Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
8.6.2009 11:01 - Fibriso
je to normální pohyb, takže by měl, ačkoli, je to spirit, takže spíše ne... ale jistý si nejsem. Záleží na DM (každopádně, ne, že by mu AO většinou nějak vadily)
A hned další přidružená otázka:
má ten Spirit companion nějaké AC a kolik
8.6.2009 19:30 - Nachtrose
Fibriso píše:
A hned další přidružená otázka:
má ten Spirit companion nějaké AC a kolik


PHB2 ohledne Conjuration ( i shamanuv spirit ) pise:

Your Defenses: Normally, a conjuration cannot
be attacked or physically affected. If a conjuration
can be attacked or physically affected, it uses your
defenses. Unless an attack specifically targets conjurations,
only the attack’s damage (not including
ongoing damage) affects the conjuration.
9.6.2009 10:24 - Sethi

znáte to... jako vždy.
9.6.2009 10:38 - Fibriso
Sethi, kde ty to bereš...
9.6.2009 10:44 - Sethi
magie.

a /tg/ =)
9.6.2009 10:59 - Blaine
Sethi je 4chanu?:) a /h/ ji urcite zajima nejvic, co?:P teda aspon perv girl:)
9.6.2009 11:08 - Sethi
/h/ je nudné =)

nicméně nemyslím si, že by tohle bylo vhodné místo pro diskusi o mé preferenci boardů.. =)
9.6.2009 13:18 - noir
Dneska jsem pokukoval po potvorách v MM2 a zdá se mi, že se začínají rozevírat nůžky mezi postavami útočícími na dálku a těmi, co bojují na dálku. Když jsem si představoval, jak můj beastmaster ranger bojuje s půlkou potvor, které jsem si prohlížel, šel na mě strach. Velká část nových mrch má aury-jak k ní přijdu na blízko, dostanu ťafku.

Velké množství umí teď interupty a reakce, kdy se po jednom útoku shiftnou pryč. Tím eliminují půlku mých útoků -dám první zásah twin strikem a na druhý už nevyjde, protože bestie odtancuje z dosahu.

Přijde mi, že ranged postavy jsou tímhle vším nedotčené, ale chudáci melee strikeři budou krapet trpět. Chápal bych to, kdyby zůstaly staré nevýhody ranged postav, ale PHBII jim umožnil weapon mastery i combat advantage, tak nevím, proč autoři hru vyvažují tímhle směrem.

Má někdo podobný pocit?
9.6.2009 13:25 - Lotrando
Zatím jsem to nijak nezkoumal. Almi sice naznačoval, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Asi bych měl.

Jinak, jako ranger máš snad dostatečnou pohyblivost. Jen nevím, jak tě omezuje pet, když musíš dělit akce. To by mohl být problém.
9.6.2009 13:45 - Merlin
Noir: možná to jen zvýší nutnost koordinace mezi skupinou...
9.6.2009 13:47 - Lotrando
patrně to zvýší význam warrů
9.6.2009 13:50 - Merlin
Mám dotaz, sice vím jak to budu asi řešit, ale:
Náš vojevůdce má Pufíka, jak už všichni víte..roztomilé štěnátko hyeny. Jak to řešíte s petkama vy? Podle pravidel jako SC při výcviku a pak jako obětování akcí jako povely v boji, nebo jiným způsobem?
9.6.2009 13:52 - Sethi
teď jsou hyeny nějak v módě...

já ti nevím, já mám pet hyeny dvě, konstantina a metoděje, ale tak nějak se o sebe starají sami =)
9.6.2009 13:55 - Merlin
No, náš vojeudce je zvrhlej...on se snažil sehnat cokoliv s nohama (i bez nich)...a co čekáš od gnollího tábora? jednorožci tam nebudou...i když...
9.6.2009 15:10 - Lotrando
to je trošku problém. vojvoda není petlass, takže na tom bude hůř. obecně platí, že se akce sdílí. jinak by jsi vlastně přidal do hry postavu. asi bych vyšel z rangera, z jeho petů. z těch bych vzal parametry. víc z toho asi nevytlučeš.

nebo zkusit hybrid class
dát warlorda/rangera, vzít si jeden feat Hybrid Talent a přidat si peta. bohužel, v této chvíli CB pokrývá jen PHB1 a tato varianta je z MP, takže nedostupná. Výhodou by bylo možnost čerpat powers z obou povolání.
9.6.2009 15:26 - Merlin
já to nejak pořeším...přinejhorším to bude jenom petka na mazlení
9.6.2009 15:34 - Lotrando
tohle by mělo jít nakliknout i v té free verzi, do třetí úrovně. já to z jejich popisu v Dragonu moc nepochopil :)
9.6.2009 16:14 - LZJ
Náš wizard si ochočil dráčka (Guardian Drake), jednoho z těch, co byli v podzemí Keep on the Shadowfell.
Ochočování jako skill challenge docela šlo. A použití v boji se většinou řeší tak, že hráč na draka zapomene.
Jinak potvora na druhé úrovni zas tak moc silná není, když hráči mezitím odlevlovali. Takže je možno ji brát jako částečně samostatnou a třeba chytří protivníci půjdou přednostně po postavách, zvířata klidně po drakovi, když je nejblíž. A drak se klidně může bránit sám. Udílení pokynů pak beru jako move až standard akci - podle složitosti.
9.6.2009 22:43 - Nachtrose
Hmmm... kdyz tak ted koukam do vrchni listy, tak tam nejak postradam Eberron. To je tak malo popularni(v ceskych luzich a hajich)?
10.6.2009 06:56 - Blaine
Nachtrose: A nebude to tim, ze jeste zadna prirucka nevysla?:) Vyhcazi az tento mesic.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088143825531006 secREMOTE_IP: 13.58.137.218