Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.1.2010 20:33 - noir
Sethi: To platí jen u daily kouzel. T.j. na první úrovni váhá mezi dvěma. Zas tak strašný to není...
13.1.2010 20:48 - Sethi
Daily a Utilitky, co jsem tak pochopila.

A je to ještě o něco horší než strašný =)
13.1.2010 20:57 - noir
I utility, jo? Hm, tak to jsem ani neřešil. Ale ne, stejně je to v poho. Klidně to ignoruj a hrej standardně. Jen když se dozvíš, že hlavní padouch je rudý drak, tak si pro jednou na ten den namemoruješ výjimečně místo Sphere of fire třeba Ice beams.
13.1.2010 22:06 - Merlin
Uši: no...ve třetí a druhé edici váhal mezi pár desítkama :)
14.1.2010 19:04 - Nachtrose
Celkem me potesilo, kdyz jsem nakouknul dnes do Map packu od Underdarku. Wizardi tam udelali vsechny mapky z tilesu. Jen kdyby se toho chteli v budoucnu drzet u vsech knih ( s vyjimkou pribalenych poster map ).
15.1.2010 08:35 - noir
Dneska se na Wizardím facebooku objevilo něco, co určitě potěší každého, kdo má rád gnolly (a kdo by je rád neměl) - gnollí hlášky. Tak to sem jen plácnu, některé jsou docela pěkné, hlavně ty umírací (jen jich mohlo být víc, můj gnoll umírá skoro pořád):

Act Like a Gnoll!Sdílet
Dnes v 2:16
Peter Schaefer has some ideas on how you can bring your demon-worshipping hyena-men to life with a few choice phrases from the lists below!

5 Gnoll Battle Cries
• Yeenoghu’s Claw guide me!
• Blood for the clan!
• We feast well tonight!
• The demon’s blood in me burns for your death!
• Rend their flesh to shreds!

7 Gnoll Dying Gasps
• Yeenoghu, forgive my failure!
• My blood will corrupt your soul!
• May my flesh taste bitter on your tongue.
• When Yeenoghu eats your god’s liver, my spirit will laugh.
• What demon gave you such strength?
• As one warrior to another: Feed me to your young, not to your beasts.
• The demon you summon with my blood will not be mighty enough to save you from my wrath
!
4 Gnoll Taunts
• Your claws are dull and your muzzle is gray!
• You cannot smell the hunt on the wind; how can you know wisdom?
• We sacrifice kings and knights to Yeenoghu! Your sacrifices are mewling children in comparison!
• Your blood smells thin and weak. Clearly no demon finds you worthy of patronage.

7 Gnoll Threats
• I will hunt you until your teeth yellow and your hide turns gray.
• I can smell young on you. I will follow your trail back to them and introduce them to Yeenoghu.
• First you will beg me to kill you. Then you will try to will yourself dead.
• If properly rationed, the human body can last a pack of five as much as two weeks.
• You do not look like someone who wants to be flayed nightly for several months before I allow you to die, but your actions say otherwise.
• Leave me. I must begin preparing the blood pool to create a demonic simulacrum of you before I forget your face.
• The demons I sent to kill you must have found a distraction on your path. If you do not waste time with me, you might save some of them.
15.1.2010 08:58 - Nachtrose
Noir: hezke. a nektere i zabavne :-) A jak je to s Konstantinem ohledne nabozenstvi vlastne? A jak s uctivanim zlych bozstev vseobecne? Budu mit ted v eberronske druzince bugbear rogue a nevim se rozhodnout, jakeho boha mu doporucit. Nejmin skodlivy mi zatim prijde Traveler, ale nemuzu rict, ze by to byl nejak siroce uctivany buh mezi nimi. V generic settingu to je tusim Bane.
15.1.2010 09:14 - noir
NAchtrose: No, on je Konstantin tak trošku mimo. Narodil se mezi gnolly, tudíž ho naučili uctívat démona Yeenoghua, který gnolly stvořil. V naší verzi je vytvořil teprve před 3 generacemi, takže Yeenoghu je vlastně Konstantinův pradědeček.

Pak ale vyrůstal u eladrinů (jako kuriozita), kteří se mu pokoušeli vysvětlit cosi o božstvech, ale příliš s tím neuspěli. No a když se nedávno pohyboval na oné úzké hraně mezi životem a smrtí, byl osloven jistým božstvem. Víc ale říkat nemůžu, aspoň ne takhle veřejně, protože by to asi dost narušilo hru. Nicméně důležité je, že ono (alespoň v DnD) může "sloužit", "uctívat", "vyznávat" znamenat úplně odlišné věci a postoje. Kor pro někoho, kdo se naučil brát život jako lov a nečleny jako kořist...
15.1.2010 09:24 - Nachtrose
Je samozrejme, ze postava uctivajici zle/temne bozstvo, nemusi byt tak uplne zla. Jen rekneme odlisna od nasich standardu. I gnollove, orkove a nektere dalsi valecnicke kmeny a rasy maji neco jak valecnickou cest. I kdyz ji vyznavaji a davaji najevo asi trosku jinak, nez rytiri z kralovske gardy :-)
15.1.2010 10:01 - Merlin
Když jsme u těch bohů. Včera na hře padla poměrně zajímavá debata. Náš drakorozený vojevůdce si nese nějaká ta božská prokletí (ono nasrat Bahamuta, kterej je dobrej kámoš s Kordem, kterýho Hrotgar vyznává je bylbý :)...navíc do toho nějaká další božstva). A teď ta hláška:
Hrotgar:Hej, kolik je v panteonu bohů?
Melech: Hmm...dvanáct?
Hrotgar: Skvělý, čtyři už mě prokleli, tak to mi zbývá už jen osm.
Stopař: Dovoluji si podotknout, že ti čtyři byli ti dobří. Zbývají neutrální a zlí.
Melech: Grumš je dobrej jo?
Stopař: Jak pro koho.
Hrotgar: Počkat počkat, jedno prokletí mi snad odstranili kněží.
Stopař: jak ti může kněz dobrýho boha odstranit kletbu jinýho dobrýho boha?
Hrotgar: Ale já jsem mu zaplatil!

...ticho, jen se všichni otočili na Krtka (hraje Hrotgara) a hleděli na něj.
Krtek: Ach jo...


Závěr- není nad to, táhnout si své prokletí sebou. i když je tím prokletím člen družiny.

No nic..no, takhle to nevyzní
15.1.2010 11:34 - Nachtrose
Merlin: mozna nevyzni uplne, ale rozhodne pobavilo :-D
15.1.2010 18:02 - Alojz
Počujde, kde sú napísané atributy pre genoisi. V MM 1 a 2 nie sú a v Dragonoch je len ich obkec.
15.1.2010 18:07 - kin
Jsou v forgotten realms players guide.
A v předposlednim dragonu (nepomatuju číslo) vyšla jejich "Abbysal" verze.
18.1.2010 08:07 - Merlin
alojz: obkec je nejdůležitější..čísla jsou k ničemu
20.1.2010 20:57 - ShadoWWW

Vítejte v Podzemí! Na zlatém podnose...
20.1.2010 23:35 - ShadoWWW
Co říkáte na finální verzi hybridních povolání?
21.1.2010 07:13 - ShadoWWW

Na podnose ještě něco pro Drakorozené...
21.1.2010 08:01 - Nachtrose
ShadoWWW píše:
Co říkáte na finální verzi hybridních povolání?


Osobne mi to prijde takove ani ryba, ani rak, ale dokud se to nezkusi, tak nebudu vedet s urcitosti. Kazdopadne to skyta i nejake zajimave moznosti a zrovna mne to skyta zajimavy buld na swashbucklera. Jen skoda, ze hybrid Bard nema ritual casting v zakladni vybave.
21.1.2010 08:17 - Sethi
ShadoWWW píše:
Na podnose ještě něco pro Drakorozené...

Pch. Jako by tu někoho zajímali. Kde jsou moji čertíci?
21.1.2010 09:01 - Nachtrose
Ušatá™ píše:
Kde jsou moji čertíci?


V cervnu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10635995864868 secREMOTE_IP: 52.14.240.178