Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.5.2010 12:48 - Nachtrose
Podle toho, co jsem ted postnul to vidim spise jak Babaj. Pokud postava ma vice rezistu, tak v pripade x damage and y damage and z damage si na kazdou cast aplikuje tu nejvyssi rezistenci, v pripade x and y and z damage se zapocte jen ta nejnizsi ze vsech. Ted je otazka, jestli je to nejaka chybka, nebo zamer.
13.5.2010 12:49 - Babaj
nachte :-))) ale to kouzlo je v tom ze na dmg u kereho je napsano physikal to fungovat bude ale u jen damage to nebude :-) to je to untyped:-) resisty se uplatnuji jen na snizovani dmg co ma uvedeny specifikator... to je to kouzlo :-)



citace:

If a power doesn’t specify a damage
type, the damage has no type.


A creature that has resistance takes less
damage from a specific damage type.
13.5.2010 12:50 - Nachtrose
Alnag pise: Která ukazuje, že pokusy rozložit si zranění na
kousky a z nich si odsekávat žížalky zranění je
proti duchu pravidel.

v tom odstavci jsou dva resisty na jedno poskozeni, ale tady se celou dobu hadame o dvou resistech na dve poskozeni.
13.5.2010 12:51 - Babaj
alnagu to je ale uplne neco jineho tam uvadi ze pokud je zraneni 5specified.. a ne ze delas 5normal a 5coldu

to uz jsme rozebrali.. proste jsou jiste utoky ktere delaji dvoji dmg
13.5.2010 12:53 - Babaj
me to uz docela prijde jasny .-) jen Alnag se kousl .-)ikdyz to hraje dobre.ale podle spatneho algoritmu :-))
13.5.2010 12:59 - Merlin
aspoň víš co mě stálo úsilí, než přijal šamšir za vlastní
13.5.2010 13:02 - Nachtrose
jinak na enworldu to taky resili: enworld.org/forum/4e-discussion/256377-resist-all-vs-attacks-multiple-damage-types.html

sry, pisy z mobily, takze bez tagu.
13.5.2010 13:03 - Babaj
on to ale jeste nevzdal a ja doufam ze nevzda a da to tam ny ty hlavy promazany jak to vlastne mysleli :-))) jen doufam, ze to alnag spracuje spravne :-))
13.5.2010 13:03 - Nachtrose
babaj: all je all. type nebo no type. tecka.
13.5.2010 13:04 - Merlin
Nachtrose píše:
tecka.
s tímhle prohlášením bych tě poslal víš kam..
13.5.2010 13:09 - Nachtrose
to muzes, ale z tohodle neuhnu. u te druhe casti jsem ochotnej polemizovat, tady je to jasne. resist all specifikuje VSECHNO poskozeni. vsechno je i to bez typu.
13.5.2010 13:12 - Merlin
určuješ ty? :)
13.5.2010 13:14 - Blaine
Hele Babaji, ja vim, ze to co pises chapes, ale ja ti nerozumim. Mas tady nekolik postu, v nich je dost smajliku a tak nejak se mi to rozpadlo.

Pokud jsem to tak nejak pochopil, tak je tam tedka problem "untyped" a "specified" damage. Untyped nema svoji specifickou resistenci. To je pravda. Ale pokud budes mit "resist all", tak proste neresis, jaky typ toho dmg to je nebo neni. Proste redukujes ze vsech dmg.

Omlouvam se za zmateni diky postu o "reduce damage", ale vychazel jsem z toho, co je v powerach - napriklad:
PHB1 píše:
Unbreakable Fighter Utility 6
You steel yourself against a brutal attack.
Encounter ✦ Martial
Immediate Reaction Personal
Trigger: You are hit by an attack
Effect: Reduce the damage from the attack by 5 + your Con-
stitution modifier.

Presne tuhle nas fighter pouziva a docela se mu libi. A ja ho chapu.
13.5.2010 13:16 - Alnag
Merlin: Nespamuj. Nepomáháš.
Babaj: Já jsem se nekousnul, já si jen myslím, že si vymýšlíš z hladu. Zítra to pořešíme na ENWorldu v nějakém brutálním threadu. Dnes nemám čas se tím zabývat, je to příliš komplexní.
13.5.2010 13:16 - Nachtrose
i jakoz hrac mam zakladni prava dana pravidly a i kdyz nejsem zadnej rulelawyer, za nekterymi vecmi bych si stal i za cenu rozpadu druziny.
13.5.2010 13:16 - Babaj
nachte :-)) ty porad nechapes to kouzlo te formulace,ktera rika vse :-)))

pravidlo rika ze resistance se uplatni jen proti dmg ktery ma nejaky jmeno... proti tem co nemaji jmeno se neuplatni vubec.. takze i pokud je ta resistance treba proti vycucnuti mozku tak proti nepojmenovaneho vycucnutio mozku proste jen existuje ale neuplatni se :-))

jeste treba jinak.....
utok * obrana stitem
utok ohnivy * obrana resistem proti ohni
utok hovnobijny * obrana resistem proti hovnobiti :-)

ale proti utoku* je jen obrana stitem a zadnou resistanci :-))

z toho ti vyplyva ze resist all muze byt uplne na vsechno ale na pouhy utok se miji ucinkem protoze to jde vykryt jen tim stitem :-)
13.5.2010 13:21 - Babaj
blaine

ano ..tahle powera nepatri mezi rezisty ale mezi ty co redukuji tu onu vyslednou dmg.... at uz je jakakoliv.. proste to proslo uz vypoctem,,, redukci rezisty a vypadlo z toho uz slouceny cislo a to pak podleha tehle redukci


alnagu : jak jsme se dival ak tam se to nejak resilo a doslo to do nasi situace v cca 8,00 ranni :-)
13.5.2010 13:22 - Babaj
omlouvam se za ty smajliky,ale je to stejne jako s temi preklepy.. proste to tam ty prsty hazi a malo co s tim udelam:_( tpak jedine zpetne promazavat
13.5.2010 13:26 - Blaine
Babaj píše:
omlouvam se za ty smajliky,ale je to stejne jako s temi preklepy.. proste to tam ty prsty hazi a malo co s tim udelam:_( tpak jedine zpetne promazavat

V pohode, akorat jsem se v tom ztratil, abych pravdu rekl. Ja taky pisu jako prase, ze jo. To bude tou nutnosti z her, kde hrozne rychle potrebujes napsat nejaky text, aby ostatni mohli reagovat na to, co se sakra deje, ne?:)
13.5.2010 13:26 - Babaj
proste kouzlo toho resist all je v tom ze to je resist

proste to neni specifikovano jako konecny snizeni vseho damage ... v tom vidim tu myslenku..

vicemene i kvuli tomu vymysleli tu smisenou dmg(tipu fire and cold) aby to pak neslo obchazet... proste pak u tech poweru nebudou psat ze to dela fire plus cold +

ale vhodi to do neobchazitelne smisene (fire and cold)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11491894721985 secREMOTE_IP: 18.220.140.5