Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
12.8.2009 13:05 - Lotrando
btw, Gladiator z MM2 je docela hustej typek. Jako snad jedinej soldier prošel přes našeho trpasličiho defendera.
12.8.2009 13:10 - Sethi
Co si to dělá s tím ocáskem...
12.8.2009 13:11 - Merlin


12.8.2009 13:12 - Merlin
si ho hlídá :)

ha..asi neumím vkládat obrázky..sem lamááááááááá
12.8.2009 13:15 - Sethi
Přesuň kód odkazu z title uvozovek do src uvozovek. Je to takové porouchané.
12.8.2009 13:19 - Merlin
co? hele...jsem počítačová lama...
12.8.2009 13:21 - Sethi
Když si dáš edit té zprávy, tak tam máš nejspíš toto:

[img src="" title="http://wizards.com/dnd/images/dod_gallery/Tiefling_Cleric.jpg"]

A ty z toho musíš udělat toto:

[img src="http://wizards.com/dnd/images/dod_gallery/Tiefling_Cleric.jpg" title=""]
12.8.2009 13:28 - Merlin
jůůů...ne, že bych si to pro příště pamatoval, ale dííík

druhá fotka je maskovaná Aiss s Teodorem, nebo jak se jmenoval ten železnej mazlík,

nacht: fotka mate..vypadá :)
12.8.2009 13:29 - Nachtrose
Timothy :-)
12.8.2009 13:33 - Merlin
a joo.Timothy...fakt blbý jméno..dobrý leda tak pro sele....když pojmenováváte zabijáka má to mít šmrnc...Kafík..to zní, ale Timothy? blee
12.8.2009 13:38 - Sethi
Ale Tim není zabiják. Tym by si při encounteru pekně stoupl stranou s potenciálními koňmi a hlídal by. Dost možná by u toho sežral nějaký ten magický předmět či koňskou kýtu nebo dvě, ale boje by se neúčastnil. Nechci v něm podněcovat agresivní chování. Na druhou stranu, ráda bych ho naučila pod sedlem.
12.8.2009 13:55 - Alnag
Já vím, že diskutovat figurky je moc zábavné, ale nevím, jestli tím chudáka Armfische totálně neutopíte v příspěvcích, které jeho aktuálnímu problému - jak začít se 4e až tak moc neřeknou.

EDIT: A není tu ani tak stará diskuze o figurkách, když na to přijde.
12.8.2009 14:05 - Merlin
ach jo..čekal jsem, že se najde nějakej mravokárce co se mu nebudou líbit naše OT. No jo...my se snažíme zasvětit Armfishe do všech tajů hry...o kouzle figurek, o vcítění se do postavy i o tom, že nejen bojem je Tim živ :)
12.8.2009 14:12 - yokuzava
Dokonce tu je nekde i diskuze o tom jak zacit se 4E, kdyz uz jsme u toho akorat ji nemuzu najit :(
12.8.2009 14:36 - Lotrando
Na Wizardech je ke stažení dobrodružství
TestDrive
12.8.2009 14:58 - yokuzava
Lotrando to uz tady nekdo zverejnoval, myslim ze Sethi. :)
12.8.2009 15:03 - Merlin
Armfish: ať dělám něco užitečnýho.

Moje doporučení jak začít je. Nevymýšlet nic složitýho. Mě se osvědčilo poslat skupinku do pohraničí jako vojáky přidělené do zapadlé vesničky. Tam jsem s nima mohl řešit drobné problémy, do doby dokud jsme si neochytal pravidla. Využij dovednostních výzev (jsou tu uvedeny v příkladech), určitě se díky tomu dá naučit principy stejně jako v boji.
Snaž se vysvětlit hráčům, že je nutné, aby jako družina spolupracovali, protože na tom jsou pravidla víceméně postavena (teda co se týká bojů)a že hrát ppostavu, která sice dává bonusy jiným, ale sobě ne, je stejně dobrý jako hrát bijce co ty bonusy dostává.
Dál by bylo asi dobrý, kdyby měli hráči průřez rolema (leader, striker, defender...), jde to i bez toho, ale ze začátku to může dřít.
Určitě si aspoň ze začátku dej pozor na sílu encouteru. Raději trochu zeslab a když uvidíš, že to zvládají, přiveď posily, než naopak...
12.8.2009 16:39 - Nachtrose
Jen tak mimochodem, kdo by si rad zkusil tvorbu postavy v CB a nechce se mu zaplacavat 4GB na disku kvuli virtual machine, tak jsem tu nasel funkcni verzi i s updaty az po srpen. Kdo ma zajem, stahujte zde. Heslo je opet zneuzity hlodavec.
12.8.2009 18:47 - Mirkul
Alnag: v pohodě já plavat umím :-D

Merlin: no příběhy a tak, už mám celkem vymyšlený, navíc mám ještě asi měsíc na to abych vymyslel pár dalších věcí, ale síla encounteru je to co mě trápí, nejspíš totiž budu hrát se 3 hráči a wight 5 úrovně asi na ně bude moc, i když v té době už by mohly být na 2 úrovni. Jinak sem chtěl využít ukázkového dobrodružství co je DMG a vybrat odtud pouze tu koboldí pevnost, kterou by měli projít.

Píše:
Dál by bylo asi dobrý, kdyby měli hráči průřez rolema (leader, striker, defender...), jde to i bez toho, ale ze začátku to může dřít.


No nechce se mi je moc tlačit do toho aby si vybrali něco co je nebaví na úkor skupiny, takže uvidím, ale 3 strikery ze 3 rozhodně nenechám

Jo a figurky sou pěkný :-)
12.8.2009 19:00 - Lotrando
Armfisch: nízké levely jsou trošku choulostivější. Stejně tak i menší družiny. Fungovat to začíná tak od těch 4 postav výše, hrát se ale dá samozřejmě i ve třech, jen je potřeba dávat pozor. Vyřazení jedné postavy může být fatální a obzvláště nové potvory z MM2 tíhnou k tomu disponovat nějakým záludným efektem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079499959945679 secREMOTE_IP: 3.142.53.68