Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
6.5.2010 20:47 - ShadoWWW
O novém updatu.
6.5.2010 20:58 - Naoki
Hmm. Tak nějak si pomalu začínám říkat, jestli má vůbec cenu mít nějaký pravidla po ruce, vzhledem k tomu jak často se něco mění. To abych se opravdu spoléhal jen na CB a Compendium...
6.5.2010 21:39 - Geralt
Jsem si říkal, kdy praskne, že Enlarge Spell je v kombinaci s kouzelnickými daily powers slušné peklo. Chudák iluzionista.
7.5.2010 10:25 - Blaine
Taaakze konec s multiclassovanim do FIghtera pro vsechny rangery?:)
Vlastne uplne pro vsechny buildy.
7.5.2010 10:26 - Korax
Bohužel, taky jsem jeden z postižených (ranger, avenger,...) :-)
7.5.2010 10:41 - noir
Já jsem zcela spokojen. PitFightera i Daggermastera jsem už tušil docela dlouho, byla jasné, že tyhle dvě paragonky se objevují v příliš buildech.

Osobně se mě to nedotklo, ale stejně trpím - naše klerička je najednou mnohem míň výkonná...

Spíš mě asi nejvíc mrzí, že na tohle dojedou i hybridi.
7.5.2010 11:40 - Blaine
noir: pockat, pockat... jak na to muzou dojet hybridi? Ted jsem trochu zmateny.
7.5.2010 11:41 - noir
Blaine: Hybridní fighter přece nemůže využít bonus z PitFightera - to může jen povolání fighter, nikoliv hybrid fighter.
7.5.2010 11:45 - Blaine
noir: jezisimarja, tak to uz je hnusny slovickareni. To bych tak fakt nebral. V pohode na powery co jsou od fightera, ale na powery co jsou z te druhe classy.
7.5.2010 11:45 - Sethi
Není to tak zlé, v podstatě je to 5hp na kolo, které nemůžu léčit. Nebo také 10. To už stojí za úvahu. No a nebo taky 15. To už by skoro naštvalo.

Nicméně, přijde mi to... takové smutné. Vždycky jsem měla za to, že bezvlnové léčení je něco, co by mělo být oceňováno, ne brutálně potíráno.

Ale v klidu, včera jsem neléčila prakticky vůbec a taky to skoro nebolelo.
7.5.2010 11:57 - noir
Ušatá: No, abych řekl pravdu, mě to připadá jako dobrá úprava. Sice mám surgí málo, ale v posledních hrách mi téměř nemizely. A když mizely, tak mi to bylo fuk - věděl jsem, že mě někdo zachrání i bez nich. Cítil jsem se jako milionář, který si za své nastřádané doláče stejně nemá co koupit...
7.5.2010 12:11 - Blaine
noir: a to si prave myslim, ze byl puvodni zamer, ktery se HODNE rozmelnil, v prubehu tech dvou let. Dokonce i v PHBcku jsou nejake podobne veci (uz Beacon of Hope je takovy)
7.5.2010 12:16 - Sethi
No tak Aisska má všeho všudy dvě schopnosti, které čerpají vlny - z toho jednu nakonec většinou použije na sebe, protože věčně někde něco tankuje, a druhá přijde ke slovu až když jako teda umřete... Takže není divu, že ti vlny nečerpá, většinou je musí pálit na tom svém konci. Nevím, jaký má vlnový management Sven - od té doby, co jsem zjistila, že používá doutníky ke zlepšení healu, přestala jsem mít zájem na tom něco chápat.

Ale já jsem přestala stavět healera asi na třetí úrovni, nebo tak, takže mě to moc nerozčiluje. Ve skutečnosti se mě ta úprava dotkla minimálně - nevidím až tak závratný rozdíl mezi patnácti a dvaceti životy.
7.5.2010 12:33 - Sethi
A vůbec. Aiss zabíjí polibkem. Aiss je příliš sexy na to, aby ji musel znepokojovat nějaký update pravidel.
7.5.2010 12:43 - noir
Blaine: Já si myslel, že heal bez surge je něco výjimečného. V tomhle mi přijde nová úprava logická.

Ušatá: jak jsem klerika nikdy nehrál, tak se mi vždy zdálo, že má nějaký automatický léčení dvakrát za encounter, který vlny žere. Ale dost pravděpodobně se pletu...
7.5.2010 13:05 - Sethi
Jo, to má, ale to je přesně to léčení, které většinou sypu do sebe, protože se nedokážu léčit Emohealem. A víc léčivých schopností, které by nějak stály za zmínku, v podstatě nemám. Cons.Ground je spíš na udržování při životě a nasírání nemrtvého okolí, na Astrálního tuleně se musím trefit napřed já a pak ten, kdo by se chtěl léčit, aby si vyléčil (teď už) závratných 6 životů. Jo a pak si smíš spálit vlnu, když hodíš míň jak 5 (do 20ti čtverců, daily) nebo víc jak 15 (do 5ti čtverců, kdykoli) na death save.
7.5.2010 13:08 - Merlin
Mrtvej klerik, dobrej klerik...toť heslo na transparentech inteligentního nepřítele
7.5.2010 14:04 - Alnag
Noir píše:
Blaine: Hybridní fighter přece nemůže využít bonus z PitFightera - to může jen povolání fighter, nikoliv hybrid fighter.


A na to jsi přišel jak?
7.5.2010 14:27 - noir
Alnag: Asi jsem se ne úplně obratně vyjádřil. Vztahuje se je jen k necelé půlce jeho schopností - jen k fighterským powers. To znamená, že ne k basic attackům (oportunity i ty speciální fighterské), ne k powers jiného povolání. Nechápu, jaký střízlivý fighter by si to vzal...
7.5.2010 16:17 - Blaine
noir: Spinave bojujici rogue/fighter. Uplne ho pred sebou vidim:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1274950504303 secREMOTE_IP: 18.222.200.143