Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
15.3.2010 17:46 - Almi
Alojz píše:
le chcem aby mi to došlo až domov na dobierku a nie platiť cez internet.


tak to je snadné - škrtní všechny zahraniční obchody a doufej, že Černý rytíř brzy nezkrachuje a že budou dovážet i nadále. A občas prosej net, jestli nějaký jiný obchod podobnou službu nenabízí.
16.3.2010 07:30 - noir
Jen bych se rád znovu vrátil k oné debatě u Save ends efektů. Včera před spaním jsem si procházel PHB3 a na konci je takový užitečný vysvětlovník nejdůležitějších pojmů. U SAVES je jednoznačně vyvětlené, že pokud je na postavě více totožných efektů, háže se jen jednou, ostatní se ignorují. T.j. žádné 4xDazed na konci kola! Citovat to teď nemůžu, nemám u sebe momentálně žádnou verzi pravidel, ale vy schopnější to určitě bez potíží dohledáte...
16.3.2010 07:52 - Merlin
Tož jak je to tedy? Já to hrával tak, že když měl už někdo dazed, druhý nedostal...
16.3.2010 08:06 - Naoki
Píše:
Identical Effects That a Save Can End: If you are subjected to Identical effects that a save can end, including ongoing damage, you ignore all but one of those effects. For example, if you are dazed (save ends) and then you are attacked and again dazed (save ends), you ignore the second effect, since it is identical to the effect you are already subject to.
You never make multiple saving throws against identical effects. You do, however, make separate saving throws against effects that aren't identical, even if they contain the same condition. For example, dazed (save ends) and dazed and
immobillized (save ends both) are not identical effects, so you must make separate saving throws against them. See also "Ongoing Damage."

Evidentně je to změna provedena s nějakým posledním updatem. Nnc, tím líp pro hráče :)
16.3.2010 08:14 - Blaine
Naoki: presne takhle jsem to myslel. A presne takhle jsme to hrali vzdycky. (jenom se proste neumim vyjadrovat... damn!)
16.3.2010 08:18 - Lotrando
Oni jen důsledně rozlišují kondice a efekty. Efekt pochází z power a dává kondice. Takže pokud máte 2x daze z různých efektů (často jako důsledek různých powers), tak je ukončujete zvlášť. Pokud máte na sobě vícenásobně stejný efekt, z té samé power, ukončujete jednou.
16.3.2010 09:00 - noir
Lotrando: Myslím, že nemáš pravdu. Daze je efekt a savuješ proti němu jen jednou-i ikdyby pocházel z deseti rpůzných powers. Jen když je kombinovaný s jiným efektem, tak se savuje zvlášt.
16.3.2010 09:19 - Jarik
ach jo. to mi trosicku oslabuje feat na motivaci spolubojovniku, kdyz ja hodim SAVE :( :)
Ale coz. Stejne na mne porad neco visi, tak at maji kolegove snaci.

A chapu to spravne, ze kdyz jsem skrz jednu power zaroven dazed a immobilized, tak si hazu proti cele te power jen jednou?

Takze si nemusim psat dazed 2x + immobilized, ale...
dazed 1x a [dazed + immobilized] 1x ?
16.3.2010 10:13 - Almi
Jarik píše:
A chapu to spravne, ze kdyz jsem skrz jednu power zaroven dazed a immobilized, tak si hazu proti cele te power jen jednou?


Musíš vždy pečlivě poslouchat, co hlásím. Většinou řeknu něco ve smyslu "jsi dazed a immobilized a save ukončí oboje". A ano, máš pravdu, liší se to od prostého dazed.

Jo, a ten feat je ve skutečnosti hodně užitečnej..

btw: Včera vyšly nové paragony speciálně pro dragonborny na wizardích stránkách.. ať to nemáš tak snadný :-)
16.3.2010 10:20 - Alnag
Naoki píše:
For example, if you are dazed (save ends) and then you are attacked and again dazed (save ends), you ignore the second effect, since it is identical to the effect you are already subject to.


No vida. Já věděl, že tam něco takového je. Dobře jsem si to pamatoval.
16.3.2010 10:23 - Sethi
Almi píše:
btw: Včera vyšly nové paragony speciálně pro dragonborny na wizardích stránkách.. ať to nemáš tak snadný :-)


Power of Dragons
16.3.2010 10:31 - Sethi
Některé jsou fakt pěkné. A hned ten první přímo má za hlavní vývozní artikl Jarikův vysněný ledový dech.
16.3.2010 10:31 - Jarik
to je servis :)
az pod nos :)
16.3.2010 10:32 - Sethi
A vůbec, kde je moje sbírka úchvatných tieflingských paragánů? Já chci taky...
16.3.2010 10:48 - ShadoWWW
A máme tu hybrid vraha...
16.3.2010 11:31 - Merlin
Ušatá™ píše:
A vůbec, kde je moje sbírka úchvatných tieflingských paragánů? Já chci taky...
hereš zpátky do Devíti
16.3.2010 12:53 - Lotrando
noir: zcela určitě mám pravdu. efect je to co pochází z power, může mít víc kondicí, třeba dazed and slowed. pokud máš tedy tenhle efect vícekrát, tak to ignoruješ, ale pokud nakoupíš dazed od něčeho jiného, tak máš dva savy

efekt není kondice

máš předměty, které ukončují minorkou kondice, nebo takové, které ti dávají bonus do save proti efektům.
16.3.2010 13:03 - Alnag
Lotrando: Nejsem si jistý, že ti rozumím, ale napíšu, jak té Naokiho citaci rozumím já (chtělo by to přesný zdroj odkud to je, btw.). Kdyby chtěli rozlišovat různé powers, psali by tam o různých powers. Ale oni tam rozlišují efekt, který způsobí dazed condition a efekt, který způsobí dazed+immobilized condition.

Pokud máš dvě různě pojmenované powers s totožným efektem (způsob dazed condition), tak ten druhý ignoruješ. Takže zcela konkrétně. Tedy možná jsi chtěl říct totéž, to si nejsem jistý.

Každopádně power =/= efekt. Dvě různé powers můžou mít a často mají totožný efekt.
16.3.2010 13:22 - Lotrando
já myslím tohle

PHB 279
Sometimes an effect is a single condition or one type of ongoing damage (page 278). Another kind of effect is like an imp’s hellish poison, which includes both ongoing poison damage and a –2 penalty to Will defense. You don’t make separate saving throws against the ongoing poison damage and the Will defense penalty; you make a single saving throw each round against the hellish poison itself.

A z toho právě dovozuju, že totožný efekt vytváří jen jedna a ta samá power.

Když tě omráčí mrtvolný zápach a pak ti někdo jednu vrazí, máš dvakrát daze a savuješ 2x.

nebo ne?
16.3.2010 13:24 - ShadoWWW
Tak balík s PHB3 (+MP2 a Hammerfast) mi dnes rozazil. Americký Amazon se překonal! Doba dodání: 6 dní (odesláno 10.3.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1099681854248 secREMOTE_IP: 18.221.53.5