
Uvidime, jestli se Necromancer povede. Hlavne by me zajimalo, jak bude vypadat - Assasin je povedeny.
10.6.2010 20:48 - Sethi
No já jsem asi na pěti místech našla tuhle citaci, ale nepodařilo se mi dohledat, kde je jako původní text... Takže je to takové pochybné.
13.6.2010 14:53 - Naoki
Mám tu problém: některé schopnosti mě umožní se schovat když mám cover či concealment. Co když ale bojuju proti potvoře, která cover/concealment ignoruje? Může se přesto před ní schovat?
13.6.2010 14:54 - ShadoWWW
Řekl bych, že ne.
14.6.2010 18:01 - Naoki
Hodili by se mi další názory...

Jinak z jiného soudku: tenhle týden bych možna zajel do Prahy, hraje nějaká družina, které by nevadila vzít si člověka navíc na jednu hru? :)
14.6.2010 21:07 - Merlin
Naoki: podle mě vůči té potfoře cover nemáš. Jestliže ho nemáš, nemůžeš ho využít.
14.6.2010 21:08 - noir
Naoki: Jak potvory ignoruji concealment? Nějaká ukázka by nebyla?
14.6.2010 23:05 - Naoki
Mno, nepříklad hráči mají přístup k featům typu

Uncanny Scent

Epic Tier
Prerequisite: 21st level, minotaur, trained in Perception
Benefit: You ignore concealment and total concealment when attacking creatures that are within 2 squares of you. You also don’t need to make Perception checks to determine the location of invisible creatures that are within 2 squares of you.

Shadow Eyes

Epic Tier
Prerequisite: 21st level, rogue
Benefit: Your attacks ignore concealment (but not total concealment). When attacking a creature that has total concealment, you take only a –2 penalty to your attack roll for the total concealment

Limning Challenge

Epic Tier
Prerequisite: 21st level, paladin
Benefit: Your attacks against targets marked by you with divine challenge or your divine sanction ignore penalties from concealment or total concealment.

Atd. Co se potvor týče tak například Githzerai Mindmage (Accurate Mind: The githzerai mindmage’s ranged attacks ignore cover and concealment (but not superior cover or total concealment)).
14.6.2010 23:18 - Alnag
Všechny ty schopnosti ignorují concealment jen pro účely útoků, nikoliv permanentně. Takže když ty naopak útočíš na potvoru, tak můžeš použít něco, co vyžaduje concealement.
16.6.2010 07:05 - Sethi

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093331813812256 secREMOTE_IP: 3.145.42.94