Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
27.12.2009 10:06 - Ajk
Nazdar vsichni... chtel byc se zeptat na par veci ohledne tohodle prstenu ...chtel bych ho použít ,ale potreboal bych trochu poradit . V popisu se pise (viz. níze)ze pokud si ho nasadim tak je zeme elemental creature ale potebuji vedet jestli je to nahodne nebo jestli je to uz predem dane. A jeste by me zajímalo jestli ziskam vyhody tech elementalnich creatur nebo ne .

Primordial Ring Level 14
This ring consists of twisted metal bands whose colors shift
before your eyes.

Item Slot: Ring 21,000 gp
Property: You are treated as an elemental creature (MM
281) as long as the ring is worn.
Power (Daily): Minor Action: Gain resistance 10 variable
(MM 282) until the end of the encounter or for 5 minutes.
You cannot use this power to resist a damage type to
which you have a vulnerability.
If you’ve reached at least one milestone today, your
resistance 10 variable becomes (2/encounter). G
27.12.2009 10:22 - Naoki
To že jseš považován za elementála neznamená že se změníš v elementála, ale že na tebe budou platit jisté schopnosti ale ostatní ne. Např. pokud bys byl eladrin tak útočník se zbrani, která dává extra dmg proti fey tě bude dávat to extra dmg, ale pokud budeš nosit tento prsten tak už ne. Na druhé straně pokud by se objevil klérik s powerem na odvrácení elementálů tak normálně by ti nic neudělal, ale s tímto prstenem budeš mít problém.
27.12.2009 10:36 - Ajk
dore tkaze pokud sem tedy trebas clovek a nasadim prsten budu povazovanej za elemental creature a tedy na me budou platit vulnerability jako pro elementaly ale jak poznam jaky to jsou kdyz elementalove jsou od kazdyho zivlu a kazdej ma jinou vulnerabilitu ?
27.12.2009 10:41 - Naoki
Nenene, ty nezískáš nic co mají ty elementálové, prostě se ti akorát změní tvůj původ za Natural creature (pokud jseš ten člověk) na Elemental.
Pokud máš na mysli ty variable resistances které dává prsten, tak ty si vybíráš.
27.12.2009 10:45 - Ajk
jasny ale co ta veta ze si nemuzu vybrat resistenci na kdterou vulnerabilitu ... jak zjistim kera to je
27.12.2009 10:53 - Naoki
Opakuju: ty se nestaneš elementalem. Ergo nenapodobíš žádného elementála. Ergo nedostane žádnou vulnerabilitu. Ta věta se vztahuje pouze na to, jestli bys měl vulnerabilitu z jiných zdrojů (např. z jiného itemu, či ze schopnosti nepřítele, či z rozvoje kampaně).
27.12.2009 11:02 - Ajk
ok diky moc za vysvetlení
27.12.2009 12:15 - Sethi
Background - mám, ten už jsem znásilnila dávno. Ono se to má tak, že Aisska prostě není z nejchytřejších, takže puntíky z backgroundu nestačí.

Power of Death [domain] - na tuhle jsem zapomněla, je dokonce i u Ravenky, ale je mi zcela k ničemu. Jedině kdyby mi tedy došla trpělivost a vzala bych si na mlácení smečky něco velkého a těžkého =)

Power of Undeath [domain] - jedině kdybych konvertovala k Vecnovi. Myslím, že reakce ve smečce by byly rozpačité.

Power of Creation [domain] - špatná (a nudná) božstva, a stejně nevhodné jako u Death domain. To byani za tu konverzi nestálo =)

Fickle Servant - když jsem se dívala naposledy, byla jsem tiefling =)

Ghost Touched [heritage] - tohle by bylo ve skutečnosti docela zajímavé, až na to, že Aiss nemá Int 13, ani kdyby se na hlavu postavila. Jsem říkala, že holt jako není... z nejchytřejších... >.>'

Bardic Knowledge - to se k postavě nehodí, navíc ty bardské požadavky na inteligenci...

No, děkuji za spolupráci, asi to nakonec přeci jen bude jen trapný skill focus =) Ale nemůžou být pořád vánoce.
27.12.2009 13:06 - Naoki
Mohla bys napsat jaký jsi lvl a jaké máš ability?
27.12.2009 18:05 - Sethi
8. lvl, str 10, dex 14, con 14, int 10, wis 18, cha 17;

Ono je to v podstatě jedno. Jen mi tu vybyl jeden starý feat, který je mi k ničemu, tak jsem si ho chtěla přetrénovat na něco užitečného. Stejně tak ho můžu nechat u ledu a vyměnit za něco, až hitneme paragána, tam mám adeptů habaděj.
27.12.2009 19:18 - Naoki
Mmch, nebyl tu někde nějaký téma o tom, jak pravidlově pořešit střelné zbraně ve 4e?
27.12.2009 20:34 - tuleník
Jednoducho, vezmi existujúce ako damage templáty a premenuj...
28.12.2009 08:35 - Merlin
hola...nemám tady PHB a potřebuju popsat do Kronik fatální selhání Pain of Death :) nebo jak se to jmenuje. Hoďte mi sem někdo ten power pls.
28.12.2009 08:51 - Nachtrose
PHB píše:
On Pain of Death Paladin Attack 1
You invoke a prayer that wracks your foe with terrible pain and
causes further pain whenever he makes an attack.
Daily ✦ Divine, Implement
Standard Action Ranged 5
Target: One creature
Attack: Charisma vs. Will
Hit: 3d8 + Charisma modifier damage. Once per round, the
target takes 1d8 damage after making any attacks on its
turn (save ends).
Miss: Half damage. Once per round, the target takes 1d4
damage after making any attacks on its turn (save ends).


Tuhle?
28.12.2009 09:00 - Merlin
jo..asi jo :) už se na tu scénu těším. Paladinka, vyšetřovatelka Prefekta a vysoká šlechtična je zablokovaná ve dvoře jehož jediný východ blokují čtyři hrdlořezové. Po jejich komentářích co budou dělta s jejím tělem...mrtvým i živým :) se postavila a zakryla strach a zahulákala cosi o bohyni a o bolestech a hnilobě v jejich rozkrocích, když se jí dotknou. No..s tím, že je zatím nechá žít, ale ukáže jim zlomek bolesti co by cítili...a rutyšuty...natural 1 .))))),
28.12.2009 09:27 - Nachtrose
Ona 4E v zaklade na kriticke selhani uz nehraje, ale pokud vam to tak vyhovuje...
28.12.2009 09:28 - Merlin
mě 4e nezajímá..na kritické selhání jsem hrál už od ADnD a komu se to nelíbí má smůlu..kritickou :)
28.12.2009 21:19 - andtom
Nachtrose: Nevíš o co přicházíš, to jsou nejkomičtější situace ... a s Merlinem tuplem ... že jo bejvalý šéfe (zamačkávám slzu) ;)
28.12.2009 21:39 - Merlin
nazdar stará páko...jasně..však to sám znáš :) no, řekni to Babajovi, který jich předminule nametal docela dost po sobě :D
29.12.2009 07:47 - Lotrando
čus Andtome

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10319805145264 secREMOTE_IP: 18.218.48.62