Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
9.10.2009 13:07 - Naoki
jasně, ale pokud délu soubojů otravují i hráče tak je možné je nabádat, aby i oni přiložili ruku k dílu :)
9.10.2009 13:15 - kin
No pro urychlení jde to, že přesuneš nějaký věci na hráče (hlídání inic, obran a tak...v nějaké diskuzi se tu o tom mluvilo víc...ale už jsem zapoměl v jakej).

Když máš souboj kde potvory neutíkají a zbyla ti tam jedna, dvě potvory který už vlastně nemaj šanci jak postavám ublížit a je to jen ztráta času, tak je zabij (příštá rána od hráče je autokill).

Dávat hodně minionů, nebo potvor na menších lvlech než je družina místo silnějších...sice jich je víc, ale rychleji umírají (míň hp a menší obrany).
(a hráče potěší že jsou takový hustokilleři :))

přečíst si staty potvor před hrou a ještě si je pak těsně před soubojem rychle zopáknout...míň v tom tápáš a nemusíš si to tolik číst při souboji.
9.10.2009 13:34 - Merlin
No, tak já ani tak netápu ve schopnostech příšer...to docela zvládám i když mám rozdílné druhy. Spíš si myslím,že je to obecný problém 4e a vůbec her, které staví na taktice. čím jsou postavy schopnější, tím víc mají powerů. Logicky jdou i na schopnější soupeře, kteří mají taky víc schopností...pak hráči strašně dlouho přemýšlí co vlastně udělat a vše se strašně natáhne (hráče boj nenudí, naopak je baví).

většinou chci, aby byl boj oříšek a originál. tupá řezničina je stupidní. Proto je tam hodně faktorů, terén, různé stavy, tekutý písek led atd...takže to je trochu ozvláštněné.

Iniciativu mi hlídá "Plechový pomocník" takže s tím nemám problém.
Prostě asi mám takovej pocit...že je to natažený a obírá mě to o další děj
9.10.2009 13:38 - Blaine
Merlin: proto jsou ty boje taky tak na dlouho. Mam ten stejny problem. Posledni souboj byl v jednom dome, na ulici, na strechach, potom do druheho patra toho domu pres stresni okna, takze jsem mel tri urovnove bojiste. To byl mazec. Nebo kdyz jsme hrali v dome se zdmi z papiru, ktery byl postupne nicen. Taky bylo treba porad hlidat, kdo na koho vidi a nevidi.
9.10.2009 14:21 - Rytíř
Dostal jsem od kámošky odkaz na Gift Set 4e na Amazonu. A v peněžence objevil 60$... To už nemůže být náhoda :)
Mám do toho jít? Nevíte, jestli už tam jsou 2. opravená vydání (nevěřím, že to první bylo chybprosté) :)

jde mi o to, co mě to bude stát ve výsledku, jestli nemáte představu, vy, staří harcovníci
9.10.2009 14:35 - Alnag
Gift Set je původní vydání. Vyšlo stejně jako základní příručky jen navíc k nim máš ještě takovou kartonovou krabičku do které je šoupáš. Jinak vyšly ještě Deluxe edition (tam je něco opravené), ale jak jsem na to koukal, wizardi opravují prostě v dalších core příručkách. Třeba skill challenges jsou celé opravené v DMG 2. (Takže si nepomůžeš.)
9.10.2009 15:17 - Rytíř
šmejdi :)
ok, díky.. a jak je to s tím placením? Oplatí se to z Amazonu, nebo do Čech maj spešl poštovný a můžu jít objednávat kamkoli?
10.10.2009 10:17 - Naoki
Včera naše 5-ti členná družina postav na 9. lvlu bez leadera porazila lvl 21 elitního soldiera. Kdybych to neviděl tak bych tomu neuvěřil.
10.10.2009 10:57 - Blaine
Naoki: A jak? O.O vzdyt tak vysoky lvl uz trefi tak mozna 18 a vic... Pokud teda neprosel sleep a mag nenahodil dost vysoky postih do savu, takze se ten chudak proste uz neprobudil.
10.10.2009 11:22 - Naoki
Defaultně jsme se trefovali na 19+, někteří pouze na 20. Avenger mu snížil AC o 2 a pak skrz combat advantage jsme to shodili na cca 15+. No, a v životě nám nepadali čísla tak dobře (vedli jsme si dokonce statistiku, snad to kin později postne).
10.10.2009 12:16 - Element_Lead
Respekt :-)
10.10.2009 12:16 - kin
Lvl 19 ;)
Ale stejnak...já brečel, měl to bejt otevírací souboj, kde je zbouchám, řekl jsem si až uvidí co to je, tak to vzdají...(měli pokračovat z vězení).

No a oni se do toho pustili a zabili ho.

Příště (teda nevim kdy budu chtít příště začít hru stejně), tak jim tu šanci na souboj radši ani nedam :)

Jak psal naoki, zmenšili mu AC, dávali si "aid another" a podobně, a hlavně jim za souboj padlo asi 14 dvacítek...jak na zvedání se (ze smrti), tak na zabíjení...hroznej opruz :D

Od teď vim že postavy v DnD jsou neporazitelný... :( :)
10.10.2009 12:43 - Naoki
jojo, ta scéna kdy proti nám stál huge robot a vysmíval se nám, že našima zbraněma ho ani neškrábnem, a pak já dal překvapivý útok a trefil, a další útok byl critical... no bude to těce zapomenutelné :D

navíc když soldierovi zbývalo cca 50 hp (z celkových 400) tak kin ještě přidal lvl 14 lurker aby to teda zvrátil ke správné příběhové linii (měl jí předem připravenou s cool souboji a tak) ale i tu jsme dali (jaké z toho plyne ponaučení? buď počítejte se všema možnostma nebo si nic nepřipravujte :) )

ono když náš avenger má +8 (nebo možná i víc) na death savy, já mám +3 a ostatní okolo +1 tak se to zvedá snadno i bez leadera :D (hlavně díky těm dvacítkam, že jo ;) )
10.10.2009 16:00 - Babaj
no nevim asi jsem spatne pochopil death savy :-) ale k cemu ti to pomuze. po savu stejne zustavas lezet.. vyrazeny stabilizovany ale neschopny niceho jineho nez vzdychani a hekani a mnohdy ani to ne :-)
10.10.2009 16:08 - Babaj
jinak tu mam dalsi upresneni.. mam takovou myslenku a nerad bych se mylil uz v pocatku--- pri teleportaci , se efekty z techto predmetu a nejen z nich, to je jen priklad, stackuji? Je to brano jako efekt predmetu nebo je to efekt davajici neidentifikovany bonus do vzdalenosti.. tedy kuprikladdu kdyz mam na sobe treba:
******************************************************************************
Eladrin Armor Level 3+
Crafted by master eladrin armorsmiths, the fine links of this
chainmail sparkle in even the faintest light.
Lvl 3 +1 680 gp Lvl 18 +4 85,000 gp
Lvl 8 +2 3,400 gp Lvl 23 +5 425,000 gp
Lvl 13 +3 17,000 gp Lvl 28 +6 2,125,000 gp
Armor: Chain
Enhancement: AC
Property: Add 1 square to the maximum distance of any
teleport you make.
This armor has no speed or skill check penalties.
Level 13 or 18: +2 squares to teleport distance.
Level 23 or 28: +3 squares to teleport distance.
Elven Battle Armor Level

a

Ring of Retreat Level 17
This silver ring allows you to teleport farther. It can also transport
you and your allies to a distant redoubt.
Item Slot: Ring 65,000 gp
Property: When you use a teleport power, you can increase
the distance teleported by 1 square.
Power (Daily ✦ Teleportation): Standard Action. You
teleport to a predetermined location, set into the ring at
its creation. This location cannot be determined through
examination of the ring. For up to ten hours after, you can
spend another standard action to teleport back to your
original location. You can reset a ring’s target location
with the Enchant Magic Item ritual. The component cost
to perform the ritual for this purpose is 32,500 gp.
If you’ve reached at least two milestones today, teleport
yourself and up to 7 allies.

****************************************************************************


po telepotraci powerem :

Ethereal Stride Warlock (Star) Utility 2
You shift your body out of phase with the world for an instant,
teleporting a short distance. When you reappear, you are still
somewhat out of phase and difficult to harm or hinder for a
short time.
Encounter ✦ Arcane, Teleportation
Move Action Personal
Effect: You can teleport 3 squares, and you gain a +2 power
bonus to all defenses until the end of your next turn.


se tepleportuji o 4 nebo o 5 policek?
10.10.2009 16:13 - Naoki
My hrajeme že se sčítají. Kdyby se nesčítali tak build mé postavy jde do čudu

A s timi death savy když ti padne 20+ můžeš utratit healing surge a pokračovat v boji :)
10.10.2009 16:15 - Alnag
Já bych řekl, že o 5.

Babaj píše:
no nevim asi jsem spatne pochopil death savy :-) ale k cemu ti to pomuze. po savu stejne zustavas lezet.. vyrazeny stabilizovany ale neschopny niceho jineho nez vzdychani a hekani a mnohdy ani to ne :-)


Kdepak. Když na DS hodíš 20 a víc (tzn. nikoliv natural 20, ale prostě přehodíš DC 20) tak dostáváš healing surge, jsi při vědomí - sice prone, ale jedeš.
10.10.2009 17:05 - Babaj
supa :-) tak to jsou dve potesitelne zpravy :-) ted to jen uskutecnit drive nez mne osud dostihne :-))

NAoki a jen mezi nama ,jak mas zalozenou postavu na teleportaci .-)) skyta to mnoho moznosti. tak bych nerad nekterou prehledl :-))
10.10.2009 17:57 - Lotrando
Babaj: item bonusy se nesčítají

Kin: pokud jim dovolíš použít daily powers a akční body v jednom souboji, tak se nediv :). Základem je ožužlávat, trápit, mučit.

Naoki: jak jsi nasbíral těch +8?
10.10.2009 18:02 - Babaj
lotrando ale tam neni item bonus :-))

kdyby to bylo tak nazvano tak se ani neptam..
prave tak jak je to napsano to ukazuje na untyped bonus.. kery se scitaji..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.062751054763794 secREMOTE_IP: 18.118.226.105