Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
12.8.2009 10:27 - Merlin
nejlepší je růst černého: mám ho od tiny přes medium, large až po gargantuan...je sranda, když postavím miminko vedle giganta..je to super :D
12.8.2009 10:29 - Nachtrose
Merlin: az budu chtit pred partu postavit draka, tak si od tebe pujcim. Myslim ze tomu se zadny zastupny token nevyrovna :-)
12.8.2009 10:29 - yokuzava
A ja myslel ze Merlin draky basti :) a on je zatim figurkuje.
12.8.2009 10:29 - noir
Ten pietní ďábel mě pobavil :o)
12.8.2009 10:36 - Merlin
noir: jééé..myslel jsem pochopitelně pit :) nevím, kde se tam vzalo to písmenko
yok: jasněže je figurkuju
Nacht: nevyrovná...je to prostě super (pujčím, není problém)
12.8.2009 10:40 - noir
Merlin: Mě se vybavila malířská pieta- jak ta pekelná mrcha odkládá rohatou hlavu na klín Panně Marii. Díky, tenhle obrázek z hlavy jen tak nedostanu.
12.8.2009 10:44 - yokuzava
Takze vlastne jenom spej a probudit se muzou az nebudes davat pozor :))
12.8.2009 10:50 - Merlin
yok: Jsem Merlin, ten jenž probudil Draka. Nezapomínej! :)
Noir: díky mému pohanství a odporu ke křesťanství se mi dere na jazyk poznámka, ale nechci se nikoho dotknout, tak ji spolknu :)
12.8.2009 11:06 - yokuzava
Merline no prave, a pokud si vybavuju tak te taky ten drak malem uspal navzdy nebyt nahody ;)
12.8.2009 11:13 - Alnag
Armfisch píše:
Když jsem se po 3 hodinové procházce vrátil do svého obydlí obtěžkám 4 novými knihami, byl jsem celý nedočkavý až je otevřu a přečtu si skvělého se v nich ukrývá. Asi po půl hodině listování PHB1 jsem byl zděšený, co že se to stalo, to není to co sem si vůbec představoval a pomalu se proklínal za ty vyhozené peníze.


Ahoj, já bych asi jen dodal (k tomu všemu, co tady padlo), že takový WTF okamžik po prvním seznámení je úplně pochopitelný. Ona se ta hra jinak čte než hraje (což zní trochu zvláštně, ale je to tak...). Obecně bych doporučoval se vloudit do nějaké již hrající skupiny na jednu hru, abys pochytil ten systém.

Smyslem pravidel není je přečíst. Je to takový katalog ve kterém si každý hráč vybere to svoje. Hráč zná pravidla pro svou postavu (jen těch pár katalogových věcí, které si vzal, zbytek ho netrápí).

Armfisch píše:
"Vždyť co to udělali s klerikem, žádný healer


Ale je. Ušisko ho hraje, a potvrdí ti, že je... :D

A ano, multi-class není žádná sláva. Sorry Lotrando, fakt ne. :D

Jinak jak už tady padlo, tohle není jediná diskuze o 4e tady. Doporučuji i přečíst nějaké články nebo tak, abys to víc "načerpal". Myslím, že se pak lépe chytneš...
12.8.2009 11:21 - Merlin
My přibrali nového hráče. Jednou se přišel podívat a na konci sessionu musel hráč uprostřed boje rychle domů k dítěti, tak za něj převzal postavu..a chytl se docela rychle. Sice tápe a není si jistej (se svou vlastní postavou), ale lepší se to
12.8.2009 11:21 - Sethi
Armfisch píše:
"Vždyť co to udělali s klerikem, žádný healer

Alnag píše:
Ale je. Ušisko ho hraje, a potvrdí ti, že je... :D


Affirmative. Ještě s rozšířením o Divine Power sourcebook je klerik neuvěřitelně variabilní, od tanklerika, přes laserklerika, až po zmiňovanou chappa! chappa! chappa! léčivou smršť. Já jsem právě nedávno s tou novou knihou kněžku lehce přestavovala, sice ještě nebyla možnost otestovat v akci, ale čichám úspěch, myslím, že jsem ji namíchala pěkně.
12.8.2009 11:28 - Alnag
První recenze na Adventure's Vault 2.
12.8.2009 11:52 - Blaine
Alnag: recenze prectena (alt+tab for the win, sef dneska pochoduje...) a zda se, ze se konecne splni sen meho swordmaga. Mit itemy, ktere nejsou genericke, ale pro jeho classu! A nas druid, ktery trpi tim, ze pro nej je presne jedna staffka a presne jeden armor si taky bude moct oddychnout.
Lair itemy: uvidime.
Sety: Group set zni hodne zajimave, asi pouziji.
Munice: tak ta se mi proste libi:)
12.8.2009 12:11 - Sethi
Go, Captain Planet!
12.8.2009 12:20 - noir
Neříkejte mi, že wizardi už umí udělat dobře i příručku s vybavením. To přestává všechno!
12.8.2009 12:43 - Merlin
Uši: teď se dívám, že mám dvě vhodný...tieflink cleric a tieflink gladiator..obě female
12.8.2009 12:45 - Merlin
mimochodem ke kvcalitě figurek..když se dívám na ty relativně stínované figurky z dřívějších edicí co mám a na ten hnus co ted wizardi dělají, chce se mi zvracet
12.8.2009 12:55 - Sethi
Merlin píše:
Uši: teď se dívám, že mám dvě vhodný...tieflink cleric a tieflink gladiator..obě female

A padoušsky si je ňuchňáš pro sebe a ani mi je neukážeš. To je ti podobné.
12.8.2009 13:02 - Merlin
on ten obrázek na wizardech, zvlást u gladiátora uplně neodpovída postavičce v reálu..ale najdu odkaz

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10763907432556 secREMOTE_IP: 3.144.172.115