Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
22.1.2010 10:11 - Merlin
Tak jsem včera zpustil při hře časový paradox :), aneb cesta do minulosti. Předcházelo tomu ne příliš zábavné, leč poměrně náročné "bojování".
Začátek: Vytvoření portálu na zbytcích starého chrámu (malech upozorňoval na možnost, že skončí někde jinde než chtěli).
Průběh: Každá z postav má primárního nepřítele a boha, kterému slouží...při přenosu temnotou pocítili přítomnost boha a zvolili si zkoušku věrnosti. --tři odděleneé místnosti, v každé z nich se objeví postava (Melech, tiefling se objeví u demonického posla Vrocka) (hrotgar mezi ogry ...dřív mu zabili rodiče) (Stopař sloužící Královně se objeví u banshee).
Každé kolo jsou procenta, že se postavy prohodí mezi sebou, takže nakonec dostali třeba snížení obrany od banshee a příští kolo se objevili u ogrů....sranda byla, když si warlord nalákal ogry k sobě, že je příští kolo smázne a mezitím se s ním prohodil Melech jakožto warlock....

Konec: po poražení nepřátel se objevili na "zemi" Nicméně dávno v minulosti (před rozpadem Říše, t.j. v době těsně před tím, než začali spolu bojovat tieflingové a drakorození o vlastní území). Aby to bylo kapku komplikovanější, nese si Hrotgar stále prokletí Bahamuta, avšak dostali se na území služebníků Platinového, kdy si ostatní drakorození myslí, že je Hrotgar jeden z nich :))).

Proč to sem vlastně píšu....ani nevím..no nic :)

aha...no...asi pro to, že sranda s přehazováním postav je docela legrační a taky by mě zajímal váš názor na časový posun- ovlivnuje budoucnost minulost? přenáší se prokletí z budoucnosti do minulosti? ovlivní minulost vlastní budoucnost?
22.1.2010 10:34 - Blaine
Merlin: prohazovani postav jsem taky pouzil, je to docela zabava. Ja jsem k nahodnemu prvku pridal jeste to, ze jedna postava - z pribehoveho duvodu, si mohla vybrat, kam pujde, mel jsem jenom dve moznosti pro 4 postavy, takze to meli vyrazne jednodussi, zajimava chvilka nastala, kdyz byl cleric cely tri kola oddelen od ostatnich, kteri by to leceni docela i vyuzili.
22.1.2010 11:07 - Merlin
Blain: no, taky v mnoha případech neřvali nadšením...například, když se warlord objevil imobilizován před střelcem .)
22.1.2010 11:24 - Jarik
to mi lehce pripomina jednu misi ze stareho dobreho HeroQuestu co jsem mel na didaktiku :)))
tusim ze to byla mise The Temple of Doom ci jak... clovek prosel dverma a nevedel kde skonci :D
22.1.2010 11:38 - Nachtrose
Jarik: jo, tu si taky pamatuju. Ta byla hodne funny :-)
25.1.2010 09:13 - ShadoWWW
Na zlatý podnos přidán Dungeon & Dragons 4th Edition - Player's Handbook Deluxe, aktualizovaný nejnovějšími updaty (z prosince 09).
25.1.2010 15:05 - Zarahel
V čem je Delux lepší?
25.1.2010 15:09 - Blaine
Zydar: ohledne pdfka asi v nicem, jenom v tom, ze tam jsou opravene chyby, ktere byly v puvodnim. A ze tech veci bylo hodne.
25.1.2010 15:28 - Lotrando
Deluxe Ed. asi není erratovaná, resp. jsem o tom nikdy neslyšel.
25.1.2010 15:35 - ShadoWWW
Deluxe ed. je opravená. Obvykle k datu, kdy vyšla (existuje více vydání deluxe ed.).
Navíc tato mnou uvedená je deluxe se zapracovanými posledními updaty. Není oficiální (ale vypadá, jako by byla), ale je vytvořená fanouškem 4E. Oficiální deluxe se všemi updaty ještě nevyšla.
26.1.2010 09:54 - noir
Prosímvás, rozhodně se NIKDY nenechávejte zatknout ve Wisconsinu, je to bezbožná země!
http://www.wkowtv.com/global/story.asp?s=11876814
26.1.2010 10:04 - Lotrando
Nebo jinak, je to vězeň, tak co si má co hrát. A jestli dobře rozumím té kvalifikaci, tak to není žádný beránek. :)
26.1.2010 14:41 - Mirkul
Protože netuším kde jinde bych se tak mohl ptát, tak se ptám zde. Nevíte náhodou o nějaké www stránce kde se dá hrát DnD, nejlépe asi 3.5e online? Nemyslím onlineovku jako je tohle: http://www.ddo.com/ (spíš se to podobá WoW) ale někde, kde mají vyřešený hody kostkou, tvorbu postav a pak jen založíte místnost, jeden bude DM a může se hrát?
26.1.2010 14:44 - Lotrando
třeba u nás v Kronikách? horní menu, úplně v pravo
26.1.2010 14:53 - Mirkul
Spíš bych bral, kdyby tam byl už i hotový deník, do kterého by se daly zapsat informace o postavě a její statistiky a který by se dal přes net lehce spravovat. Jsme holt lenošná skupinka a ne každý má právě k dispozici deník se svou postavou. Chtěli bysme tam totiž přesunout původní hru, když jsme se ještě scházeli. Teda asi si teď vymrčuju, ale zkusit to musím :-)
26.1.2010 15:38 - ShadoWWW
Aha, tak mnou uvedený nový PHB deluxe obsahuje i nové letošní lednové opravy. Ani jsem nevěděl, že teď v lednu vyšly nové opravy, tak jsem ani nepočítal s tím, že by tam už byly zahrnuty. :)

EDIT: Další updaty se plánují na 2. března.
26.1.2010 17:52 - Lotrando
ShadoWWW: si je přečti a plač :)

Armfish: zlatý tele nechceš? :)
27.1.2010 09:09 - Merlin
dotaz...Kingdoms of Kalamar pro 4e. je někde v éteru?
27.1.2010 10:04 - Mirkul
Lotrando: Kdyby bylo...proč ne :-D..ok, předpokládám, že udělat takovou věc je dosti složité, takže se do toho raději nikdo ani nepouštěl :) Musíme to holt vymyslet nějak jinak
27.1.2010 10:47 - Merlin
Armfish: můžeš vytvořit...czech gold hand.....iniciativě se meze nekladou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096774816513062 secREMOTE_IP: 3.137.172.68