Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
5.8.2009 13:54 - Sethi
došlo ke zmatení. timothy je můj steel predator.

a hrocha si nedostal.
5.8.2009 14:05 - Merlin
jasně..timothy je totiž strašně pitomý jméno a pro mojeho válečnýho hrocha se nehodí...můj hroch bude Kafík
5.8.2009 14:58 - Almi
Nachtrose: Neváhej a kupuj..100 USD říkáš?? Ty jo..když jsem si loni udělal radost a koupil je na NK za 30 USD, měl jsem si je nechat nerozdělaný..byl bych bohatý! :o))
5.8.2009 14:59 - Almi
Merlin: Bože..tys měl vždycky talent na přezdívky..nejdřív Karel..teď tohle..hmm...
5.8.2009 15:03 - Nachtrose
Almi: i rozdelany a v dobrym stavu bys je ted asi nekde dokazal prodat draz, nez si je koupil ;-)

Jinak do rytire uz je objednavka poslana, do rakous se jeste uvidi.
5.8.2009 15:22 - Merlin
Almi: no co co...stačí dát povel "Kafíku, hrochuj" a on tě uhrochuje! Tak bacha.

Nacht: a to je navíc Almi může střelit i s pomerančovou příchutí, víš! tilesety s pomo
5.8.2009 22:10 - Nachtrose
"So where'd your ranger get that tiger for a beast companion?"
"I bought it from the same store I got my magic sword from. It came in the tiger."
"From a store? The sword came with the tiger?"
"No, it came *in* the tiger. As in, it was sticking out of the tiger in the cage. I wanted to buy the sword and the clerk said I'd have to pay for the tiger too, so I bought them both, pulled the sword out of the tiger, and took them home."
"Uh... huh."
5.8.2009 22:16 - Sethi
=))
7.8.2009 06:22 - Nachtrose
Dnes wizardi uvolnili dalsi ukazku a AV2: Munice. Vas nazor?
7.8.2009 06:35 - Blaine
hmmm... Phasing arrow je ikonicky:) Samozrejme se pro strelce hodi mit jeden nebo dva, pokud jsou pominky hodne spatne, tak se da pouzit. Ale rozhodne ne ten +6 - ten uz je tak nehorazne drahy, ze misto nej muzes mit nejaky lepsi kus vybaveni. Bending se mi libi, par jich mit v toulci bych asi jako problem nevidel. A Dispelling? Tak ten je fakt super podle me.
7.8.2009 07:22 - Nachtrose
U bending bullet me jako prvni vec napadlo, ze nekdo moc koukal na WANTED :-) Ja jsem hlavne zvedavej, jak to bude fungovat v realu s tim prepinanim bonusu.
7.8.2009 07:36 - Lotrando
V tom dělaj pěknej bordel. Munice byla už v AV2 a je dále v EPG a funguje úplně jinak. Nechápu, proč mají dvoje pravidla pro jednu věc.
7.8.2009 08:00 - Nachtrose
Lotrando: tak treba me to zase tak chaoticky vyjimecne neprijde. Jsou to dva ruzny typy munice: EPG ma alchymisticke udelatka zmenena na munici ( vlastne jenom alechemysts spark ), AV2 ma magickou munici od zacatku zamyslenou jako munici. ( z cehoz odhaduju, ze EPG munici bude delat alchymista, AV2 munici ritual caster ). U EPG munice je to, pokud jsem to spravne pochopil, jenom o zvetseni dostrelu ( takovej granat strilenej z karabiny ).
7.8.2009 08:27 - Fibriso
phasing arrow je fajn: heš, 125 000 v tahu, hes, dalších 125 000 v tahu :D
7.8.2009 09:05 - Lotrando
Nachtrose: je to o zvětšení dostřelu, i když nechápu, proč k tomu nepočítat aspoň magické vylepšení, proficiency samozřejmě ne, munice není přesná. S tou výrobou to máš jedno, protože Mark of Making ti dá alchymii i ritual casting na making rituály (a ten patrně máš stejně od povolání)

Fibrisio: cena je relativní k tvému levelu, vždy si koupíš stejný počet vhodného střeliva. Je to trošku nesmysl, půl kila C4 je stejně dobrých na 1. nebo 20. úrovni, ale kdyby to tak nechali, byla by alchymie trošku imba.
7.8.2009 10:02 - Nachtrose
Lotrando píše:
i když nechápu, proč k tomu nepočítat aspoň magické vylepšení, proficiency samozřejmě ne, munice není přesná.


Mas na mysli enhancement bonus zbrane? Mne to prijde celkem logicky. Tato munice nepusobi zraneni primo zasahem, ale az explozi a mechanicky je jedno, zda mi bouchne primo na hrudniku, nebo vedle paty. Navic je ten bonus uz zahrnuty v utoku samotnem. Ranger s dex 20 ma +5 hit bez proficiency. Lvl 3 magicky luk ma enha. +1. Lvl 3 Alchemysts spark ( prip lvl 4 jako munice ) ma utok +6 vs Reflex ( EPG pise fort, ale to bude preklep ) cili kazda postava s DEX mensi nez 20 ma pri pouziti teto munice vyssi sanci na zasah, nez pri samotne strelbe lukem +1 a navic je to area burst 1, cili hypoteticky az 9 cilu.
7.8.2009 11:06 - Lotrando
Nachtrose: jako Artificer mám na 4. úrovni útok kuší 10+ (2+5+2+1). Já tomu logicky rozumi, proč to tak je, mě vadí, že je to neefektivní a to se v tom hrabu už delší dobu. Navíc Alchemist Acid není burst, ale to je jedno.
7.8.2009 12:04 - Nachtrose
Lotrando: Na ctvrte urovni uz jako artificer muze teoreticky delat lvl 9 munici, jenz ma +11 hit. Ale je pravda, ze to trochu kolisa. Pocita se k tomu i nejaka vlastnost? Jsem to nezkoumal jeste. Nicmene ta munice se nedela z Alchemyst Acid, ale Alchemysts Spark a ta ma burst1.
7.8.2009 12:24 - Lotrando
Ty featy na zvýšení úrovně jsou past. Je to totiž příliš drahé. S municí máš pravdu, ale podstata problému je v nízkém útoku. Je to pěknej color, hodit někam výbušku, ale efekt je malý.
7.8.2009 12:28 - Nachtrose
Efekt je stejny, jako kdyz ji hodis rucne, jen ji takhle dokazes dopravit dal.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084208965301514 secREMOTE_IP: 3.137.220.120