Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.3.2010 00:33 - Jarik
vpravo dole, presneji receno :)
jsem to taky prave nasel :D
17.3.2010 00:35 - Gurney
ShadoWWW: Prime shot je rangerská "featura", PHB1 str. 104

EDIT: Alnag byl rychlejší
17.3.2010 00:38 - ShadoWWW
Mea Culpa. Máte pravdu. Dík.
17.3.2010 14:37 - Babaj
Prime shot je i Warlocka abilita :-)) Parchantiii , zase nas brali na hul :-))))
17.3.2010 16:07 - Blaine
Babaj: sorry, ze to musim rict, ale Warlock je podle me druha nejvic nevychytana classa, ktera v PHB1 vysla. Paladina uz "spravili" warlocka ani moc ne:/
(tohle je muj osobni pocit, ktery jsem mel z whinovani jednoho z nasi party:))
17.3.2010 18:11 - noir
No, snažej se s tím něco dělat - třeba jeden epic feat má už vážně docela solidní. A především má boží Paragon Pathy - díky nim je každý druhý munchkin aspoň trošku warlockem...
17.3.2010 18:39 - Blaine
noir: v poslednim updatu zabili Student of Caiphon - funguje uz jen na warlocke powers:) Ostatni neznam.
17.3.2010 18:49 - noir
Blaine: No třeba ty dva, co dávají autodamage nepřátelům, kteří jsou u teleportujícího-se swordmagem je to zcela smrtící...
17.3.2010 20:24 - Naoki
Píše:
Blaine: No třeba ty dva, co dávají autodamage nepřátelům, kteří jsou u teleportujícího-se swordmagem je to zcela smrtící...

Co co? Jaký? :D
18.3.2010 10:58 - Lotrando
Dotaz

Funguje tohle combo?

Enlarge Spell
Heroic Tier
Prerequisite: Wis 13, wizard
Benefit: Before using an arcane attack power, you can choose to take a -2 penalty to each die of damage rolled with the power to increase the size of its blast or its burst by 1.
You can’t use this feat on a power that doesn’t roll dice for damage.

White Lotus Riposte
Heroic Tier
Prerequisite: Any arcane class
Benefit: When an enemy you hit with an arcane at-will attack power attacks you before the start of your next turn, that enemy takes damage (of the same type the attack power deals) equal to the ability modifier to the attack power’s damage.

Sword Burst
A sweep of your sword blasts those around you with force.
At-Will Arcane, Force, Implement
Standard Action Close burst 1
Targets: Each enemy in burst
Attack: Intelligence vs. Reflex
Hit: 1d6 + Intelligence modifier force damage.
Increase damage to 2d6 + Intelligence modifier at 21st level.

Upřesním, bude fungovat riposta i v tom rozšířeném dosahu? Všude to tiž vidím jako kombo, ale nejsem si jist tou přidanou větou u Enlarge spell
18.3.2010 11:30 - Blaine
Lotrando: nevidim duvod, proc by to neslo? Feat jenom rozsiruje moznosti te dane power. A ta power si o dmg haze. Mimochodem je to docela elegantni. Nic hrubeho a kruteho, ale prijmne vylepseni damáže, co ten swordmage muze vytasit. Teoreticky.
18.3.2010 14:44 - Almi
Lotrando: Já si taky myslím, že to kombo takhle jde. Ta přidaná věta jen upřesňuje, že se to zvětšení samozřejmě nepoužije na případy, kdy se na dmg neháže kostkou.
18.3.2010 14:46 - Alnag
Souhlasím s Almim a Blainem. Ta věta je tam, aby si někdo nemunchkinoval poweru, která nezpůsobuje damage a tudíž by mu byl nějaký postih k zásahu úplně jedno...
18.3.2010 15:15 - Lotrando
Díky, já si to myslel, ale takhle mám větší jistotu.

Viděl jsem to totiž u buildu, kde se 2x použil multiclass feat, což už určitě není správně.
18.3.2010 15:23 - Nachtrose
Lotrando: 2x MC umoynuje nejakej background tusim z FR. Windcosi post... Opravte me pls, nemam tu ted knihy ani CB.
18.3.2010 15:26 - Blaine
Nacht: hnusne munchkinovske backgroundy!:)
18.3.2010 15:44 - Almi
Blaine píše:
Nacht: hnusne munchkinovske backgroundy!:)


...náhohou, já tak u své jediné postavy, co jsem hrál, měl díky tomu 4x death save. No neber to...zvlášť když to vychází z charakteru postavy :o)
18.3.2010 16:23 - Nachtrose
Blaine: to nepopiram, ale ta moznost tu proste je. ;-)
18.3.2010 17:16 - Lotrando
aha, dík, tam se totiž multiclassuje wizard a fighter
18.3.2010 21:45 - Nachtrose
Tak background se jmenuje Windrise Ports a neni primo z FRPG, ale je to FR background z Dragonu 376.

Dragon 376 píše:
Windrise Ports Regional
Benefit
You can take class-specific multiclass feats for two
classes other than your own, rather than one. You also
gain one additional language of your choice.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070511102676392 secREMOTE_IP: 3.145.191.214