Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
22.11.2009 19:50 - Nachtrose
Ano, tulen taky pobavil, kdyz jsem videl ten tvuj denik :-)
22.11.2009 19:59 - tuleník
Astrálnu tulenicu by som si dal povedať.
24.11.2009 09:30 - Nachtrose
Tak jsem si s mirnym spozdenim proti vydani prolitnul Class Acts: Rogue - Duelist rogue. Kdo jste to cetli, co na to rikate? Mi prijde, ze je tam konecne nejaka zajimava podpora pro rapier a taky to dost odlehcuje tulakovu zavyslost na flanku. Btw. jak by tohle fungovalo jako multi/hybrid class s Bardem?
11.12.2009 12:09 - ShadoWWW
Omylem dorazily dva nové Draconomicony II: Metallic Dragons. Kdyby měl někdo zájem, nabízím jeden z nich teď za akční cenu 300,-, aby se mi tu na něj neprášilo. :)
11.12.2009 12:31 - Nachtrose
Ja bych ho vzal.
14.12.2009 00:16 - Nachtrose
Pri dnesni hre jesem narazil na drobne dilema, aspon pro sebe. U area efektu plati, ze je tolik hodu na zasah, kolik je cilu, ale jenom jeden hod na poskozeni. Jak to ale je u powers, kterych efekt pretrvava a muzou utocit i po urcity cas po seslani? Konkretni priklad:

Píše:
Freezing Cloud

A pellet shoots from your hand and explodes into a cloud of icy mist at the point of impact.

Daily Arcane, Cold, Implement
Standard Action Area burst 2 within 10 squares

Target: Each creature in burst

Attack: Intelligence vs. Fortitude

Hit: 1d8 + Intelligence modifier cold damage.

Miss: Half damage.

Effect: The cloud lasts until the end of your next turn. Any creature that enters the cloud or starts its turn there is subject to another attack. You can dismiss the cloud as a minor action


/edit: zvyraznena cast, o kterou mi jde.
14.12.2009 00:23 - Naoki
Tvoje otázka se asi váže k tomu, co když bude přílíš mnoho nepřátel. Tam to asi holt bude na domluvě s DM
14.12.2009 00:37 - Nachtrose
Naoki: ne, ja mel na mysli, konkretne u teto power, jestli dmg zustava i u vsech dalsich utoku ( pokud nepritel vleze do zony, tak zona na nej zautoci ) stale stejne jako ve chvili, kdy ji kouzelnik seslal, nebo zda se pak haze pri kazdem utoku zvlast.
14.12.2009 08:33 - Lotrando
házíme na začátku vždy znovu, takže damage platí pro daný round. Jestli je to správně nevím :)
14.12.2009 08:48 - Nachtrose
Lotrando: jako round beres, predpokladam, vsechny udalosti az do zacatku kouzelnikova dalsiho tahu? My jsme to taky tak nejak zahrali, jen jsem si chtel overit, zda to je, ci neni dobre. Ale asi jsem tim nic nepokazil :-)
14.12.2009 09:04 - Sethi
Píše:
Ale asi jsem tim nic nepokazil :-)


No víš co, měl by sis dál pozor, aby se to nedozvěděli wizardi, oni tyhle domácí inovace nemají moc rádi - hlavně potom nebuď moc překvapený, až si na tebe někde v temné uličce počká nějaký bouchač a vysvětlí ti problematiku manuálně =)
14.12.2009 10:13 - Lotrando
jj, on to má třeba i fighter (Rain of Steel), takže prostě si to hodí na začátku svého tahu a pak to platí celé kolo. Eliminuje to smůlu, když se daily sešle, ale i nějaké mega dobré hody.
14.12.2009 13:21 - Sethi
14.12.2009 16:45 - tuleník
Nachtrose: je to jednoduché. Akonáhle ešte oblak existuje a vojde do neho príšera, hádžeš na útok. A rozhodne z dôvodu rýchlosti by som použil už hodenú damage pre dané kolo. A keďže "je objektom ďalšieho útoku" tak ďalší útok je IMO ďalší hod. Ale štatisticky to vyjde +/- rovnako, tak ak je ich veľa... by som asi vzal prvé kolo (matematiku to nenaruší).
Alnag: ako sa v angličtine preloží "subjekt", keď subject je "po našom" objekt? Ako psychológ máš k tomu najbližšie :) ja ako chemik furt robím len s objektami alias subjects...
14.12.2009 17:09 - Nachtrose
Tulenik: hody na utok jsem nezpochybnoval, jenom to zda, pripadne kdy, se opet haze za poskozeni.
15.12.2009 09:11 - ShadoWWW
15.12.2009 10:24 - noir
Shadow: mě by spíš zajímal ten Ardent, toho bys někde neměl zasysleného?
15.12.2009 10:28 - Blaine
noir: tady je.
15.12.2009 11:00 - noir
Děkan moc, oběma!
15.12.2009 22:50 - Sethi
Ten Ardent se mi tak na zběžné shlédnutí docela líbí... Jen si nejsem jistá, jestli je to tím krutopřísným rohatcem v úvodu, nebo aktuálním obsahem článku. Ale koncept bitevního empata se mi dost zamlouvá.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091787099838257 secREMOTE_IP: 3.137.170.183