Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
10.10.2009 18:08 - Alnag
Lotrando: No právě... bonus musí být explicitně označený, jinak je IMO untyped. Ne všechny bonusy u powers jsou power bonusy, ne všechny bonusy u featů jsou feat bonusy a ne všechny bonusy u předmětů jsou item bonusy...
10.10.2009 19:22 - Naoki
Babaj: shadar-kai swordmage, teleport powery, featy Shadow Jaunt (+int na rasový port), Mark of Passage (+1 port) a na paragonu familiar Arcane Wisp (+1 port), paragon path Ghost Blade (hezké bonusy okolo portů a když jsem insubstantil nebo phasing tak +2 port) a itemy Mithredain Steel Weapon (+1 port), do druhé ruky Incisive Dagger (sice mám -2 AC ale bonus na port roven enchantment bonus /zatím 2/) a do budoucnosti mám naplánované další itemy s bonusy na porty. Když to v současné době všechno sečtu tak mám rasový port o 13 polí a jinak mám bonus +4 na všechny porty. Na vyšších lvlech budu ale kromě většího bonusu mít i itemy které mi dovolí portnout se na místa kam nemám line of sight, nebo jeden port si rozdělit na dvě části a dostat se tak i za rohy apod.

Lotrando: revenant/human, za featy má +3, za powery a itemy ten zbytek (přesna čísla neznám), navíc má krásný opasek díky kterému si na death savy háže dvěma kostkama a vybírá si vyšší číslo
10.10.2009 19:28 - Naoki
Pardon, tak za feat jsem mu našel že má ještě další +1. Ono ještě vyleze, že měl víc než těch +8 :D
10.10.2009 23:54 - Lotrando
to tam ale nemusi byt napsano, to každý ví :)
10.10.2009 23:58 - Lotrando
Naoki: power bonus + item bonus + feat bonus. a dost :)
11.10.2009 00:17 - Nachtrose
Lotrando píše:
Naoki: power bonus + item bonus + feat bonus. a dost :)


Dovolil bych si to poopravit na:

power bonus + item bonus + feat bonus + (untyped) bonus + (untyped) bonus + (untyped) bonus + (untyped) bonus + (untyped) bonus... and so on, and so fort...
11.10.2009 00:28 - Lotrando
Nachtrose: s tím právě oni počítají, že je to untyped, když to tam není napsaný
11.10.2009 00:49 - Alnag
Lotrando píše:
to tam ale nemusi byt napsano, to každý ví :)


Myslím, že tě nějak přestávám stíhat, asi je to tím, že se vyjadřuješ ve zkratce...
11.10.2009 10:17 - Lotrando
tak mi vysvětli tohle

když se podíváš na dva featy pro +1 do attack (Focused Expertise a Weapon Expertise), tak píšou "+1 bonus to attack with" a ne "+1 feat bonus to attack with". Když si to ale naklikneš v CB, tak ti to nesečte, naopak napíše does not stack.

a teď se v tom vyznej

EDIT:

Alnag: máš pravdu, že v pravidlech je napsáno - neoznačený je untyped
Naoki: Shadar-Kai nemůže mít Mark of Passage - je to jen pro humany
11.10.2009 10:50 - Naoki
Když se na weapon expertise podíváš do errat nebo do popisu v CB tak ti to napíše, že se to nesčítá s dalším Weapon Expertise nebo s Focused Expertise

A v Eberron Player's guide píšou, že i jiné rasy než ty běžné můžou mít marku. Dokonce v těch featech není uvedený rasový požadavek. Takže tak.
11.10.2009 10:56 - Lotrando
Naoki: to že tam Shadar-Kaiové vůbec nejsou jsis nevšimnul viď? Hrajete vůbec v Eberronu?
11.10.2009 11:40 - Blaine
Protoze bez Eberronu marka jaksi postrada smysl a je to jenom munchkinovstvi:) To ani moji hraci nemaji marky. A ne ze by cleric tu lecitelskou halfling marku nevyuzil!
11.10.2009 12:44 - Nachtrose
Vysvetleno to tu uz bylo, tak aspon pro doplneni dodam kompletni zneni:

Dragon 375 píše:
Focused Expertise

Benefit: Choose a weapon that you can wield
as an implement. You gain a +1 bonus to attack
rolls with any implement or weapon power you use
through that weapon. The bonus increases to +2 at
15th level and +3 at 25th level.
Special: You can take this feat more than once.
Each time you take this feat, choose a different
weapon that you can wield as an implement. This
bonus is not cumulative with the one provided by
Implement Expertise or Weapon Expertise.


On Focused Expertise uz je v podstate Weapon a Implement expertise v jednom, takze ano, ma to logiku, ze se nestackuji, i kdyz jsou untyped. Nicmene se stackuje s cimkoli dalsim.
11.10.2009 15:56 - Alnag
Jasný. Ale taky je z toho vidět, že normálně by se to sčítalo (proto je tam ta poznámka).

BTW: Z jiného soudku (ale souvisejícího) narazil jsem dneska na první drobné power-gamerské soustíčko (možná už ho znáte, ale pro mne to bylo novinka). A to, že Weapon Focus se používá i do kouzel, pokud máte dotyčnou zbraň (např. staff) jako implement.
11.10.2009 16:08 - Blaine
Alnag: Ano, je to tak. Character Builder ho tam pricita. Bohuzel, pokud treba wizard bude drzet dve staffky jako implementy - muze mit dva implementy, muze drzet hul jednoruc, pokud s ni nechce provadet melee utoky (viz treba Saruman, ze ano:)), tak se mu Weapon focus nepocita. Proc? Protoze v tu chvili neni staffka weapon, ale pouze implement a pro nas se ani jako weapon neklasifikuje a tim padem uz nemuze pouzit tento feat. Jinak by to asi platilo u warlocka/wizarda se swordem/swordmaga atd. Ono jde o to, ze tam casto vychazi zbran hur se svoji property nez cisty nezbranovy implement a proto bychom s tim pocitali. Takove nase rozhodnuti (hlavne toho wizarda, protoze to dmg, co by delal uz se nezdalo ani jemu a to za co by to dmg dostal se mu uz nelibilo vubec).
11.10.2009 19:22 - Naoki
Lotrando píše:
to že tam Shadar-Kaiové vůbec nejsou jsis nevšimnul viď? Hrajete vůbec v Eberronu?

Hrajeme vlastní systém. A navíc, přesto že shadar-kaiové nejsou rozepsané pro Eberron v EPG, tak v dragonu 372 jsou.
11.10.2009 20:28 - Blaine
Naoki: tam jde spis o to, jestli ta marka je vic nez jen to ze mas +1 square teleportu? Protoze pro Eberron je marka HROZNE moc. Kdyz mas marku, tak patris do nejakeho rodu, takze se kolem tebe mohou hemzit spojenci, nepratele. Rozdil mezi dvemi kampanemi v Eberronu, kdy v jedne v parte marka neni a v druhe je aspon jedna je obrovsky.
11.10.2009 21:24 - Babaj
takze trochu zpet k memu dotazu? konecna verze je tedy ,ze se scitaji.. ?

nastesti nejsem swodr mage tak to merlinovi az tak nescombim ale 13 policek je teda i pro mne zavistive budu rad kdyz vypotim 2-3 pole navic :-))))
11.10.2009 21:35 - Lotrando
Babaj: nejspíš jo, alespoň než budou errata :)
11.10.2009 21:58 - Naoki
Blaine: já uvedl do příběhu, že je to něco důležité, ale ve hře se to zatím moc neprojevilo (i když jsem si jist, že po tomhle kin mi to spočítá :D )

Babaj: zatím počítej že se to sčítá a v případě že ti to bude hodně vrtat hlavou napiš email wizardům, odpovídají docela rychle

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13563895225525 secREMOTE_IP: 18.191.132.194