Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
13.8.2009 11:53 - Nachtrose
Osobne bych to videl na /tg/, ale odkud to vylovil tamni dotycny, to uz neuhodnu.
13.8.2009 11:55 - Nachtrose
Ona je ta hranicarka celkove dosti detskeho vzezreni, takze ta hlava tomu odpovida.
13.8.2009 11:56 - Lotrando
Takhle ilustrují svého Pathfindera, což je značka pro moduly pro DnD. Tahle gnómka se tam objevuje docela často.

Jinak, ta moje rangerka je napůl shifter, tak by to asi nebylo úplně ono. Už jsem sehnal holku s mečem, holku s kočkou a lukem, ale holku s mečem a černou kočkou zatim ne. Snad se do podzimu poštěstí, počítám že Almi se probudí tak nekdy v půlce září.
13.8.2009 12:03 - Nachtrose
Lotrando: napul shifter? o.O
13.8.2009 12:12 - Sethi
Jako ano, z /tg/ jsem to sosla, ale to nepovažuju za zdroj =)
13.8.2009 12:18 - Lotrando
Nachtrose: před poslední hrou byla elf, ale tak víš, občas se něco nepovede.
13.8.2009 12:23 - Sethi
No jo, tak dlouho je někdo tajemný, až se mu to vymstí...

Pořád tvrdím, že moje taktika "prásknu na sebe všechno, alespoň mimo charakter" má něco do sebe =P
13.8.2009 12:24 - Nachtrose
Lotrando: asi tak uplne nechapu. to je ted pul-elf pul-shifter, nebo pul-elf pul-lykantrop?
13.8.2009 12:26 - Sethi
Na druhou stranu to je dost efektní vývoj postavy a ve skrytu duše ti ho tiše závidím. Dává to takového prostoru k dramatu...
13.8.2009 12:38 - Lotrando
Nachtrose: no chytili ji lycantropové, když se snažila umožnit družině získat jednu relikvii z jejich tábora. A jejich náčelník ji chtěl do pelíšku, ale trošku se jim nepovedl rituál. Namísto toho, aby probudili její vnitřní zvíře a stala se zní jedna z nich, rituál způsobil oddělení téhle entity. Něco jako její hněv, touha zabíjet, ale to zvíře se manifestuje jako conjuration - magický construkt. Vlkodlaci se radili a radili, někteří to považují za znamení, jiní za rouhání, protože ještě nikdy se něco podobného nestalo s proměněncem. Naopak u pokrevných potomků to je dar. Tak se rozhodli, že jí utratí, s čímž nesouhlasila ta první půlka a pomohla jí utéct.

Z mechanického hlediska je beastmaster ranger multi-classnutý do shamana. Chodí teď s kočkou a když jí naštveš, tak se ti za zády objeví spektrální panter. No, je to trošku emo, ale tak co se dá dělat, že jo :).

Ještě jsme s Almim uvažovali o možnosti vzít revenantskej feat, co ti dává schopnost tvé původní rasy. V tomhle případě elfí přesnost, aby se zdůraznila ta obojakost. Jinak je to ale čistě pravidlová záležitost napasované na příběh.


EDIT

Sethi: jo, je to super hra a Almi mi v podstatě umožnil si to vymyslet. S odehráním byly trošku těžkosti ale nakonec to stálo za to. Někde mám sepsané kusy tohohle příběhu, ale zatím s tím nejsem spokojený.
13.8.2009 12:40 - Faire
Já se už zase nechytám, a to je mi teprve 26 (na generační nechápání by to snad ještě stačit nemělo) - co je ten EMO prvek ve spektrálním panterovi? :)
13.8.2009 12:49 - Nachtrose
Lotrando: kdyz uz jsi spomenul toho beastmastera, jak dobre by byl hratelny v kombinaci s lukem? Jestli si dobre pamatuju zapisky, tak Metodej je taky melee BM ranger. No a ja ted kamarada ukecal na archer rangera, pac nam chybi ranged striker a on si pak hral s CB a zjistil, ze jde i BM ranger, i kdyz jsem mu ho momentalne vymluvil. Ale pokud by to slo rozumne zkombinovat, byli by jsme asi oba poteseni.
13.8.2009 12:50 - Lotrando
Faire: EMo je na tom rozervaná mladistvá hrdinka. To je dost emo, ne? Ale já jsem v tomhle jenom samouk/nedouk, takže to možná není moc přesný.
13.8.2009 12:54 - Lotrando
Nachtrose: čistě mechanicky se beastmaster hraje na cokoliv jinýho než beast, protože na paragonské úrovni beast jednoduše zaostává v damage. Osobně mám v záloze build na luk a kočku, protože feat beast protector umožňuje střílet po čemkoliv co zaútočí na tvýho mazlíka. Jedinej problém je, že luk je dvouručka a já potřebuju šamanskej implement v ruce. Jinak asi preferovanej build. Jen bacha na pravidla pro pety, jsou o něco složitější a pro nováčka nemusí být úplně jasný kdy a co může dělat. Jen dodám, že předtím jsem byl s lukostřelcem taky spokojenej a kámoš hraje dvoubřiťáka. Spolu utankujem cokoliv :)
13.8.2009 12:55 - Merlin
Lotrando: ještě by se mohla třeba nějak řezat po předloktí a tak.
13.8.2009 12:57 - yokuzava
Rekl bych ze to bude pathfinder ilustrace, jestli se nepletu tak jsem nekde videl par podobnou technikou udelanych a bylo u toho propsano z Pathfinderu.
13.8.2009 12:57 - Lotrando
Merlin: tetování po celém těle? To už má taky :).
13.8.2009 13:00 - Sethi
Merlin píše:
ještě by se mohla třeba nějak řezat po předloktí a tak.

Radši bych nepředbíhala situaci. Aisska dostala power Life Stream - za pět ongoing damage léčí 15 životů za kolo. No a kde vzít těch pět ongoing, že? Myslím, že ten její nůž na chleba (pact blade) konečně dostane využití...
13.8.2009 13:00 - Nachtrose
Co je na pravidlech pro pety slozityho? I kdyz je pravda, ze jsem si je jenom prolitnul v CB. Ale tak pet uzira tvoje akce a tvoje powers. Velmi zjednodusene. Pak se meni jeste trochu Quarry a muzes s nim flankovat.

Ale teda zeptam se na rovinu: je ztrata Prime Shot a Archery stylu ( jak je ten feat s mobilitou? ) opravdu citelna? A kolik powers a jake by bylo rozumne investovat do powers pro peta, aby se to i nadale dalo dobre hrat s lukem? Pripadne mohl by nekdo nekam nacmarnout tak narychlo rekneme lvl 2 BM/archer rangera? Jen pro predstavu.
13.8.2009 13:02 - noir
Nachtrose: Metoděj je moje postava a je nespecifikovaný. Snažím se ho vést poměrně rovnoměrně a má to docela úspěch. Teda, měl bych větší radost, kdyby mi Almi konečně podšoupl nějakou kouzelnou zbraň, přece jen na šestém levelu mám zatím jen přenosnou ledničku a nějaký léčivý přívěšek pro beasta.
Beast je super na oportunity attacky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094357967376709 secREMOTE_IP: 3.139.107.241