Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.6.2009 08:11 - Nachtrose
Tak jsem ten Girl Genius sjel uz cely. Hezke a zabavne a je tam par moznosti, jak si hezky nastylovat "artificera": treba tady

A jak presne to ma byt s tim Revenantem a Assassinem? Psali DDI exclusive, nebo CB exclusive?
17.6.2009 08:23 - ShadoWWW
Nachtrose: Revenant už je venku v PDF, viz můj příspěvek 15.6.2009 18:30. Udělali ho součástí Dragonu. Myslím, že Assasin na tom bude stejně, ale tento měsíc nevyjde.

Taky předpokládám, že oba budou součástí CB. Ta exkluzivita vychází hlavně z toho, že nikdy nevyjdou v tištěné podobě. Důvod je myslím ve vyznění v těchto jmen. Si vemte, že by malí kluci žadonili u rodičů, ať jim koupí PHB3, že si chtějí zahrát nemrtvého vraha. To by bylo těžko prodejné. Takto za to dostanou nějaké peníze v rámci DDI a všichni budou spokojení. Osobně jsem hodně zvědavý, jak bude vrah vytvořen.
17.6.2009 09:10 - Nachtrose
ShadoWWW: prave ze jsem si ho koukal. Jen se tady vedla polemika, jestli to bude vychazet i jako pdf tusim. Nebo to byli uryvky z PHB3? Hmm... zacinam v tom mit trochu zmatek :-(
17.6.2009 09:13 - ShadoWWW
Nachtrose: Jo, vzpomínám si, že se vedla polemika, jestli bude vycházet PHB3 jako PDF. To zatím taky netuším. Uvidí se příští měsíc.
17.6.2009 09:14 - ShadoWWW
BTW DDI se od včerejška dá předplatit i přes PayPal.
17.6.2009 09:15 - Nachtrose
To uz od pristiho mesice podrazi, ze? Jinak ja si ho platim kartou a nemam problem.
17.6.2009 15:12 - ShadoWWW
Díval jsem se, že jsou tu nahoře v záložkách světy jako Allmir, Arda, Dragonlance, FRealms a další. To je svělé. Vyšel teď Eberron. Nechtěl by někdo založit záložku o Eberronu?

Přijde mi škoda, že je o něm na českém netu tak málo informací, když to teď bude jeden ze dvou vydaných světů pro 4E. Sám si na založení moc netroufám, protože toho o Eberronu moc nevím. Spíš jestli by neměl chuť někdo z ostřílenějších hráčů. Nebo aspoň jestli by někdo mohl napsat recenze na plánované 3 moduly Eberronu. Bylo by to fajn pro ty z nás, co jsou poměrně nováčci a uvažují o Eberronu 4E.
17.6.2009 15:16 - Nachtrose
ShadoWWWe, mluvis mi z duse :-) Jinak ten odkaz dole v "aktualitach"(?) na par QA ohledne EPG je celkem fajn. Se na nej tesim cim dal vic :-)
17.6.2009 18:46 - Lotrando
někde se tu povaluje Ebberonský žurnál, měl asi deset dílů. to by mohl být základ pro příslušnou sekci.
17.6.2009 20:16 - Nachtrose
Píše:
někde se tu povaluje Ebberonský žurnál, měl asi deset dílů. to by mohl být základ pro příslušnou sekci.


Eberronsky zurnal
Eberronom
Dračie úlomky: Súboje, boje a duely ľavou zadnou

A nejspis tu toho bude jeste trocha.
17.6.2009 21:52 - ShadoWWW
Díky za odkazy
18.6.2009 09:57 - Element_Lead
DM RULE: Resist the urge to maximize. You are probably the most rules familiar of the group, so you can munch up your NPC and their PCs much better than they can. Let them make "mistakes" since non-optimization adds a flavor of "reality" to their characters. Your "hints" and "aids" are going to be taken as rules, and it makes the player feel less in control of their character, and afraid to make further "mistakes."

CO si o tom myslite? :)
18.6.2009 10:16 - Faire
Naprostý souhlas :) U nás v družince to tak dost funguje, jsem jako DM v podstatě jediný, kdo zná pravidla, a musím se hlídat, abych to nepřeháněl s radami k optimalizaci.

Mmch. hráči zatím ani netuší, že existují minioni, a hře to prospívá - méně munchkinění, více se při soubojích snaží ;)
18.6.2009 10:20 - Nachtrose
Nevim. Moc zkusenosti s tim nemam, i kdyz musim priznat, ze treba klericce jsem do tvorby postavy kecal celkem dost. Vzdy jsem se snazil ji ozrejmit vsechny moznosti, ale tak nejak jsem jednu z nich vzdy vic podtrhnul, nez ostatni. Ale taky mam takovy pocit, ze unas plati spise:Píše:
You are probably the only one rules familiar of the group
:-/
18.6.2009 10:23 - Nachtrose
Píše:
Mmch. hráči zatím ani netuší, že existují minioni, a hře to prospívá - méně munchkinění, více se při soubojích snaží ;)


Moji to vedi. Aspon nekteri teda. Fighter si hned vzal Reaping Strike, tak jsem jim tu mechaniku nakonec osvetlil.
18.6.2009 10:24 - Magus
Zpravte to je tu napsane Dungeon&amp...
18.6.2009 10:36 - Element_Lead
Ja jsem se v tom taky poznal, pred tim me ani nenapadlo ze moje rady by mohly byt brany jinak nez dobre minene :) ted si na to budu davat pozor. myslim si ze to je odstavec ktery by si zaslouzil prostor v dmg. ja ho tam ale nikde nenasel. nasel sem to na foru wizardovskym.
18.6.2009 10:40 - Nachtrose
Mozna bude v DMG2.
18.6.2009 11:10 - Faire
Stejně jako odpověď na ostatní otázky bytí, existence a vůbec :) Ví se o DMG 2 vůbec něco? Jsem na to docela zvědavý...
18.6.2009 11:25 - Nachtrose
42!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10973381996155 secREMOTE_IP: 52.15.112.69