Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
29.1.2010 12:59 - Nachtrose
Blaine píše:
Jen vic a hustejc nejaci strelci s lukem.


Mam pocit, ze v MP2 je archer build i pro zlodeje.

Lotrando: tak uznavam, ze napinani luku je silova zalezitost, ale na zasahy byla vzdy z temer zasadne pouzivana DEX ( s vyjimkou Zen Archery ).
29.1.2010 14:40 - Geralt
Tak letos kromě Dark Sunu vyjde na podzim ještě jedno herní prostředí od Wizardů, konkrétně znovuvzkříšený Gamma World. Bude moc a moc zajímavé sledovat, jak se s tím 4e popasuje, protože Gamma World má dost daleko do klasických D&D settingů jako FR, DL či Ravenloft. Postapokalyptický svět budoucnosti s mutanty a radioaktivitou vypadá na pěknou výzvu pro D&D 4. edice. Jestli se to podaří a "čtyřka" se adaptuje i na žánrově jiný druh settingu, na světě se asi bude najednou povalovat nemálo spadlých čelistí. :)
29.1.2010 15:00 - Naoki
Měl jsem jednou diskuzi s naším DM ohledně jednoho pravidla tak by mi zajímal názor zdejších:
Bugbear má rasovou vlastnost, že může mít zbraň o třídu větší. Existuje pak epic od fightera, který rovněž umožňuje mít zbraň o třídu větší. Kdyby si bugbear vzal ten epic, povolili byste mu zbraň o 2 třídy větší? Osobně bych řekl že ne, al zajímá mi váš názor.
29.1.2010 15:25 - Nachtrose
Naoki: asi zalezi, jak to je napsany. Pokud je v obou vyslovne napsano, ze muze "Large weapons", tak nepovolil, pokud je aspon u jednoho napsano "one size larger weapons", tak nejspis povolil.
29.1.2010 15:33 - Naoki
Jestli se nemýlím tak u obou je právě variante "one size larger weapons".
29.1.2010 15:47 - Nachtrose
V tom pripade bych to mozna povolil, ale je pravda, ze takova 1d8 dyka uz je celkem tezke maso :-D Ale na druhou stranu z 1d8 longswordu bude jenom 1d10 longsword. Jen nevim, jak ta rada pokracuje u opravdy tezkych zbrani, co maji 1d12 ci 2d6, ale to je, mam pocit, taky popsano v nekterem AV.
29.1.2010 16:00 - Nachtrose
Tak je to v PHB1:

PHB1 píše:
Large, Huge, and Gargantuan creatures use
weapons that are specially sized for them. Each size
category larger than Medium increases the weapon’s
damage die by one size.
One-Handed
1d4 ➛ 1d6 ➛ 1d8 ➛ 1d10 ➛ 1d12 ➛ 2d6 ➛ 2d8 ➛ 2d10
Two-Handed
1d8 ➛ 2d4 ➛ 1d10 ➛ 1d12 ➛ 2d6 ➛ 2d8 ➛ 2d10
29.1.2010 16:06 - noir
Ohledně Bugbeara: Někdo z autorů, myslím, že Mearls, napsal, že rasy s oversized weapons by se hráčům neměly povolovat. V DM guide jsou jen na inspiraci. Tková mrcha je pak výrazně silnější než ty s normálními zbraněmi. Ostatně obdoba téhle schopnosti je vlastností jedné epic destiny (Eternal defender?)-takže pro startovní postavy je to mírně IMBA.
29.1.2010 16:07 - Naoki
Právě o tom je řeč :) bugbear s epicem Eternal defender (jestli to je teda on) je docela imba
29.1.2010 16:10 - Nachtrose
Od pristi hry se mi prida ke skupine Bugbear rogue :-) To zase budu mit o starost navic, uz ted ty premade encountery davaji relativne s prstem v nose. Teda, jak ktere.
29.1.2010 16:22 - noir
Bugbeara bych jako GM fakt nedovoloval. Zloděje omezuje právě hlavně nízká hodnota W. Když mu dovolíš velké zbraně, nebude se nikdo chytat.
29.1.2010 18:25 - Nachtrose
Moje skupinka je, co se hracske urovne tyce, momentalne ve fazi powergamereni, takze tam to zase tolik skody nenadela. Uvidime, kdy stihnout uzrat v neco jineho :-)
30.1.2010 00:10 - Lotrando
Nachtrose: a jak často odpočívají?
30.1.2010 00:40 - noir
Nachtrose: Skoro si myslím, že takhle overpowered vlastnost je v powergamerské družině horší pohroma než u roleplayerů...
30.1.2010 09:03 - Nachtrose
Lotrando: Zatim jme stihli jednu hrobku s asi 8 souboji. Byli odpocati predtim a dovolil jsem jim jeden odpocinek uvnitr. Ale celkove nevim zatim, jak to uhrat, kdyz reknou jdeme se ven/do mesta/kamkoli vyspat treba hned po dalsim encounteru, i kdyz byl tuzsi, aby z toho nekricela velka svitici cedule "Railroad!".

Noir: beru na vedomi, ale ted uz s tim asi nic neudelam. Kdyz jsem mu to jednou povolil, prijde mi nefer mu to tyden/dva pred hrou zase zakazat.
30.1.2010 12:11 - Lotrando
Nachtrose: jedinná odpověď je dynamika podzemí, prostě musí mít pocit, že o něco přijdou, když něco získají. například odpočinek. Problém se nebezpečností střetnutí ve velké míře vězí právě v tom, že se jde do každého s plnou polní.
30.1.2010 12:41 - Nachtrose
Lotrando: vsichni si to osahavame a ja taky nemam takovy odhad na to, co zvladnou a co ne a tak je i tak trochu zkousim. Celkem bez problemu dali prvnich pet stretnuti a vetsinou jen ve ctyrech, misto planovanych peti. Jedine, co bylo trochu tuhsi, bylo seste, s mistnim bossem. 4x lvl 3 postava vs 1000XP encounter ( pro ne lvl 6 tedy ). Vystrileli uplne vsechny daily a AP ( byli po odpocinku ) a i to meli hodne hodne na male. Kazdopadne to ale myslim uhrali celkem dobre. A konecne celkem pohyblivej souboj, kdyz mezi "hadraky" vlitnul zombie s retezem a utokem na dve ruzne postavy :-D

/edit: a to momentalne nehraje heal specnutej klerik, takze maji jenom warlorda. S klerikem to prochazeli az nudne hladce. Nudne z meho pohledu, jim to, zdalo se, tak vyhovovalo. Zacit boj s full HP, skoncit boj s ( temer ) full HP...
30.1.2010 14:56 - Lotrando
Větší vypovídací schopnost mají spotřebované HS a daily powers. Zkus jim dát level+2, pak 2x level, nebo level+1 a pak level+3 střetnutí bez odpočinku.

bwt, jakákoliv nemarkovaná potvora jde automaticky po hadrákovi
30.1.2010 17:27 - Nachtrose
Lotrando: z HS byli solidne vycucani bojem pred odpocinkem v krypte. Nejvic je dorazili wightove, kteri HS odsavali ( tank, zacinajici boj tusim se 7 HS koncil s 2 HS ). Navic vetsina osazenstva krypty byla budto nemrtvi, nebo hmyz a i kdyz uznavam, ze jsem se jim na staty moc nekoukal, tak to beru tak nejak, ze busi proste do nejblizsiho. Az budou bojovat s necim inteligentnejsim, tak to uz bude o trochu necem jinem.
30.1.2010 18:40 - Merlin
co je to hadrak? nerozumím sofistikované debatě

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10485577583313 secREMOTE_IP: 18.189.22.136