Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
24.10.2009 19:09 - tuleník
a to si ešte nedošiel na to že aj templáty majú svoje problémy :D
25.10.2009 10:06 - Nachtrose
Dotad na znalce: Byl v nektere edici DnD ostatovany Jack-o-Lantern/Pumpkinhead? Nejak nam zklouzla dnesni session az na pristi vikend, a jelikoz jsou dusicky, tak jsem premyslel nad nejakym specialem, kde by na zaver byl Jack-o( nebo Jacko? ;-) )
25.10.2009 10:10 - Sethi
Tu. Není to sice oficiální, ale třeba poslouží alespoň jako základ pro nějaké úpravy.
25.10.2009 10:10 - Alnag
Nacht: Mám dojem, že v nějakém z těch veselých DnD speciálů co měli Wizardi na stránkách (jako mívají na Apríla,Halloween nebo Vánoce něco takového bylo... ale je to jen mlhavá vzpomínka...)
25.10.2009 10:17 - t2001
Zeptam se tedy jinak. Nevlastní prosím někdo set karet do programu "Magic Set Editor", který by připomínal power karty pro DnD 4e?
A pokud ano, nemohl by ho dotyčný dát k dispozici?
Nebo mi aspon poraďte jak si ho vyrobit? díky
25.10.2009 10:25 - Sethi
Zkoušel jsi tu? Dole je seznam linků na různé templaty...
25.10.2009 10:26 - Blaine
t2001: Mam ho. Tady odsud jsem ho stahl: http://www.mediafire.com/download.php?e2mjky0mhwy
25.10.2009 10:28 - Nachtrose
Sethi: dik. jako inspirace urcite poslouzi. Jen treba lehce zredukovat lvl tak na max 5 :-)

Jinak taky premyslim nad nejakou "veselou" vlozkou zcela mimo setting. Idealni na transport v tomto pripade je ona povestna Ravenloftska mlha :-)

Kazdopadne by se to mohlo odehravat na nejakem tajemnem opustenem ranci, kde by byli dusicky malych deti, jenz by bylo treba svickama ukladat k vecnemu odpocinku. A hlavni boss by tam byl:



Jenz by se treba pri bloodied zmenil na klasickeho jnameho Jack-o Pumpkinhead ;-)
25.10.2009 10:30 - Nachtrose
MSE2 jsem vzdal po te, co prestali stihat doplnovat jednotlive knizky a ja objevil kouzlo Character Builderu ( i kdyz je pravda, ze ten ma taky much jak hnojna kopa ).
25.10.2009 15:20 - yokuzava
Diky za DMG2! Konecne je koukatelny v cele sirce a delce stranky :) U drivejsich pdf verzi ruznych prirucek jsem si rikal, jestli to nahodou nepochazi primo od wizardu. Neco jako rizeny unik informaci pro povzbuzeni chute nakupovat.
25.10.2009 19:16 - t2001
Mno já chci použít MSE2 hlavně z toho důvodu že bych tam mohl přepsant eng text na český....to by výrazně zvýšilo použitelnost pro jednoho z mých ne-anglicky mluvících členů družiny :)
25.10.2009 19:21 - Alnag
A není jednodušší pomoci s překladem power karet, který tady probíhá.
25.10.2009 19:21 - Sethi
Zkoušel jsi MÚK (Maxův Úžasný Kartičkovač)? Odkaz na něj najdeš na úvodní stránce, vprostřed nad článkem dne. Překládání je v procesu a jsou tam ještě určité mouchy, ale každý překladatel navíc se hodí =)
25.10.2009 22:40 - t2001
No k překladům bych se připojit mohl :) myslím že bych denně mohl něco přeloupnout a trocha k troše...no znáte to :)... a jak to mám udělat Alnagu? Co nebylo přeloženo poznám, že to tam nenajdu, ale kam poslat případně přeložený text?
25.10.2009 22:48 - Alnag
t2001: Nikam nic neposíláš. Všechno děláš přímo v tom programu. Přepneš se na anglické powers. (Nahoře vlevo). Ty, které nejsou tučně nejsou přeložené. Pod kartičkou power je takový nápis: EN -> CZ na ten klikneš a jedeš...
26.10.2009 15:12 - Čindi
Jsem úplně přehlédl, že něco takového existuje. To je skvělá věc
30.10.2009 16:42 - Nachtrose
Tak jsem si utvoril vlastniho Jack Pumpkinheada. Predkladam ho na posouzeni, nakolik sam nedokazu jeste presne odhadnout, zad neni moc slaby, nebo moc silny.

Píše:
Jack Pumpkinhead Level 2 Solo Controller
Medium shadow animate XP 625
Initiative +0 Senses Perception +13
HP 140; Bloodied 70
AC 16; Fortitude 12; Reflex 13; Will 14
Vulnerable 5 radiant
Saving Throws +5
Speed 6
Action Points 2

m Lucerna (at-will; standard) • Weapon
+7 vs AC; 1d8 + 1 zranění ohňem a cíl je pod vlyvem Plamínků svíčky

R Dýně (recharge 4 5 6; standard) • Polymorph
Ranged 10; cíl musí být pod vlyvem Plamínků svíčky; +6 vs Fortitude; do konce příštího tahu Jacka Pumpkinheada je cíl proménén na malou dýni. V této forme nemůže používat schopnosti a je imobilizován.

C Plamínky svíčky (at-will; minor) • Charm, Implement
Close blast 11; cílí na nepřátele; +6 vs Will; kolem cíle poletuje několik plamínků (save ends). Plamínky odhlují slabiny cíle a cíl poskytuje bojovou výhodu.

Rozšlapání (recharge 6; standard) • Weapon
Jack Pumkinhead skočí až 5 čtverců k cíli proměněnému v dýni a při dopadu se jej pokusí rozšlápnout.
Melee; cíl musí být proměněn v dýni; +6 vs Reflex; 2d10 + 3

C Explozivní dýně (recharge 3 4 5 6; standard) • Conjuration
Jack Pumpkinhead vyvolá dvě explozivní dýně.

A Pytlík bonbónů (recharge 5 6; standard) • Healing, Necrotic
Area burst 5 within 10; cílí na všechny tvory; +6 vs Reflex; Jack hodí pytlík bonbénů, jenž se pri dopadu rozletí na všechny strany. Zasažený cíl si hodí proti DC 11: úspěch - cíl je vyléčen za 2d6 životů; neúspěch - cíl utrží 2d6 + 3 nekrotického zranění

Alignment Evil Languages Common
Skills Arcana +7, Intimidate +7
Str 8 (+0) Dex 9 (+0) Wis 15 (+3)
Con 11 (+1) Int 13 (+2) Cha 12 (+2)
Equipment Lucerna


Jeste doplnim, ze explozivni dyne je minion, jenz pri zasahu nebo dosazeni cile exploduje v Burst 1, target all, +? vs Reflex, 1d4 ( nebo 1d6 ) fire dmg.

Prosim o nazory, pripominky i ( konstruktivni ) kritiku. Zitra by mel byt Jack nasazen do hry jako finalni "boss".
30.10.2009 18:32 - Blaine
Pytlík bonbónů, pokud uz bys ho tam chtel mit takovymhle zpusobem, tak udelej na "save" - pri savu je heal, pokud nesave, tak damáž. (ted jeste premyslim o tom, ze by tam mozna nemel byt vubec hod na utok, ta postava proste chce ten bonbon snist a treba trefi na dobry nebo na otraveny)

Jinak se mi docela libi. Jeste k nemu zajimave misto a je to hodne dobry encounter se spoustou promenych. Libi se mi tvorba minionu, to ty solo prisery dela o dost zajimavejsimi - ono kouzlo, ktere da stun do konce kola chudaka solo priserku DOST vyradi (a klerik si muze vzit prodlouzeni efektu o jedno kolo minorkou... na 12. lvl - HNUS velebnosti)
30.10.2009 18:45 - Nachtrose
Blaine: idea za pytlikem je takova, ze ony bonbony se pri styku s postavou promeni bud na balzam, nebo ziravinu. Nebo postavu vubec netrefi. Tezko si predstavit, ze ty bonbony postavy zjedi dobrovolne. A save tam neni schvalne, aby se na to nevztahovali bonusy k save. Takhle ma zasazena postava sanci 50:50.
30.10.2009 19:01 - Nachtrose
Az budu doma u pc, muzu napsat takou osnovu na zitra.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097843170166016 secREMOTE_IP: 3.17.162.247