Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
12.8.2009 19:10 - Nachtrose
Armfish: ja chtel taky zacit Kobold Hallem, ale rozmlovali mi to, pry je hodne divnej. Zacni radeji Keep on the Shadowfell, ten je primo stavenej na uceni se pravidel a vubec fungovani 4e.
12.8.2009 19:23 - Blaine
nachtrose: kdyz vynechas gobliniho sefa koboldu a toho ducha a jeho silene SC, ktere muze hrace skutecne zabit. Toho goblina bez hodne dobre party (tj. optimalizovane a takticky sikovne party), pripadne bez PORADNE davky stesti jen tak nedas. Teda aspon nam se to na zacatku nepodarilo. Ted uz by ho asi dali, ale ze zacatku urcite ne.
12.8.2009 19:30 - noir
Jo, nepodpora menších družin je jedna z největších slabin 4e. A ten Keep je fakt vynikající dobrodružství, doporučuju.
12.8.2009 19:35 - Alnag
Noir píše:
A ten Keep je fakt vynikající dobrodružství, doporučuju.


To se ti ta naše hra tak líbila? :D Ale teď vážně, Keep není špatný, hlavně jako počáteční dobrodružství i když na můj vkus je dungeon krapet rozvleklý (taky jsem ho při hře notně zkrátil) ale slovo vynikající bych taky nepoužil.
12.8.2009 21:09 - Merlin
Armfish: jak říkám, zkus dát menší sílu a měj připravenou posilu ( s logickým nástupem). Třeba, že jedna z nestvůr zatáhne za šnůru na začátku boje a vrhne se na postavy. Postavy tuší, že se něco stalo, ale neví co. Jen na tobě pak bude, jestli přijdou posily, nebo se opevní jinde, nebo to byla aktivace pasti, nebo to zavřelo mříže. Takže nebude nápadné, když přijdou posily, i když nepřijdou
12.8.2009 23:02 - noir
Alnag: Vzhledem k tomu, že z něj dokázal udělat příjemné a zábavné dobrodružství i tak nezkušený GM jako ty, to musí být kvalitní produkt :o)
13.8.2009 00:58 - Mirkul
Píše:
ja chtel taky zacit Kobold Hallem, ale rozmlovali mi to, pry je hodne divnej. Zacni radeji Keep on the Shadowfell, ten je primo stavenej na uceni se pravidel a vubec fungovani 4e.


a kde bych to našel? ať už v angličtině nebo češtině?
13.8.2009 01:01 - Alnag
Armfisch: Wizardi ho dali k dispozici zadarmo. V originále (tj. anglicky). Je to tenhle odkaz:

Lotrando píše:
Na Wizardech je ke stažení dobrodružství
TestDrive


Nevýhoda elektronické verze je, že k tomu nemáš potom ty tři battle mapy (které přiznejme si, nejsou tak úplně od věci). Ale na druhou stranu můžeš si to prohlédnout, pročíst a když to budeš chtít mít vytištěné tak je to možná dobrá investice (u ostatních dobrodružství je jen jedna oboustranná mapa, ale u toho prvního se trochu předali :D)
13.8.2009 09:34 - Almi
Armfisch: Jak psal Alnag...a navíc ho (tuším, že ShadoWWW) začal překládat. První třetina je solidně přeložená, hratelná. Nevím, kde leží odkaz, nicméně ho mám na flashce, takže kdyby nouze nevyšší, pošli mi PM se svým mailem a já ti to pošlu.

A pokud máš jen trochu peněz, tak v Černé rytíři v Praze ho mají za 449,- Kč. Vzhledem k tomu, že obsahuje i nádherné battlemapy, které využiješ ještě mockrát i v jiných hrách, jednoznačně doporučuji ke koupi...

..a pokud máš penízků ještě o trochu víc, kup si tam i nějaké tilesy. Bylo tu o nich už hodně psáno a zatím téměř každý, kdo není nadmíru manuálně zručný jejich kouzlu nakonec propadl (a rval si vlasy, že si je nekoupil dřív, než je vyprodali, protože vycházejí různé). Vyplatí se, pokud plánuješ vážně hrát a mají super poměr cena/přínos.
13.8.2009 09:38 - Nachtrose
Almi píše:
..a pokud máš penízků ještě o trochu víc, kup si tam i nějaké tilesy.


Vsechny tri sety co mel rytir v e-shopu jsou momentalne vyprodane a minimalne u dvou jsem posledni kus vzal ja 0:-) Dnes snad dorazi i balicek od Alnaga, tak se uz tesim na rozbalovani :-)
13.8.2009 09:41 - Sethi
Almi píše:
Vyplatí se, pokud plánuješ vážně hrát a mají super poměr cena/přínos.


Navíc je mají i s pomerančovou příchutí.
13.8.2009 09:45 - Lotrando
ušijakořidítka™ píše:
Navíc je mají i s pomerančovou příchutí.


musím přiznat, že to byl snad první okamžik, kdy jsem viděl Almiho poněkud vykolejeného. A to ho znám už hoodně dlouho :)
13.8.2009 09:47 - Almi
Nachtrose: Pravidelně objednávám každý měsíc z Amazonu snad pro půl republiky už, ale psst! :D

ušatá píše:
Navíc je mají i s pomerančovou příchutí.


..ty jsou originál, jedinečná receptura a výrobní postup nedají se koupit! ;-)
13.8.2009 09:53 - Blaine
Muzu se prosim vas zeptat, proc Wizardi delaji Class Act: Fighter? Minuly mesic to byl ranger, ted fighter. Uplne zbytecne, mnohem lepsi a zajimavejsi by byly class acty Druida, Wardena, Barbariana a Shamana. To jsou classy, kterym jeste nevysel splat-book. A to rangera hraju... dokonce i toho s dvema zbranema, ktereho se class act tykal.
13.8.2009 09:57 - Merlin
já u toho byl, pokud někdo chcete, prodám vám informace
13.8.2009 10:04 - noir
Blaine: IMHO proto, že u primal povolání se čeká na class book. Všimni si, že tyhle class acty taky vyšly až po Martial Power. Asi by si neradi rozhasili rovnováhu ještě nevyšlé příručky...
13.8.2009 10:11 - Lotrando
Protože na Martial source už dlouho nic nevyšlo? Kdežto na Primal se chystá příručky zanedlouho?
13.8.2009 11:02 - Sethi
Nesháněl Lotrando nějakou melee rangerku s kočičkou? Tehle je docela vtipná...
13.8.2009 11:50 - Lotrando
Tu máš od Paiza? :) Podle styluilustrace to tak vypadá.
13.8.2009 11:52 - Sethi
Nemám tušení. Ale ta velká hlava mě pobavila =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10585188865662 secREMOTE_IP: 3.145.58.169