Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
21.9.2009 10:50 - Blaine
Merlin: A pozor to ja jsem nejslabsi clanek PG retezce v nasi parte... Diskuze o tom, na jakem lvl si vzit jaky feat, nasledna cisla, ktera jako DM sleduju, ktera mi letaji pred nosem. Utrpeni... co jineho se da rict na klerika, ktery dovede udrzet partu, ktera ma kazdy jenom jednu healing surge proti souboji, na ktery nebyli pripraveni? A tak, ze fighter z nej odchazi s nepouzitou healing surge a PLNYMI zivoty? Dokonce premyslela parta o tom, ze si vezmou opasky, ktere prevedou vsechny zivoty, ktere prejedou pres plne zivoty - a cleric by zacal kazdy souboj s hromadnym healem priblizne za 35... O.O
21.9.2009 11:02 - Nachtrose
Blaine: prevedou na co?
21.9.2009 11:24 - Blaine
na docasne zivoty... predstav si situaci, kdy cela parta zacina priblizne s triceti zivoty navic. Pozor, to nestoji healing surge! Proste vsekery heal, ktery prejde pres max bude preveden na docasne zivoty. Ale zda se, ze si to vezme jenom fighter... Ktery uz bude proste nesmrtelny.

Ale posledni encounter si pochvalili. Meli jenom jednu vlnu, protoze je predtim sundala jedno epicke NPC, na ktere se v pocitu vlastni nesmrtelnosti vrhli. Bohuzel NPC s nimi ma ponekud plany, tak jsem je nemohl oddelat uplne. Tak je nechala ozivit a oni se potom odpotaceli na do jednoho domu na odpocinek. A tam na ne zautocili rychle se pohybujici skupinka "ninju". Dum mel uzke prepazky mezi pokoji, ktere postupne mizeli pod bursty a blasty jak party, tak nepratel. Byl to souboj, ve kterem postavy balancovali na hrane, protoze nepratele samozrejme sli primarne do clerica, ktery proto nekolikrat padl. Souboj skoncil prohrou party, protoze po peti kolech ustoupilo 75% nepratel. Parta prezila jen tak tak. Cleric se zvedl ze smrti dvacitkou na death save roll, takze ma 1 hp a 0 healing surgu. Jediny, kdo je v pohode je fighter.

A kolem postav zacina konec jejich slavy na tomto ostrove, protoze se budou muset zacit rozhodovat, jak se zachovaji, jestli zachrani zivoty sve a utecou nebo jestli zustanou bojovat a budou doufat, ze jejich pomoc podpori stranu na kterou se postavi natolik, aby vyhrala. Uvidime, uvidime.
21.9.2009 15:08 - Babaj
njn ten Merlin co nevi to nepovi :-))) ale stejne jste mi neodpovedeli s tim samanema poctu jeho companie :-)
21.9.2009 15:19 - Blaine
Babaj: to jeste bohuzel necetl a nas partovni leader se jeste o shamana nezajimal.
22.9.2009 07:45 - yokuzava
Uz to stahuju.

Edit: Jeste nevim.
22.9.2009 07:49 - Nachtrose
Hmm... tak ten link je na /tg/ jeste v jednom vlakne a podle nej je to jenom DMG1. :-(
22.9.2009 07:53 - Lotrando
je to dmg1
22.9.2009 07:53 - Nachtrose
To me mrzi. Tak to zase smaznu a budu slidit dal.
22.9.2009 07:54 - yokuzava
Damn! You're right! :/
22.9.2009 08:00 - Lotrando
Nachtrose: se hold stane, lepší než nějaký péčko .)
22.9.2009 08:01 - Nachtrose
Lotrando: pecko ktere clovek nema umi potesit vic, nez prirucka, kterou uz ma ;-)

RS traffic me nestve, toho mam dost, ale sedim na mobilnim modemu, kde mam cca 100MB na den, a testovat kazdy 70MB soubor si tak muzu dovolit az doma, kde uz jsem pekne na neomezene wifine.
22.9.2009 08:47 - Blaine
Ja kdyztak muzu... mam tady v praci dost rychle internet a mam premium rapid, takze muzu stahnout spousta souboru.
23.9.2009 13:37 - Blaine
tak na 4chanu uz je DMG2 (pro ty, kterym se to nekde ztratilo v poste, jako jsem ja, je to jako dar z nebes...) zatim to je jenom zakladni scan bez bookmarku.
Uz mam na RS, ale nevim jestli to tady muzu nejak rozhazovat, co myslite?:)
23.9.2009 13:59 - Nachtrose
Tak ten OCR a BM udelej ty ;-)

Navic koukal jsem na to a je sprehazeny trochu.
23.9.2009 14:08 - Blaine
no ja jsem to jenom stahl a dal na RS, vecer si s tim treba pohraju. Ted na to nemam cas.
23.9.2009 19:26 - Nachtrose
Tak jsem na ten scan koukal doma trochu lip a musim rict, ze je dost spatny. Na hodne mistech jsem narazil na problem, ze text je necitelny, jak se staci stranka k vazbe.
23.9.2009 20:05 - Almi
ALL: Dneska mi DMG2 dorazil spolu s dalšíma novinkama, takže kdo budete chtít, nejpozději na srazu D20 na Dálavě si ho přečtete :o)))

..já se jdu mazlit..je to docela zajímavý čtení :-)
23.9.2009 20:15 - Nachtrose
Kdyz ma rytir napsano "neni skladem, dodani 7 dni", kolik dni ma ve skutecnosti na mysli?

Mi nekdo vyfouknul pred nosem ECG a Arcane Towers. A hlavne tu ECG jsem si chtel vzit na dalavu jako cteni na zahnani nudy cestou. Jinak zvazuju, ze si poridim DMG1 i jak bude zase trochu volnej bank. Se mi to z PC opravdu nechce cist :-/ A casem snad pribude i neco dalsiho. ( EPG, PHB a MM minimalne ).

Btw. uz ma nekdo tuseni, jak budou vypadat ty nove lesni tilesy?
23.9.2009 20:33 - Blaine
aaargh, muj cleric by prosil ty cleric essentials, ma je nekdo po ruce a muze je nekam vypustit?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065993070602417 secREMOTE_IP: 3.129.13.201