Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
7.8.2009 20:20 - Sethi
hledala jsem, neúspěšně, ale třeba jsem jen něco přehlédla, takže se zeptám - může warlord dávat nějaké marky?

pokud to nedokáže v základu, co by musel podstoupit, aby mohl?
7.8.2009 20:25 - Nachtrose
Lovim jen z pochybne pameti, nicmene markuji pokud vim jen defenderi. A nevybavuju si ani zadnej feat. Mozna tak max. multi-/hybridclass, ale v tech se nevyznam.
7.8.2009 20:31 - Sethi
jde mi o to, že plukovník teller je tak trochu horká hlava, a jak se jednou upne na svůj cíl, nechce ho nechat napokoji, dokud mu někdo neslíbí, že se o něj postará. jenže z nějakého důvodu ho dokáže přesvědčit jen soudruh romanov a ten nám včera opět ukázal, že se sovětům nedá věřit.

volně přeloženo - chtěla jsem mít možnost přemarkovávat avengerův cíl, když už se nehodí, aby ho honit, protože na paladina není spoleh.
7.8.2009 20:43 - Alnag
ušisko píše:
jde mi o to, že poručík teller je tak trochu horká hlava


Není to náhodou plukovník?
7.8.2009 20:45 - Sethi
omlouvám se, snad mi plukovník odpustí to přeřeknutí.
7.8.2009 20:47 - Alnag
Jinak by hypoteticky mohla pomoci bardská at-will power Misdirected Mark (kterou lze vzít pomocí multiclass featu jako encounter). Problém je, že a) bys musela trefit b) bys potřebovala nějakého spojence navíc k plukovníkovi, který by byl nositelem té marky...
7.8.2009 20:49 - Lotrando
hybrid class, dej si hybrid warlord/fighter, markovat pak můžeš fighterskou at-will power, jen musíš vybírat powers rovnoměrně z obou classů.

ale hybrid classy jsou docela silné a je to jen playtest
7.8.2009 21:10 - Sethi
jestli to není trochu komplikované na ty dvě hry, co nám zbývají, překopávat celý build...

holt se asi bude muset plukovník spolehnout na sověty... =)
8.8.2009 10:36 - Blaine
Hmm, samotny warlord nikdy markovat nemuze, pouhy multiclass do fightera umi jenom takovou tu pseudomarku - pokud jsi vedle oponenta a ten zautoci do nekoho jineho nez do tebe, tak si muzes interuptem seknout basic melee attack. Ale jinak snad nic neni. Marka je totiz vyhradne defendrovska zalezitost (a par pomatencu, kteri ji dali treba jednomu paragonu rangera...) a obycejny multiclass ti ji neda. Maximalne tak na kolo - Swordmagova marka jde pri multiclassu atd. ALe na kolo asi nestaci, co?
8.8.2009 10:42 - Sethi
na kolo by stačila, mně jde jen o to přepsat avengerovu marku, aby se nemusel honit za nahatou ženskou, kterou si v nějaké slabší chvilce omarkoval, namísto aby se věnoval důležitějším cílům...
8.8.2009 10:47 - Lotrando
avenger ale nemarkuje
8.8.2009 10:49 - Sethi
markuje si vybraný cíl, ne?

(jakékoli protesty směřujte na plukovníka, já jsem avengera zevnitř neviděla =) )
8.8.2009 10:53 - Sethi
ok, beru to zpět, přečetla jsem si, o co jde.

tak holt budeme zabíjet nahý ženský, no.
8.8.2009 10:53 - Lotrando
on si vybere cíl a na něj pak má výhody, ale nemarkuje. mark je specifická kondice a umí ji defendeři, bard a někteří paragoni.

EDIT:

může útočit i na ostatní, ale nemá ty bonusy co z něj dělají to co je.
8.8.2009 10:56 - Sethi
jo, já myslela, že je to normální přepisovatelná marka a nikdo se nebránil, když jsme s tím odehráli dvě hry.
8.8.2009 10:57 - Nachtrose
Jestli myslis avengeruv Oath of Enmity, tak ta skonci az smrti protivnika. A neni to marka. Jeden cil muze mit na sobe pokud vim OoE, marku, warlock curse i hunters quarry.
8.8.2009 10:58 - Sethi
nebijte mě! už tu chybu neudělám!

dík za osvětlení =)
8.8.2009 11:05 - Blaine
A prave proto ma u nas kazdy znackujici hrac papirek urcite barvy, ktery hazi na kostky naznacujici protivniky:) (cursa cerna, fighter's marka ruzova - tzv. buzna marka:P, paladin/swordmage marka modra, avanger oath lebcicka atd.) a pak mate po battlegridu rozhazenych patnact ruznych barevnych papirku, kdyz nekdo otevre dvere...
8.8.2009 11:18 - Sethi
my máme takové čuflíčky, jejich kouzlo spočívá v tom, že se volně pohybují po plánu a nikdo neví kam který patří.

papírky se vyskytují taky, někteří odvážlivci mají powerpapírky. soudruh geralt si na ně paranoidně pořídil takové ty desky, co se do nich v první třídě skládala písmenka a čísla. jako bych mu snad vyhrožovala, že mu do nich fouknu, nebo co.
8.8.2009 11:19 - noir
Já mám pocit, že markování se dá získat přes jeden PP, myslím, že Spearmaster nebo něco takového...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098660230636597 secREMOTE_IP: 18.221.13.173