Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
18.8.2009 10:44 - Almi
Mazací plastovou folii jsem zkoušel asi 3x, pokaždé se to kázalo jen jako naprostá nozovka. Po určitém čase se začla špinit, nakreslení trvá dlouho..
..prostě Tilesy za tuhle cenu jsou nejlepší variantou poměr cena/výkon. Navíc neustále vychází nové vychytávky, takže se dá naskočit i do rozjetého vlaku a vůbec se dá vyblbnout.. (a teď chci slevu za propagaci! :D)

Blaine: Swordmage jsem hrál jen chvíli, hrál jsem ho ještě před všemi těmi vychytávkami, co pro něj vyšly, takže se těžko hodnotí..
..nicméně v jedné družině mám rovnou dva (útočného a obranného) a musím říct, že je to docela masakr. Jakmile si někoho zamarkujou, je téměř nemožný se jich zbavit, obrany mají enormní (družina chytře spolupracuje) a vůbec je těžký přes ně projít. Bližší info nemám, neb jejich staty nemám po ruce.
18.8.2009 14:02 - ShadoWWW
Mně přišlo nejlepší si vyrobit vlastní tilesy pomocí Dungeon Designeru. Tedy jednotlivé komponenty - nábytek, schody, kusy chodeb, místnosti (nebo jejich části), stromy, keře, lávová a normální jezírka apod. Nebo občas koupím tilesy od Fat Dragon Games. Tilesy vytištěné na laserovce podlepím magnetickou folií. Jako podklad pak slouží kovová tabule (nebo šel by jakýkoli kov), na kterém ty tilesy díky mag. folii drží naprosto skvěle.
18.8.2009 14:10 - Nachtrose
ShadoWWW: taky jsem nad necim podobnym uvazoval, ale cernobile to nevypada nic moc a barevnou nemam k dispozici.
18.8.2009 14:19 - ShadoWWW
Je pravda, že to chce vytisknout v barvě... Pro mě naštěstí není problém.
18.8.2009 14:24 - Merlin
Shadow: no..můžu říct, že jakýkoliv kove nee...jsem se tak poprvé vykoupal :). Udělal jsem si rastr na titanzinku a věř mi..magnety na něm nedrží.

Ale souhlasím. Tisknu si na barevné tiskárně, podlepuju mag. folií a jsem v phodě.
(sakra a to jsme si myslel, že je to můj originální nápad..:/
18.8.2009 14:41 - ShadoWWW
No já jsem na magnetickou folii narazil asi před dvěma lety, kdy vyšla deskovka Tide of Iron. Je to deskovka z 2. sv. války a základ tvoří jednotky vojáků, které se zasouvají takovými výčnělky do podstavců a tvoří tak jednotlivé čety.

Příprava té hry zabrala vždy neúměrně dlouho a v diskusi na boardgamegeek.com někdo psal, že uštípal ony výčnělky a jednotlivé vojáky a podstavce podlepil magnetickou folií. Tak jsem se k ní dostal a provedl úpravu ToI a později i tilesů.
18.8.2009 14:46 - Merlin
No, já ji dostal od kamaráda asi před třema rokama..měl ji na Warhammer. Chtěl jsem ji zkusit právě na tilesy a jsem s nima spokojenej. I když mi už pomalu dochází. Pokud bys měl nějaký typ, kde se dá balík zase koupit...
18.8.2009 14:59 - Nachtrose
Merlin: Treba tady?
18.8.2009 20:21 - noir
Dejte si hlavně bacha na gamemastery, s vorpal kladivem plus pět: (opět se omlouvám za neschopnost dávat linky):

http://www.sltrib.com/justice/ci_13146563
18.8.2009 22:47 - Lotrando
Von se na to vyspal?
18.8.2009 23:38 - ShadoWWW
Já jsem ji kupoval tady (na brněnské pobočce)
23.8.2009 21:48 - Nachtrose
Dostal se ke mne dotaz po peslednim dobrodruzstvi. Troch jsem zapatral a kdo ma zajem, muze si ho stahnout tady. Heslo uz standardni hlodavec.
24.8.2009 09:22 - Nachtrose
Mel bych takovy dotaz: nemate nekdo, nebo neumel by jste nekdo udelat DnD4 logo ve formatech *.plt ( HPGL/CAD ) nebo *.plc ( Corel )? Pokud jsou oba vektorove, tak je to celkem jedno v jakem z nich.
24.8.2009 12:06 - ShadoWWW
V Rytíři mají nové příručky včetně Power cards nebo (konečně!) PHB2.
24.8.2009 14:11 - LZJ
ShadoWWW: To je bomba :-) PHB2 prý mají 13 kusů.
Já se k vlastní papírové PHB2 dostal až minulou středu, protože jsme dlouho nic nenakupovali, ale stejně by Rytíř pomalejší.
26.8.2009 06:49 - Beny
Neroste už někde elektronická verze AV2? Speciální dotaz zejména pro Ušatou?
26.8.2009 07:22 - Nachtrose
Demonoid ani /tg/ ho zatim ( stav ke vcerejsimu veceru ) nemaji.
26.8.2009 08:12 - Sethi
Potvrzuju ticho po pěšinách.

Holt nejsou všichni hráči tak disciplinovaní jako ti s nábožensky založenými postavami, no.
26.8.2009 08:17 - Lotrando
Já si pro něj jdu dnes na poštu. Amazon se vyznamenal, netrvalo to ani týden.
26.8.2009 11:05 - Blaine
Lotrando: Pak sem prosim te sepis nejake priklady "group setu" at uz bonusu za set, tak i primo tech itemu. Docela by me zajimalo, jak to poresi. Vic, jak jenom ty dva nebo kolik bylo tech prikladu na webu wizardu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10683107376099 secREMOTE_IP: 3.144.212.145