Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
19.11.2009 10:30 - Merlin
Blaine: no, spíš...čím dýl se tomu věnuji a hraju se neubráním srovnání: takže tady máte jeden kompas a jeden rybářský háček na útočnou pušku, obranný granát,útočný granát, revolver, pistoli, zápalné střelivo, svítící střelivo, kulomet, minomet, granátomet, rpg, AK47, M16, CZ 85, glock....no a s tímhle si vyhrajte. (logicky...můžeš rybařit nebo hledat cestu, ale s tolika zbraněma se "má" dělat něco jinýho)
19.11.2009 10:34 - Quentin
merlin: huste napsane ... nez jsem docetl seznam zbrani, tak jsem na ten hacek zapomel :D
19.11.2009 10:40 - Merlin
ale asi to bude můj problém, že nevyužívám těch pár kompasů a háčků na úkor stovek zbraní
19.11.2009 16:20 - Gurney
Dotaz na ty updaty - nějakou dobu po vydání příruček se už jedny updaty objevily (3 pdf zvlášť pro PHB, DMG a MM), jsou v těch nových taky zahrnuty nebo ty novější řeší zase jiné věci? T.j. jestli je nutné číst obojí nebo si stačí opravit příručky podle těch nových.
19.11.2009 16:22 - Blaine
Gurney: mely by byt zahrnuty, novy update obsahuje i stare erraty.
20.11.2009 09:47 - noir
Čím víc se dívám na ty změny, které mému hraničáři přinesl update, tím víc si připadám jako Belkar:
http://www.giantitp.com/comics/oots0001.html
20.11.2009 09:52 - Sethi
Nevím, jestli jsem slepá, nebo něco, ale nemohl by mi ten update někdo naservírovat k snídani, pokud možno se šálkem mléka a nějakým tím ovocem?
20.11.2009 10:21 - noir
Uši: http://www.wizards.com/dnd/files/UpdateNov2009.pdf
20.11.2009 10:35 - Sethi
Díky.

Aisska je fpohodě, nijak ji to neovlivnilo.
20.11.2009 16:16 - Blaine
Almi píše:
Noir: Tvrdošíjně odmítám akceptovat tzv. nové hodnoty pro SC. Jsou totiž názoru, že jsou opět přestřelené, tentokrát směrem dolů. Pokud má SC mít alespoň nějaké napětí a přitažlivost, je vhodná jistá vyváženost. Vše je navíc vyvažováno dodatečnými pravidly (např. možnost dohazování při 3. neúspěšném hodu atp.) Ale to se řešilo v jiné diskuzi.

Presouvam tohle z vasi diskuze o Amazing Adventures, abych to tam nesvinil. Mohl bych dostat nejake podrobnosti, Almi, co tim myslis? A jake k tomu vidis alternativy? Hlavne mi jde o velmi narocne SC s 12 uspechy, kdy jde o velky ukol, ktery si hraci pred sebe postavili sami a docela nerad bych jim to shodil hned ze zacatku po nejakych nepovedenych rollech (treba kdyz je skutecne smula a trikrat za sebou to nepadne).
20.11.2009 20:18 - Almi
Blaine: Nemám teď moc času k tomu psát, ale něco k tomu jsem psal tady s tím, že jsem si z různých modifikovaných SC systémů (obsidian a spol.) vzal některá hezká doporučení, jako třeba:

- pokud už hráči mají 2 dílčí neúspěchy a hrozí neúspěch v celém SC, mohou si dávat podporu i poté co hodili případný 3. neúspěch a tím to odvrátit.

- dávám někdy do SC i možnost namísto dosažení dílčího úspěchu naopak neúspěch odstranit (většinou pokud to hráč provádějící hod po předchozím neúspěchu dobře zahraje, resp. přímo reaguje na tento neúspěch a snaží se "zachránit situaci" třeba když by ani podpory pro nízkou hodnotu hodu nepomohly.

- dávám postih -2, pokud hráč odehraje mechanicky ("Zkoumám magický kruh tak, že si hodím na Arcanu") a naopak bonus +2 (výjimečně i víc nebo snížím nebezpečnost o stupeň), pokud to hráč hezky odvypráví nebo dobře naváže na předchozí situaci.

Co se týče samotných hodnost, místní matematici by mne roznesli na kopytech, tak jen naznačím, že prostě používám staré hodnoty (ovšem bez těch dalších přidaných +5 pro SC), snížené přibližně o 3. ale teď si to nepamatuji přesně, tak mi za to nekamenujte, pls... :o))

Jinak obecně platí - co nejvíc zkoušet, ono to přejde do krve samo..a najednou člověk zjistí, že ta pravidla aplikuje na i "sex skill encounter" (odzkoušeno, zajímavé, ale protože to čte i Colombo, nebudu dále komentovat :o))))
21.11.2009 09:13 - Lotrando
já používám hodnoty ze stínítka pro DMy :)
21.11.2009 11:00 - Blaine
Almi: odstranovani neuspechu by asi pomohlo pri tech rozsahlejsich SC, hm. Musim promyslet a nekdy odzkouset. Bohuzel ne dnes, parta je nemocna:/
21.11.2009 18:35 - Merlin
Lotrando píše:
já používám hodnoty ze stínítka pro DMy :)
21.11.2009 18:41 - Sethi
Oslík!

Ňuch!
21.11.2009 20:30 - Almi
Lotrando, Merlin: Já taky, ale nechtěl jsem to prozrazovat..dokud jsem si nebyl jistej :-)
22.11.2009 19:29 - Nachtrose
Jeste se vratim o par stranek zpet, kde jsme probirali Vily jako mozneho familiara:

Fairy Familiar

Senses low-light vision
Speed 2, fly 5 (hover) ( lvl 11 +2 flight speed, lvl 21 no height limit )
Constant Benefits
You gain a +2 bonus to Arcana and Nature checks.
Active Benefits
Prestidigitation

You perform an amusing magical trick, such as creating a dancing wisp of light, freshening a wilting flower, making a coin invisible, or warming a cold drink.

At-Will Arcane
Standard Action Ranged 2

Effect: Use this cantrip to accomplish one of the effects given below.
• Move up to 1 pound of material.
• Create a harmless sensory effect, such as a shower of sparks, a puff of wind, faint music, or a strong odor.
• Color, clean, or soil items in 1 cubic foot for up to 1 hour.
• Instantly light (or snuff out) a candle, a torch, or a small campfire.
• Chill, warm, or flavor up to 1 pound of nonliving material for up to 1 hour.
• Make a small mark or symbol appear on a surface for up to 1 hour.
• Produce out of nothingness a small item or image that exists until the end of your next turn.
• Make a small, handheld item invisible until the end of your next turn.
Nothing you create with this cantrip can deal damage, serve as a weapon or a tool, or hinder another creature’s actions. This cantrip cannot duplicate the effect of any other power.

Special: You can have as many as three prestidigitation effects active at one time.

Neco malo me napadlo, jen si nejsem jistej, jestli to neni trosku prekombinovany/overpowered. Jedna moznost "oslabeni" me napadla dat ten cantrip jako encounter nebo limited uses daily ( lvl 1 - 1x, lvl 6 - 2x... )
22.11.2009 19:32 - Sethi
Prestidigitation je hodně drsná záležitost, jdou s tím vyvádět neuvěřitelné věci... Ale psst, nikomu to neříkej, nebo mi seberou moje kouzelné rukavičky =)
22.11.2009 19:44 - Nachtrose
Mno, mame celkem kreativniho wizarda v druzine. Kdyz dostali za ukol jednak vybit hnizdo Krutiku a druhak jednoho ziveho prinest nekomu dalsimu, a krev Krutiku je silne pachnouci jako ocet, tak to wizard krasne osefoval prave tim prestidigitation ( jak se to probuh preklada? ) a fighter ma v deniku zapsano: Krutik zpoutany, jeden, s vuni borovic.
22.11.2009 19:48 - Sethi
U sebe to mám vedené jako Hbité Prstíky, nakonec to je to, co jeden potřebuje k pouťovým trikům.

Na druhou stranu, v mém deníku je uveden i Astrální Tuleň, takže bych dvakrát přemýšlela, než bych od sebe přijala nějakou radu =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079874038696289 secREMOTE_IP: 3.144.151.106