Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.8.2009 23:07 - Nachtrose
Jmenuje se to Dungeon Tiles a najdes to treba tady. Jde o skladacku z pevneho papiru, ze ktere se daji skladat bitevni mapy a celkem hezky to vypada.

Pujcim si Lotranduv obrazek, snad se nebude zlobit:



Treba na tuhle mapu byly potreba 2x Dungeon Tiles: Streets of Shadows. Jinak bezna cena v USA se pohybuje neco pod 10USD pokud vim.
13.8.2009 23:21 - Mirkul
Nachtrose: wow, tak to je dobré. Ušetří spoustu práce akorát je to poněkud velké a mám pocit, že se nám to nevleze do místnůstky kde hrajem...ale cena je pěkná takže jednu takovou skládačku se pokusím pořídit.
13.8.2009 23:28 - Nachtrose
Je to 6 listu tvrdeho papiru s oboustrannym potiskem. Jak rikam, tohle je slozeny ze dvou. Problem je, ze jeden ti malokdy vysaci, nakolik jsou ruzne tematicky zamerene. Mas zvlast set na mesto ( tenhle ) zvlast set na prirodu, zlast na hrbitov a kobky, zvlast na jeskyne atd... Nektere si jsou celkem blizke, tak se daji mezi sebou vice ci mene uspesne kombinovat. Ale vic ti o tom reknou spis Lotrando, Almi nebo Blaine. Mne moje sety teprve dnes dorazily. :-)
14.8.2009 07:15 - ShadoWWW
Díky probíhajícímu Gen Conu je až do konce víkendu DnD Compendium otevřeno pro všechny zdarma.
14.8.2009 08:24 - Merlin
Tiles: jsou to vlastně oboustrané kartonové části "dungeonu" s předkreslenými čtverečky pro figurky. Sestavíš s nimi přímo na stole "bojovou mapu". Jsou tam chodby, místnosti, lesy, věže....

Když jsi ještě v júesej..ty jo, to bys mohl něco dovézt, kdybych ti na to dal penízky, že :)

edit: aha...nějak mě to nehodilo na konec, no nic :)
14.8.2009 08:40 - Quentin
Je pravda, že jsou všechna povolání bojově vyvážená? Jestli ano, proč má barbarian, ranger i rogue rozdílnej počet skillů, proč nejsou vyvážené i skill challenge?

Mimochodem ability mají na skilly šílený vliv, a přitom se každá váže k jinému počtu, takže musí být hromady znevýhodněných buildů.

Např Rogue Artful dodger má bez tréninku jen za vlastnosti +4(+9 někde na epic lvlu, coz je větší bonus než samotný trénink) thievery, acrobatics, stealth a +2(+7 na epic lvlu) diplomacy, bluff, intimidate, streetwise a to ještě než si vybere svých 6 trenovaných skillů. Zatímco Rageblood Barbarian má +4(+9) athletics a +2(+7) endurance a má trénink jen ve třech skillech.

Přijde mi to hrozně nefér; fňuk.
14.8.2009 09:06 - Lotrando
Stejně jako paladin. Ten Barbarian patrně dělá větší DPR, protože roguna je hodně poziční. Ale celkově máš pravdu, pokud se hraje víc na SC, tak méně skillů znamená menší šance na uplatnění.
14.8.2009 09:31 - kin
Tilesy můžu fakt doporučit, včera jsem si je poprvý vyzkoušel a jsou parádní. Jenom se teď už hůř sháňej a nějaký už nejdou sehnat skoro vůbec...akorát přemýšlím jak a kde si je uskladním, zatim jich mám pár, ale časem už budou docela náročný na místo.
Jak si je sklízíte vy?
14.8.2009 09:45 - Nachtrose
kin píše:
Jak si je sklízíte vy?


Zatim nasypany v krabici cekaji na roztrideni podle temat do nejakych pohodlnych obalu. Vcera mi totiz teprve prisli. 7 sad, z toho ctyri z druhe ruky, takze uz byly vymackane z tech archu.
14.8.2009 09:46 - Merlin
já jsme to prokaučoval :/ no, ale stejně ted používám ty na magnetické folii

Kin: doporučuji roztřídit a dát do průhledných sáčku s tím zapínáním nahoře
14.8.2009 09:51 - Mirkul
Merlin: inu to můžu, jen abych tu danou věc, kterou chceš, sehnal, to zase nemůžu zaručit

hmm..asi se po těch tilesech budu muset vážně poohlédnout

jo a ještě jeden takovej dotaz jestli jsem pochopil správně..kouzelník (1. úroveň) si sice může vybrat 2(3) denní schopnosti, ale za 1 den může seslat pouze jednu, kterou si připraví po prodlouženém odpočinku
14.8.2009 09:52 - kin
Merlin: oni jsou i nějaký magnetický? To byla první věc co nás napadla že tomu chybí :)

A asi taky půjdu do těch sáčků, nic lepšího mě taky nic moc nenapadá...
14.8.2009 09:58 - Merlin
Kin: jsou...když si je vytiskneš v práci na tiskárně a podlepíš magnetickou folií :P

Armfish: nic si nepřipravuješ. Máš všechny. Záleží jen na tobě kdy a jakou použiješ. jen se ti obnoví až po odpočinku.

at will: obnoví se každý kolo souboje (zjednodušeně)
encounter: obnoví se po krátkém odpočinku
dayly: obnoví se po dlouhém odpočinku
14.8.2009 10:04 - Mirkul
Merlin: v tom případě má teda kouzelník daily schopnost navíc a v jednom dni může použít obě dvě?
14.8.2009 10:17 - Lotrando
ArmFish: nemá, jen si při dlouhém odpočinku rozhodne, kterou se naučí. Pozůstatek slotového systému. Je to kvůli tomu, že některé powers jsou úzce zaměřené.

Tilesy mám v krabici poskládané podle rozměrů. Tématické rozdělení jsem si uchoval jen zelených-Wild.

Ta mapa města je extrém, normálně takhle velké mapy nedělám.
14.8.2009 10:18 - ShadoWWW
Armfisch: Má sice dvě, ale "naučit" se může jen jednu za den. Po dlouhém odpočinku si tedy zvolíš, jakou z těch dvou daily powers použiješ pro aktuální den.
14.8.2009 10:29 - Merlin
aha..špatně jsem dočetl dotaz..pokud se týká kouzelníka na 1 levelu, tak ano..může si vybrat jen jednu
14.8.2009 12:51 - Babaj
Merline. jde o to ze mag si napise do sve knihy vzdy o jedno denni a utilitni kouzlo navic (s featem o dve) ale po dlouhem odpocinku urci ktere ty denni(utilitni) kouzla bude mit k dispozici.. vicemene nema nikdy vice poweru nez kolik mu ukazuje tabulka na strane 29 v phb,,

tedy v nasem pripade kouzelnika na 1 utovni je to jen jedno denni kouzlo..
14.8.2009 12:52 - Merlin
to je jedno, stejně je melech mrtvej
14.8.2009 13:09 - Babaj
zabijes si jedineho kouzelnika ve skupine :-)) aa uz je mi to jasne .. tajemna postava v kapi.. ze by kozelnik? teda kouzelnik?:-))
Kozelnik jsem ja :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09721302986145 secREMOTE_IP: 3.133.156.156