Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
4.9.2009 21:41 - Element_Lead
Uprimne se v tech moznostech uz zacinam solidne ztracet. CHtel bych trochu vic nesystemovych doplnku.
4.9.2009 21:52 - Blaine
Yashamaru: doporucuji budto nechat na hracich, at si nosi svoje vlastni doplnky (coz znamena, ze ja jako DM nevim co vsechno v tech knihach je a ani me to nezajima, jenom se vzdycky kouknu jaky ze to feat ten hnusny powergamer zase nasel). Pokud jsi hrac, tak se drz uplneho minima... to je jednoducha rada.
4.9.2009 22:10 - Element_Lead
Asi jo, ja jsem si jen tak povzdechl, ze zacaku se to docela dalo stihat a pouzivat, ale ted je toho takove mnozstvi, ze uz nikdy si nevyzkousis vsechno :-)
4.9.2009 22:20 - Alnag
Yash: Jinými slovy... čas na novou edici... :D
5.9.2009 12:18 - Nachtrose
Nevím, zda to už někde někdo dělal, ale udělal jsem si stavové karty i s překladem. Prozatím jsou k nahlednutí ve formátu *.doc, aby mohly být provedeny korektury, pokud budou potřeba. Finální verze pak bude v *.pdf, pokud o ni projevíte zájem. Nejsou tam žadný vizualní serepetičky, jsou čistě účelové.

http://rapidshare.com/files/275906198/StatusKarty.doc
7.9.2009 09:46 - Korax
Tak >tady< je můj pokus o pokladničku :-) Není to nic moc, ale kvalita by měla být o něco lepší než ta zde se vyskytující. Heslo je obecně známé.
7.9.2009 10:05 - Merlin
nacht: stavové karty už tu nějaký čas sou
7.9.2009 10:10 - Nachtrose
Merlin: co mam CB a pri te rychlosti, jak vychazeji prirucky, jsem se nejak o MSE based ( power ) karty prestal zajimat, tak nemam moc prehled.
7.9.2009 10:11 - ShadoWWW
Korax: Hodně dobrý. Díky
7.9.2009 11:32 - ShadoWWW
Tak se zdá, že pravým důvodem, proč WotC zastavil vydávání PDF verzí, bylo, že RPGNow.com (respektive DriveThruRPG.com) prodávaly určitý počet PDF "neoficiálně". Tedy, že pro zákazníka to vypadalo jako obvykle, že koupil pravou verzi, ale online obchod transakci Wizardům nepřiznal. Takže zákazník si koupil pirátskou verzi. WotC na to přišel při honbě za piráty.

Zní to dost neuvěřitelně (aspoň pro mě), ale WotC to připustil na GenConu. Je to pro něj ale velmi citlivé (právní) téma, tak nechtěl komentovat podrobnosti. Mimo jiné ale připustil, že by rád nějakou formou obnovil prodej PDF verzí.

Pokud připustíme, že je tento dohad pravdivý, pak by dávalo smysl, že to stáhli v podstatě ze dne na den. A také pro Wizardy nebude jednoduché obnovit prodej PDF. Bylo by těžké vytvořit efektvině svůj vlastní online obchod. A pokud je dokázal balamutit tak velký provozovatel online prodeje, jako je DriveThruRPG, pak nebude vůbec jednoduché zajistit, aby jiný provozovatel neudělal to stejné.
7.9.2009 12:22 - kin
Tak jsem se dneska kouknul na excerpty do dmg2 ohledně alternativních odměn postavám a musím říct že mě to docela nadchlo :)

Hlavně jak tam píšou o typech alternativních odměn (Divine Boons, Legendary Boons
a Grandmaster Training) a přidávání bonusů k předmětům (kolonka vedle :))

Hezké nápady...docela se na tu knihu těšim .)

odkaz tady
7.9.2009 13:31 - Lotrando
já trošku čekal, že umožní dát třeba i feat, nebo skill training apod. :(
7.9.2009 14:25 - Blaine
Lotrando: to jsem necekal, protoze to je uplne jina mechanika. Abych pravdu rekl, presne neco takoveho jsem si predstavoval, specialni veci, ktere se budou vazat k tomu, co postavy delaji v kampani. Rozhodne ne featy skilly apod.
Jinak jsem pristoupil k tomu, ze jsem uvolnil class skilly, ne uplne, ale castecne - fighter, ktery nikdy nebyl na ulici, ale byl vyucen nejlepsimi uciteli sermu, kteri se daji sehnat nema Knowledge Streetwise, ale hrac mu dal History. Coz dela presne treti houserule, kterou mam v 4ed. Po roce. Mnamka.
7.9.2009 14:34 - Lotrando
hmm, to se dá obstarat backgroundem.
7.9.2009 14:53 - Blaine
A vidis, musim se priznat, ze pote, co jsme se rozhodli, ze nebudou backgroundy, tak jsem si je vubec necetl.
9.9.2009 09:21 - Merlin
Tak mám dotaz. Myslím si, že jsem to nakonec zahrál dobře, ale:

Jeden velkej pavouk dělá zranění kousnutím 10 ongoing nekrotic a poison, dále dělá zranění čímsi jiným 5 ongoing poison.
Chápu dobře, že se zranění nestakují a počítá se nejvyšší ongoing stejného druhu (poison)? Kdyby to bylo jen poison 5 a poison 10, je to jasný. Ale tady jsem zaváhal, jestli tam nehraje roli i ten nekrotic.
9.9.2009 09:38 - Blaine
Nehraje, udelals to dobre, ja bych to zahral uplne stejne. Jinak je klidne mozny, ze bych to i ja hral spatne:)
9.9.2009 09:59 - Lotrando
to první je necrotic i poison dohromady a to druhý je poison, ale nižší. takže od oka platí těch 10 ongoing, ale pokud tam máš safe, tak házíš na oba efekty zvlášť. může tedy napřed uspět proti prvnímu efektu, ale 5 poison mu stále poběží, když bude mít smůlu.
9.9.2009 10:11 - Merlin
Lotrando: ok..dík. Tak jsem to nakonec hrál
11.9.2009 06:35 - Nachtrose
Damy a panove, racte poodhrnout rousku tajemnych stinu a nahlednout, kdo ze se to v nich ukryva. Pokud mate dostatek odvahy.

http://rapidshare.com/files/278413722/379_Assassin_Heroic.pdf

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095396995544434 secREMOTE_IP: 18.191.186.72