Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
7.1.2010 12:29 - Alojz
Zdravím. Mám otázočku.
Neviem či som to niekde prehliadol ale stále mi nie je jasné aký je rozdiel medzi powers at-will a encountver. Daily som pochopil ako schopnosť čo sa dá využiť raz za deň.
ďakujem.
7.1.2010 12:43 - Blaine
Alojz: encounter schopnost muzes pouzit jednou za stretnuti. Po kratkem odpocinku se ti zase dopni a v dalsim stretnuti ji muzes pouzit znovu.
At-Will power muzes pouzivat bez omezeni stale a porad, neni treba odpocivat.
7.1.2010 15:33 - Conlai
Já jen doplním, že klíčové jsou pojmy short rest (po němž se obnovují encounter powers) a extended rest (po němž se obnovují daily). To píši proto, že "daily" tím pádem nemusí být jednou za den (jako to byvalo například u magických předmětů ve starších edicích), jak název naznačuje, ale po odpočinku.
Monžná to bylo jasné, ale jistota je jistota :-)
7.1.2010 19:01 - Alojz
aha, Ďakujem.
A ešte niečo, na ktorej strane by som mal nájsť efekty tipu zranení (ohnivé,kyselinové,...)
7.1.2010 20:15 - Spize
Alojz: Nic takového není. Jenom pokud má nestvůra (nebo postava - třeba Tieflingové na oheň) odolnost (odečítá nějaké číslo od zranění toho typu, které dostane) nebo naopak zranitelnost (přičítá nějaké číslo ke zraněním toho typu) - a to vždycky píšou u jejich statistik.
7.1.2010 21:06 - Alojz
v ktorej knížke sú rasi damphir, githzerai, shadar-kai, minotaur, gnollwarforged, revenant?
Pretože našiel som ich na jednej stránke pričom sa mi zdalo že listi sú oskenované z knížky. Link http://departmentofyeah.com/

Pretože mám phb 1 aj 2 aj dmg ale nikde také dačo nie je. možno je to len výtvor fanúšikou ale zdá sa mi že je to normálne z nejakej príručky.
7.1.2010 22:39 - Spize
Githzerai, Shadar-kai, Minotaur, Gnoll a Warforged jsou, pokud vím rozepsaný do hratelný podoby na konci monstráku.
Gnoll a Warforged by prý měli být rozepsané v Dragonu 364, minotaur v 369.
EDIT: No, ale co se týče toho monstráku, na ten se vybodni a raději se podívej na tu tvoji stránku, je lepší a úplnější.
8.1.2010 07:43 - Lotrando
Warforged - Ebberon Players Guide
U ostatních jsou základní rasové powers v monster manuálu, ale to ke hraní moc nestačí. Zbytek najdeš v různých číslech Dragonu, jako bonusový obsah.
8.1.2010 07:51 - Nachtrose
Lotrando: kdyz si nakousnul ty dragony, nevybavujes si nahodou, zda v nekterem nebyli popsani goblinoidi, ci konkretneji Bugbearove?
8.1.2010 08:21 - Jarik
Nachtrose:
tak podle Char.Build. je to vse soucasti MM.
Kdybys potreboval neco konkretniho, tak bych ti to nejak z Ch.B. vytahl (kdyz si reknes o konkretni rasy :D )
8.1.2010 08:26 - Nachtrose
Jarik: insider ( a CB ) mam placeny, to problem neni. MM mam v pdf. Spis mi slo o to, zda nekde neni Bugbear rozepsanej jak treba gnoll nebo myslim ze i Orcove tak byli v nakym dragonu. Hm.. kdyz nad tim tak premyslim, mit Bugbear clanek v dragonu, tak je u nej v CB toho asi vic nez "hledejte v MM".
8.1.2010 08:36 - Naoki
Githzerai, shadar-kai, minotaur, gnoll, warforged a revenant jsou rozepsaní v různých dragonech. Warforged byl pak dodělán v Eberronu a githzerai s minotaurem budou dodělaný v PHB3.
Různí goblinoidi, stejně jako koboldi, githyanki, bullywug, kenku aj. jsou jen v MM.
8.1.2010 08:47 - Nachtrose
Jeste at to tedy doplnime: Kalashtar a Changeling - Eberron players guide, Drow a Genasi - Forgotten Realms players guide a Bladeling - Manual of the Planes.
8.1.2010 13:56 - kin
Tak když už se to tu tak krásně rozepsalo, tak doplnim jaká rasa je v jakym Dragonu ;)

Warforged - Dragon 364 (ten je navíc právě i v EPG, ale tady je víc fluffu)
Dragonborn fluff - Dragon 365
Genasi fluff - Dragon 367
Minotaur - Dragon 369
Dhampyr - Dragon 371
Shadar-kai - Dragon 372
Deva fluff - Dragon 374
Revenant - Dragon 376
Githezerai - Dragon 378
Abbysal Genasi + Vistani - Dragon 380

No a pak jsou takový menší články k různejm rasám v těch následujících (381 - 383) a vyšla to zatim, Dusk elf, půlčíci, tíflíngové, drowové, člověk, forgeborn dwarf)
8.1.2010 14:01 - Alnag
Jenom půlelfové vždycky utřou... to není fér... :(
8.1.2010 14:23 - noir
Alnag: Půlelfové tyjou ze všeho - co vyjde pro lidi i elfy, to můžou využít. Naopak - mají těch možností zdaleka nejvíc, bestie neplnokrevný.
8.1.2010 14:24 - kin
njn, chudáci bastardi :)
8.1.2010 16:34 - Spize
Půlelfové se mi vůbec nelíběj v tý poslední edici. Jsou takový... divný. Divně diplomatický (a odolný!). Nemaj vůbec nic společnýho s elfama. A s lidma jen to diletantství.
8.1.2010 16:37 - Alnag
Mně se taky nelíběj a to je co říct :)
8.1.2010 16:42 - Alojz
Diki, niekoľko tích dragonov som si stiahol a zistil som že má byť aj PHB 3. Je už v Amerike vydaná? Zaujímam ma to hlavne kvôli Psionikovi, zdá sa mi dosť dobrí na to pracuje hlavne s myslou.
A ešte jedna vec. Tie schopnosti alebo kúzla sa ako keby automaticky vytvoria? Konkrétne ma zaujímajú schopnosti čo majú SPÚŠŤAČ a EFEKT. Aby ste ma chápali, prechádzam z DrD+ kde každé kúzlo malo určitú náročnosť ktorú trebalo prehodiť aby sa podarilo a zase niektoré fyzické schopnosti boli ovplyvnené tím o koľko bola daná postava vyššie na mriežke boja (hod na iniciatívu.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079797983169556 secREMOTE_IP: 3.141.152.173