Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
12.5.2010 19:02 - Babaj
takze alnagu v tvem pripade 1d6 damage + 1d6 fire proti nestvures resistem 5do vsech dmg je vysledna dmg 1d6-5 dmg +1d6-5 fire dmg.. to se da pochopit.. a jak tedy je myslena ona cursa co snizuje mele dmg o 10 .. v tvem pripade to bude
1d6-10 dmg +1d6-10 fire dmg .... a pak proti resistum :-) ?
12.5.2010 19:11 - Alnag
Babaj: Ale houby. Mně někdy přijde, že hledáte problém i tam, kde žádný není. Tvůj útok způsobuje zranění. Tvoje zranění se skládá z 1d6 damage a 1d6 fire damage. Tak odečtu 1x 5 z celkového zranění.

Když mám oproti tomu resist 10 fire. Tak můžu odečíst až 10 ale jen z té části zranění, která je ohněm (tedy z té 1d6 ohnivé kostky). Ta druhá 1d6 projde celá. Atd.

Rozumíme si?

Pokud máte pochybnosti není problém to hodit na ENWorld, já jen nechápu, co je na tom jako vůbec za "issue".

EDIT: Samozřejmě, to předpokládá, že je to všechno z jednoho zdroje (pokud je to ze dvou zdrojů rezistí se každý zvlášť.)
12.5.2010 19:25 - Babaj
a o to jde ze to jsou dva zdroje :-)))
12.5.2010 19:28 - Alnag
Babaj: Ne nutně. Např. mladý bílý drak (MM, s. 84) dělá kousnutím 1d8 + 4 plus 1d6 cold damage. To je zrovna zranění, kde buď máš resist all (a odečteš jednou od všeho) nebo máš resist cold (a odečteš do výše té 1d6 ledové kostky). Pokud jsou dva zdroje rezistíš každý zvlášť (jsi-li toho schopen, např. s resist all).
12.5.2010 19:29 - Babaj
abych teda jeste byl konkretnejsi jde o to ze tenhle dmg protlacime pres ucinnost tohoto poweru

**********************************
Moment of Glory
You call down a brilliant column of light that drives your enemies to the ground and bolsters your allies against harm.

Daily Divine, Fear, Implement
Standard Action Close blast 5

Target: Each enemy in blast

Attack: Wisdom vs. Will

Hit: You push the target 3 squares and knock it prone.

Effect: You and each ally in the blast gain resist 5 to all damage until the end of your next turn.

Sustain Minor: The effect persists.
**********************************************

jde nam jen o to jak to spravne zahrat.. nejde o problm jako takovy.. jako udelat si na tento, pro nas trochu nejasny, pripad spravny nahled .-)
12.5.2010 19:32 - Babaj
alnagu ano jak popisujes toho dracka tak ano on v tvem popisu ma jiste jen cold damage... ale kdyz se podivas vyse.. tak je tam v tom popisu dmg trochu nestastny zapis...
10d6 damage + 10d6 necrotic damage..... je tohle jen nekrotic dmg nebo untype nasledovany nekrozou?
12.5.2010 19:38 - Alnag
Babaj: Fajn. Příkladu toho, jak si sešleš rezist rozumím. Ale, kdy máš (podle tebe) zranění způsobené ze dvou zdrojů (kde bys teda chtěl svůj rezist jako uplatnit 2x)?
12.5.2010 19:42 - Babaj
pozorne si prohledni tyto dva zapisy... najdes je v MM u ruznych nestvur...
jaky je mezi nimi rozdil...(a o to de fakto bezi)
10d6 damage + 10d6 necrotic damage..
10d6 + 15 necrotic damage..
12.5.2010 19:47 - Alnag
Babaj píše:
pozorne si prohledni tyto dva zapisy... najdes je v MM u ruznych nestvur...
jaky je mezi nimi rozdil...(a o to de fakto bezi)
10d6 damage + 10d6 necrotic damage..
10d6 + 15 necrotic damage..


Babaj: V tom prvním případě způsobuješ z jednoho zdroje (!) 10d6 obyčejného a 10d6 nekrotického zranění. (Viz můj první příklad - pokud budeš mít rezist na nekrotik, vykryješ jen tu nekrotickou část, tj. tu druhou).

V druhém případě, je celé zranění nekrotické ale je složené z části, která je random (10d6) a části fixní 15.

Jsi si jistý, že jsi napsal to, co jsi chtěl napsat?
12.5.2010 19:51 - Babaj
dalsi priklad :-))

Reach 2; +12 vs. AC; 1d8 + 5 plus 1d10 cold damage (plus an
extra 1d10 cold damage on a successful opportunity attack).

a myslim ze nemas pravdu
12.5.2010 19:53 - Babaj
nebo spis si nerozumime.. s tim resist 5 all dmg by jsi mel teda redukovat 5 z untype a 5 z coldu
12.5.2010 20:03 - Babaj
tak a ted k tobu druhemu bodu.. jak by jsi vyhodnotil tuto situaci... knecht ma na sobe ode mne tuto cursu a jiz pekne vyhonenou na maximalni postih -10
**************************************************************
Iron to Glass Cleric Attack 5
Tracing runes of denial in the air.you cause your foe's weapons
to become as brittle as glass.
D a i l y • Divine, Implement
Standard A c t i o n Ranged 10
Target: O n e creature
A t t a c k : W i s d om vs. Reflex
Hit: Until the end of the encounter, the target takes a -4
penalty to melee damage rolls. W h e n e v e r t h e target
hits w i t h a melee attack, t he penalty worsens by 2 to a
maximum of - 1 0.
Miss: Until the e n d of t he encounter, the target takes a
- 2 penalty to melee damage rolls. W h e n e v e r the target
hits with a melee
*******************************************************************


a on povede tento utok
+23 vs. AC; 1d8 + 12 damage plus 15 necrotic damage (plus an
extra 2d6 necrotic damage on a critical hit).


odecte to z prvniho nebo z obou zdroju?
12.5.2010 20:05 - Alnag
Myslím, že si rozumíme velmi dobře Babaji. A mně přijde, že se prostě snažíš vytřískat z té power maximum (a nebo v horším případě, přečůrat svého DMa). Ale přijde mi, že s rezist 5 all si prostě redukuješ ze zranění 5. Nevidím absolutně žádný racionální důvod, proč by to mělo být jinak.

Babaj píše:
Reach 2; +12 vs. AC; 1d8 + 5 plus 1d10 cold damage (plus an
extra 1d10 cold damage on a successful opportunity attack).


Postuješ sem pořád to samé. 1k8 + 5 obyč zranění (složeného z náhodné a fixní složky) plus 1k10 ledového zranění. Pokud je to oportunita je to 2k10. Je to pořád jeden zdroj, pořád se to redukuje jednou. Nevymýšlej kulišárny.

Jediný případ o kterém vím a kdy se rezist uplatňuje a odčítá dvakrát je, když jedna power je spouští k druhé power nebo když power spustí dva útoky jeden od spojence a jeden svůj (např. warlord).

I z logiky věci (když existuje rezist třeba 20 je naprostý nesmysl, aby se ti zredukoval damage o 2x 20 zranění, protože tos žádné zranění nedal a hra by se hrozně vlekla... naše kněžka umí rezist do konce encounteru za sustain. Takže i z tohoto hlediska nikoliv.

A ještě jedna logická herní. Rezist all je silný sám o sobě. A to tím, že funguje na všechno. Proč by měl mít navíc ještě privilegované postavení v tom, že by se jako jediný aplikoval v těchto situacích víckrát (u rezist fire tě to ani nenapadne, že?)
12.5.2010 20:08 - Alnag
Babaj píše:
+23 vs. AC; 1d8 + 12 damage plus 15 necrotic damage (plus an
extra 2d6 necrotic damage on a critical hit).

odecte to z prvniho nebo z obou zdroju?


Asi jsem si špatně hodil Perception, ale já tam vidím jeden zdroj zranění. A to nějaký útok (zřejmě power). Takže to samozřejmě odečte jednou.
12.5.2010 20:11 - Babaj
alnagu.. aby bylo jasny:-)) ja jsem merlinovi nabizel at to udela jako zmixova ny dmg a tim padem utrem skoro se vsim:-) ja tady nejsem jako powergamer ,ale snazime se dostat na kloub veci.... co povidas.. je jasne tam kde mezi temi cisly neni sluvko dmg.. to je pak jasne ale jak tam je to sluvko nabada to k tomu ze se jedna o dve slozky.. jedna untype.. coz je drtiva neoznacena dmg treba vrtani kudlouv brise a druha slozka je ta necroticka nebo potazmo ledova.. spis nmne prijde ze mas klapky pred ocima :-))) a necitis tu vec tam
12.5.2010 20:12 - Babaj
vem si MM projdi si zapisy u poweru tech potvor.. proc nekde pouzivaji standartni zapis a jinde ten jiny:-) nebude to asi jen chyba v tisku
12.5.2010 20:13 - Babaj
on totiz mimo jine existuje opravdu i untype dmg :-)
12.5.2010 20:15 - Alnag
Já mám možná klapky, ale hlavně nějak nemám problém. :) Ale tak jako v klidu, to byl jen můj osobní názor, jak já to řeším.
12.5.2010 20:20 - Babaj
jasny :-) tak mas namet na zamysleni jako my :-) ja na to taky koukal jako na zjeveni a nvedel jsme hned dat merlinovi odpoved jak to zahrat spravne:-)) proste ty sluvka dmg mezi tema zranenima tam jsou ponekud zavdejici a evokuji myslenku na dva zdroje.. coz mi prijde i treba u toho knechta s tim obourucakem docela logicky
13.5.2010 08:05 - Merlin
Alnag: to ne..Babaj z toho nechtěl těžit. To bylo z mé strany, protože jsem ten zápis pořádně nechápal a nebyl jsem ho schopnej aplikovat (ne že bych teď byl) :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12797808647156 secREMOTE_IP: 3.144.252.140