Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
11.11.2009 23:19 - Alnag
Něco málo novinek (aneb co se chystá):

Z jiného soudku - někdo se mne ptal na to, že nemůže vygooglovat D&D deskovku, kterou jsem zmiňoval jinde. Je možná, že jsem trochu předběhl tok času a ještě nevyšla, nicméně:

Castle Ravenloft Boxed set - it will have 40 plastic pieces, including a huge Dracolich! (and kobolds, zombies and skeletons and Count Strahd). Sheet of (interlocking) dungeon Tiles and more. A game takes about an hour and is 1-5 players cooperatively.
Not only this but: "Castle Ravenloft boardgame is the first in a series of themed boardgames using the same basic mechanics. This way, when the second game comes out in November of next year, it will be fully compatible with the first game. Scenarios, monsters, encounter cards, and heroes can easily be interchanged between the two games to create a multitude of new challenges not available using either game separately. Watch for these games late next year."
11.11.2009 23:38 - Naoki
některé odkazy nefungují... (Firefox)
11.11.2009 23:42 - Gurney
To bude spíš chyba v odkazech než v prohlížeči, mě třeba nefunguje jen první, druhý a čtvrtý.
11.11.2009 23:44 - Alnag
Snad opraveno.
11.11.2009 23:54 - ShadoWWW
Z uvedeného seznamu se nejvíc těším na novou HS sérii, teda kromě Dark Sunu, ale ten bude až za dlouho. Vor Rukoth taky vypadá zajímavě...

Demonomicon...? Na co???

Mohl by tu někdo napsat něco víc o tom původním Tomb of Horrors, v čem jsou jeho plusy/mínusy?
12.11.2009 00:12 - Gurney
J už jedou všechny.

Ten DSCS mě trošku zklamal, 224 stran a chtěj tam nacpat aplikaci pravidel, nový rasy a classy ještě a rady pro DMy? To na fluff moc místa nezbyde. Na druhou stranu zase to dobrodružství vypadá hodně dobře (btw není to "remake"? Zrovna jsem vyhrabal v dokumentech AD&D DS dobrodružství Marauders of Nibenay, což je sice podle zběžného přečtení něco jiného, ale název trochu svádí k zamyšlení jestli už neexistovali i Marauders of the Dune Sea)
12.11.2009 05:47 - Kublajchán
Další zajímavá novinka. Možná, že už to dávno víte, ale já jsem celkem překvapen. Dungeon Tiles: Harrowing Halls

Píše:
This accessory contains four double-sided sheets of illustrated, diecut terrain tiles printed on heavy cardstock, plus two sheets of three-dimensional terrain elements, allowing you to create platforms, staircases, and other dungeon fixtures.

3D tilesy! To jsem zvědav jak budou vypadat. Zdá se, že i následující tilesy budou využívat třetího rozměru...
12.11.2009 06:01 - Nachtrose
Jsem zvedavy, jaka tendence bud v poctech "potrebnych" sad od jednoho druhu. Arcane tower i Sinister woods meli vzorovy dungeon s dvou setu. Ve 3D budou treba tri? Ctyri?
12.11.2009 18:08 - LZJ
Nějaké obrázky té DnD deskovky jsou linknuté tady.
12.11.2009 19:00 - Alnag
A to je Heroscape, to je zas něco jinýho...
13.11.2009 07:00 - ShadoWWW
Tak teď se dívám, že jsem si omylem objednal Draconomicon 2 dvakrát a dnes v noci mi to už zaúčtovali a poslali. :( Kdyby měl někdo o ten jeden zájem, mile rád jeden prodám.

Ozvěte se mi když tak prosím na PM.

Cena 540,- Kč
13.11.2009 07:41 - Merlin
Nachtrose: já jsem seskládal Sinister woods z jednoho balení. Druhý jsem ještě neodpanil
13.11.2009 07:51 - Nachtrose
Merlin: ten co je uvnitr na obalce?

ShadoWWW: s myslenkou draconomikconu si sice pohravam, ale driv jak v prosinci/lednu bych ho vzit asi nemohl :-(
13.11.2009 07:58 - Lotrando
Ten vzorový je sice ze dvou setů, ale postavit se dá z jednoho. Včera jsem to taky zkoušel :)
13.11.2009 08:12 - Nachtrose
Heh... no, ja uz vcera objednal druhy... Ale tak zase mam jenon jeden Ruins of the Wild. A posledni, co mi bude chybet bude uz jen DT1 - Dungeon Tiles. Jsem na amazonu nasel za rozumnou cenu Underdark i Halls of the Giant Kings. Akurat u Dire Tombs jsem trosku pustil zilou no...
13.11.2009 08:55 - Merlin
Nacht: jo, dá se postavit i z jednoho, zkoušel jsem to...jen takové doporučení, ogři se tam pohybují strašně blbě (tupá rasa, nakopat je do....)
13.11.2009 20:07 - Sethi
Existuje něco jako... funkční seznam všech ras/povolání (a dodaných powers)/paragánských stezek/epických stezek včetně informace, ve které knize či kterém vydání kterého časopisu se nachází? Nemám moc nervy na to procházet svazek po svazku, ale zase když mi pak uniká existence takových drobností jako Prince of Hell...

Pak se mi tu ještě nějakou dobu válí tohle, chtěla jsem se zeptat, jestli něco z toho mám upnout, nebo jestli jsem zase objevila Ameriku.
13.11.2009 20:17 - Nachtrose
Usacek: vsechno by melo byt k nalezeni minimalne v CB a Compendiu. Oboji je vsak tak mesic ve skluzu proti vydanym materialum.
13.11.2009 20:28 - Sethi
No, bohužel ani jedna z výše uvedených utilitek nespolupracuje s mým počítačem, takže to asi nechám plavat =)
13.11.2009 20:28 - noir
Myslí, že kromě Defenders a Warlord Essentials tu nic nebylo, takže sem s tím. zaslechl jsem, že obzvlášť ta kouzla FEywildu jsou vymazlená...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10037994384766 secREMOTE_IP: 18.216.233.58