Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.5.2010 11:10 - Babaj
timto i power Moment slavy konecne zapadne co do sily mezi sve vrstevniky :-)) protoze bude redukovat jen tu specifikovanou ujmu... tedy ne obycejne rany mecem :-))
13.5.2010 11:11 - Babaj
ano merline :_) v zapalu psani mi uslo ze jsi to zrekapituloval, nez jsem to dopsal :_)
13.5.2010 11:15 - Babaj
ovsem,,, nedelam si patent na proziravost,,ale takhle mi to pripada, ze to tak tvurci mysleli a pripada mi to i hratelny nevybocujici :-) a dokonce teda vyhovujici i hrani selsleho Blaina i alnaga :-) ktery me nepresvedcil ze 10normal a 10fire nejsou dva zdroje zraneni .-))) jeden zdroj je trhani masa pri pronikani mece telůem a fire je spalujici zar co to trhajici maso spaluje :-) ale on si neprizna ze to tak proste je :-))
13.5.2010 11:17 - Alnag
Babaj: Na příští session vezmeme zapálený meč a schválně jestli rozlišíš, od čeho tě co bolí.
13.5.2010 11:18 - Merlin
Babaj: no k něčemu ti to bylo..pochopils to co já před dlouhými věky..Alnag nepřizná ani to, že je..natož něco jinýho :)))))
13.5.2010 11:24 - Merlin
Alnag: souhlasím...ty ale zajistíš rezisty a redukce a já ti vezmu zapálený meč. pak můžeme v reále rozlišovat :D
13.5.2010 11:36 - Blaine
Ta redukce, ktera se tyka kletby, o kterou ti jde - co takhle to zraneni snizit az po te, co si od nej ty odectes resisty? Protoze to uz ti bude jedno, ne? Takhle bych to asi udelal ja.
A mam takovy pocit, ze takhle to proste delame. Kdyz mam nejaky resist a dostanu dvouslozke zraneni, tak snizim zraneni o nejvetsi resist, ktery mam a vysledek redukuju o pouzitou redukci, at uz to je buff nahozeny na me nebo debuff na nepriteli.
Nebylo by to nejjednodusi reseni? Bez jakekoliv velke matematiky.

Jinak ja si proste myslim, ze NEMUZES pouzit vic jak jedno odecitani resistu pri jednom skrtani zivotu. Proste ne.
13.5.2010 11:40 - Nachtrose
Jen na doplneni: resist all snizuje i untyped damage.
13.5.2010 11:45 - Babaj
mno blaine slovo any ma dva vyznamy kazde,jakekoliv nebo zadne .-)) v tomto pripade to je ze pokazde kdyz ho muzes uplatnit... jen je dulezity to zase nepitvat az tak ze by se redukoval jeden fire zvlast na + x... pak zase zvlast treba na +y extrafire dmg.. to je treba secist a pak redukovat :-) ale jak mas vice specificovanych resistu tak na vsechny plati prislusna nejvyssi redukce.. pise se to i v pravidlech..


mam jen malou trhlinku v mem pochopeni.. ted projizdim manualy a damage reduce tam nikde nevidim:_( jsou popsany jen ty resisty ty z jsou jasny. mno ono to bude jeste asi trosku jinak... resist jsou jasny , ty se tykaji jen specifikovaneho dmg.. a podle tho co jsme videl u poweru tak asi to redukovani jakykoliv dmg bude snizovat vysledek souctu..
13.5.2010 11:49 - Babaj
nachtiku... je to vec nahledu... to all muze znamenat jak specifikovany.... a v druhem nahledu podle sluvka All jako vsechny tak i untyped..... to pak budeme zase tam kde jsme byli:_))))
13.5.2010 11:50 - Babaj
blain mne zmatl tou dmg redukci:_( takova abilitu v 4 kach nevidim:_( klate uz aji :-)))
13.5.2010 11:54 - Babaj
nachtiku.... ha mam to resist all se nevztahuje n untyped :-)) je to vlastne jasne napsano v pravidle o resistech resistance se uplatnuje jen u specifickych u nespecifickych se neuplatnuje :-))) jsi mne zmatl.. takze resis al nesnizi untyped :-) ty jsi mne teda na zaver zamotal :-)) nebo mas nejaky jiny podklad proc by melo pusobit na untype?
***********************************************************
Resist: Resistance means you take less damage from
a specific damage type. If you have resist 5 fire, then
any time you take fire damage, you reduce that damage
by 5. (An attack can’t do less than 0 damage to you.)
************************************************************
13.5.2010 12:00 - Babaj
myslim, ze uz mam docela jasno: sumar

resisty se uplatnuji jen na ujmu se specifickym zdrojem energie
priklad
pokud by byl takovy utok tak
10untyped + 10fire +10necro

a mas na sobe treba tu resist all5
vysledek je 10+5+5 :> 20

v pripade nasi cursy to pak pri stejnych podminkach bude za 10 ujmy (20-10)
podle pravidla v eratach ze snizovani dmg se projevuje po zapocteni resistu a vulnerabilit...
13.5.2010 12:23 - Fibriso
hledal jsem ve 4E pojem "Damage reduction" a zjistil jsem, ze ve 4E se vyskytuje pouze v kontextu s resit a jakozto samostatna vlastnost Neexistuje
zato jsem nasel pojem Resist physical, rakze Resist all se dle logiky zdravého rozumu vztahuje i na fyzické zranení.

davali neco (powera) "Reduce the damage from the attack by 5 + your Constitution
modifier." treba, odcita se od celkoveho souctu zraneni PO resistech. (a dle mého názoru od kazdeho typu zraneni stejnym dílem, popřípadně se o to muzete flamewarnout....coz vlastne to uz delate, tak nic)
13.5.2010 12:35 - Nachtrose
Babaj: resis all specifikuje all, cili vsechno. A untyped je taky specifikace poskozeni. Jak pise Fibriso, untyped je v podstate fyzicke zraneni.
13.5.2010 12:37 - Merlin
což vše v kontextu jen prohlubuje mé smýšlení o čtvrté edici :B
13.5.2010 12:37 - Alnag
Víte co, já to zítra nějak sesumíruju a postnu to na ENWorld. A tím to pořešíme jednou provždy a neklidné munchkinovské dušičky, které by si nejraději odečetly resist až do mínusu a léčily se každým útokem nepřítele budou mít pokoj. ;-)
13.5.2010 12:39 - Merlin
Alnag píše:
které by si nejraději odečetly resist až do mínusu a léčily se každým útokem nepřítele
týýjo..to jde? a umí to i enemáci?
13.5.2010 12:42 - Nachtrose
Resist
A creature that has resistance takes less
damage from a specific damage type. For
example, a creature that has resist 10 fire
takes 10 less damage whenever it takes fire
damage.
Against Combined Damage Types: Your
resistance is ineffective against combined
damage types unless you have resistance to
each of the damage types, and then only the
weakest of the resistances applies. For
example, if you have resist 10 lightning and
resist 5 thunder and an attack deals 15
lightning and thunder damage to you, you take
10 damage, because the resistance to the
combined damage types is limited by the lesser
of the two resistances.
Not Cumulative: Resistances against the same
damage type are not cumulative. Only the
highest resistance applies. For example, if you
have resist 5 cold and then gain resist 10 cold,
you have resist 10 cold, not resist 15 cold.
Similarly, if you have resist 5 cold and then
gain resist 2 to all damage, you still have resist
5 cold, not resist 7 cold.
Published in Monster Manual 2
13.5.2010 12:44 - Alnag
Nachtrose: Combined Damage je ale zase něco jiného. O tom asi není spor. Zajímavá je jen ta část...

MM2 píše:
Similarly, if you have resist 5 cold and then gain resist 2 to all damage, you still have resist 5 cold, not resist 7 cold.


Která ukazuje, že pokusy rozložit si zranění na kousky a z nich si odsekávat žížalky zranění je proti duchu pravidel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12103509902954 secREMOTE_IP: 3.21.106.69