Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
18.12.2009 11:41 - Sethi
Klerik má nějaké povolávací powery (některými z nich vás zcela určitě obšťástním), ale jsou všechny jen trapně do konce encounteru.

V čem přesně je familiár familiárovatý? Myslím, co z něj dělá familiára? Případně, jak se liší ještě rangerům companion? Nějakého peta přece může mít každý, ne? Nikdo mi nemůže zakázat mít věrného psík-... věrnou želatinovou kostku, která bude běhat kolem a oslintávat věci (a rozpouštět ty magické předměty, které nestačil sežvýkat Timothy).
18.12.2009 11:46 - Nachtrose
noir: nezoufej, mozna budou casem. Ale zase by ten familiar prestal byt to, co je, nebo co byval. Vysada kouzelniku a mystiku. To by pak mohly zacit skemrat i martial classy o sve familiary. I kdyz takova krysa ci lasicka pro rogue neni nepredstavitelna.
18.12.2009 11:50 - Blaine
Ušatá: No samozrejme, ze muzes mit kostku, pokud se tak domluvis s DMem, ale pravidlove (coz znamena pro souboj) jsou osetreny zatim jenom tebou zminovane moznosti.
18.12.2009 12:00 - Jarik
ja jako paladin chci familiarniho savlozubeho kralicka :) ja budu defender, on striker :D
18.12.2009 12:00 - Merlin
malýho hrocha mi taky nikdo nezakáže...! Aha..já jsem DM...no nic no...mááááám hrochááááááá
18.12.2009 16:51 - Alnag
Noir píše:
Náhodou jsem narazil na video, kde kluci z Microsoftu prezentují, jak se bude hrát DnD za pár let: http://www.escapistmagazine.com/news/view/95570-Dungeons-Dragons-Brought-to-Life-Using-a-Microsoft-Surface-Table


Má to ještě aktuální pokračování...

http://kotaku.com/5428356/dungeons--dragons-for-microsoft-surface-has-come-a-long-way
21.12.2009 08:18 - Lotrando
Ještě by mohli vyřešit načítání hodu ze skutečné kostky :)
21.12.2009 08:23 - Nachtrose
Lotrando píše:
Ještě by mohli vyřešit načítání hodu ze skutečné kostky :)


Nekde jsem zahlid, ze nad necim uvazuji, ale pokud to nebude nejaka opravdu specialne upravena kostka, tak to asi skonci tim, ze si hodi normalkou a pak nekam nadatluje vysledek, coz je podle mne zdrzeni navic.
21.12.2009 08:35 - Lotrando
Píše:
coz je podle mne zdrzeni navic.


Přesně tak. a hrát bez kostky bude chtít těžkou odvykačku :)

Jinak to ale nevypadá až tak špatně. Po ceně se radši neptám
21.12.2009 09:10 - Nachtrose
Lotrando píše:
a hrát bez kostky


Uz nebude to prave orechove. To stejne tak dobre muzu zustat sedet doma pri fantasygrounds nebo necem podobnem.

A co se ceny tyce, tak jsem puvodne chtel napsat, ze 1200USD, ale pak jsem si to chtel overit v hlubinach internetu a narazil na tohle:

WiKi píše:
A commercial Microsoft Surface unit is $12,500 (unit only), whereas a developer Microsoft Surface unit costs $15,000 and includes a developer unit, five seats and support.[5] However, Microsoft said it expects prices to drop enough to make consumer versions feasible in 2010.


@_@
21.12.2009 09:25 - Lotrando
To je cena nějaký malosériový výroby.
21.12.2009 10:24 - Nachtrose
Lotrando píše:
To je cena nějaký malosériový výroby.


Praveze neni.
21.12.2009 10:26 - Lotrando
aha, tak potom si to letos k vánocům nekoupím :)
21.12.2009 10:29 - Blaine
Ten surface bude mit cenu resit az za par let. Ale hlavne musi byt i na neco jineho, nez jen na DnD nebo celkove na RPG, protoze jinak to bude stale zbytecne drahe.
21.12.2009 10:34 - Nachtrose
Blaine: on by prave "by deafault" mel umet celkem sirokou skalu ruznych vecicek. To spominane DnD je aplikace, kterou pro ten stolek vyvyji nejaka parta nadsencu ve volnem case.

Vim, ze wiki neni zrovna nejspolehlivejsi zdroj informaci, ale aspon pro predstavu by stacit mohla:

http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Surface

Lotrando píše:
aha, tak potom si to letos k vánocům nekoupím :)


Ne, letos jeste rozhodne ne :-)

Jinak DnD na surface tabli je sice zajimava predstava, ale nejak se mi nepozdava ta predstava, ze protivnici jsou vlastne pod hraci deskou. K cemu bych byl ochotnej to vyuzivat by bylo jen zobrazovani battlegridu. Dokud to nebude umet plnohodnotne 3D, tak by mi tam ty figurky tak nejak chybeli.
21.12.2009 10:49 - Lotrando
To je dobrej postřeh, mě to taky nesedělo, ale figurky by neměly být problém. Jen je zaregistruješ. Otázkou je, zda nebudeš potřebovat zcela nové a speciální :)
21.12.2009 10:53 - Nachtrose
Pokud budes s nima soupat po stole, tak myslim, ze nepotrebujes. Pro NPC nepotrebujes ani vlastni menu pro vyvolavani powers a dalsich veci. To jako DM odpalujes rovnou z PC. Ale tohle je problem spise aplikace, nez stolecku samotneho. Nicmene v tomto poslednim videu to meli uz celkem osefovany, co jsem tak koukal.
27.12.2009 02:21 - Sethi
Mí drazí.

Případně,

mí drazí bratři klerici.

Pátrám po featu, který by dával částečný bonus k Religion a měl k tomu nějakou zajímavou vlastnost, něco ve stylu Combat Medic (+2 Heal, nějaká drobnost navíc). Nenarazil někdo na něco takového? Jeden jsem tedy našla, ale je doménový a nechce se mi úplně konvertovat k Vecnovi, jen abych na něj dosáhla.

Skill Focus by sice mohl být řešením, ale přijde mi takový nudný, takže bych se k němu chtěla uchýlit až v případě nouze, pokud vůbec.

Děkuji za pozornost.
27.12.2009 03:49 - Nachtrose
Ousko: a co tak nejakej background?
27.12.2009 09:34 - Naoki
Background Travelling Missionary ze Scale of Wars: +2 Religion, Religion jako class skill a navíc +1 jazyk
nebo vzhledem k tomu že už máš rozjetou postavu tak featy:
Power of Death [domain]: +2 Religion, když použiješ at-willovku spojenou s tímto featem proti bloodied enemy dáváš +2/+3/+4 dmg navíc
Power of Undeath [domain]: +2 Religion, když použiješ at-willovku spojenou s tímto featem tak se stane necrotic, dává necrotic dmg a +2/+3/+4 dmg navíc.
Ghost Touched [heritage]: +2 Religion a speciální efekty pro některé at-willovky
Power of Creation [domain]: +2 Religion, když použiješ at-willovku spojenou s tímto featem a trefíš jednoho nebo více nepřátle ty nebo spojenec do 5 polí dostane +1 power bonus na AC
Fickle Servant: +3 Religion a můžeš si vybrat doménovy featy z jakékoliv domény (akorát musíš být changeling což pro tebe asi nebude fungovat)
Bardic Knowledge: +2 Religion a dalších 5 skillů (tam je zase problém že musíš být bard, ale nic, co by nevyřešilo jednoduchý multiclass, který ti dá nový skill a jeden heal denně navíc)


A když už jsem tu tak se pochlubím: včera jsem si dělal postavu na lvlu 11 a při 105 hp měl surge value 33 a 16 healing surge :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11239910125732 secREMOTE_IP: 18.189.2.122