Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
2.5.2009 19:52 - Korax
Nova verze pro maziky (vycisteno, OCR, bookmark) ZDE! Heslo je ukradeno od Sethi :-)
2.5.2009 20:35 - Sethi
4.5.2009 13:55 - LZJ
To by mě zajímalo, čí je to agent. Ten převlek vypadá dokonale :-)
5.5.2009 08:15 - ShadoWWW
Co říkáte na první číslo Level Up v porovnání s Dragonem a Dungeonem?
5.5.2009 21:23 - ShadoWWW
Zatím žádný ohlas na Level Up?

Napíšu tedy svůj názor. Líbí se mi zaměření na 4E. Většina článků mi přijde taky zajímavá a použitelná. Obsahová stránka je hlavní plus. Postarší grafický styl taky neurazí. Celkově se mi první číslo líbí a uvažuji, že bych aspoň ještě to další na zkoušku zase koupil.

Dvě věci se mi ale na Level Up nelíbí. První je cena $4 je dost. $3 nebo $2 by bylo adekvátnější. Zvlášť když tištěné číslo stojí dva dolary. Taky se mi moc nelíbí černobílé zpracování. Na tisk je sice lepší, ale jinak nic moc. Zvlášť schopnosti (powers) jsou dost nepřehledné, jestli jsou okamžité, střetnutí nebo denní. Opravdu je takový problém udělat to barevně, aspoň v (dražší) PDF verzi? Kdo by to chtěl černobíle, tak by si to nastavil přímo na tisku.

Celkově ale docela OK. Dávám hodnocení 80%
5.5.2009 21:37 - ShadoWWW
BTW Chystá se změna v Dragonu a Dungeonu. Dungeon už nebude jen o dobrodružstvích. Články pro DM se přesunou z Dragonu do Dungeonu, takže v Dragonu budou jen články pro hráče a v Dungeonu články a dobrodružství pro DM. Změna přijde za pár měsíců.
5.5.2009 21:50 - Lotrando
Me to moc nechytlo, ale dík za ukázku, trošku jsem nad tím uvažoval, a nakonec nekoupil. Snad se zlepší čase, prozatím mi přijde lepší Dungeon nebo Dragon.
5.5.2009 22:04 - ShadoWWW
Zdá se mi to, nebo Černý rytíř nějak zamrzl s produkty 4E? Včera mi došel z Amazonu AP a v Rytíři stále ještě nemají ani PHB2. Uvažoval jsem, že bych u něj koupil Death Reach, ale asi si ho objednám z Amazonu s MM2.
5.5.2009 22:08 - Nachtrose
V kostkach to nejak zapadlo, tak se zkusim zeptat jeste tady: Daji se nekde v CR sehnat Precision Dice od Gamescience?
5.5.2009 22:08 - Alnag
ShadoWWW: Předně díky za Level Up! Musím ale souhlasit s Lotrandem, připadá mi to jako takový lepší Fanzin. Což nic nemění na to, že úroveň současného Dungeonu a Dragonu je skutečně tristní... (zvlášť srovnám li to s některými staršími ročníky z počátku 3. edice)
5.5.2009 22:12 - ShadoWWW
Nachtrose: Z Amazonu jsem si objednal kostky svítící ve tmě a došly za pár dní. :-)
5.5.2009 22:34 - Nachtrose
Amazon mi prijde predrazeny, pokud objednam vic nez jednu sadu ( pri 6ti sadach se postovne vyhouplo na nejakych 32USD ). To uz radsi Noble Knight.
5.5.2009 22:51 - Lotrando
Alnag: popravdě mě docela rozhodil ten jejich úvodník :)
6.5.2009 09:21 - Almi
ShadoWWW: Jediný důvod, proč ještě neobjednávám z Amazonu je, že čeká, co přinese květnový DnD Day. Resp. zda se mi vyplatí koupit tam věci, které budou mít a které mi chybí s nějakou slevou (pokud bude). Pak už se vrátím asi také na Amazon, rozdíl v ceně se prakticky ztratil, ale těch pár desítek korun neřeším. Hlavní je, že totálně nemají tušení, kdy jim co přijde či nepřijde a to mi dost vadí.
6.5.2009 09:58 - Blaine
Hah, musim se priznat, ze vic jak featy v Arcane Power na heroic tieru me potesily veci z White Lotus Academy casti v dragonu. Pro meho shielding swordmaga jsou jako delane! Hlavne proto, ze vetsina mych encounterovych schopnosti je immediate akce a ne standartka - takze standartni akci budu pouzivat na at-will utoky:)
6.5.2009 11:23 - Lotrando
nicmene je to jednou za round

je ale fakt, ze swordmagove jsou ted dost happy
6.5.2009 11:37 - Blaine
Lotrando: Ja vim, ale konecne muzu delat to co jsem chtel s tou classou delat. A to chranit bandu za pomoci kouzel - teleportu, nejakych dalsich vychytavek. Jinak zvlast jsem netouzil po velkem damage outputu, ten jsem nedostal, ale dostal jsem presne to co jsem chtel - vychytavky!

Jasne jenom jednou za round, ale kdyz to pekne nakombis s ostatnimi hraci, tak tam vznikaji skoro az uzasne veci.
11.5.2009 10:55 - ShadoWWW
Mrkněte na playtest mnicha.
12.5.2009 01:03 - Alnag
Díky za link. Takže PHB3 bude zjevně obsahovat psionická povolání. A ten monk vypadá pořád stejně hloupě jako ve 3e. (Nikdy jsem ho neměl rád :o))
12.5.2009 08:46 - yokuzava
Ach jo :) jeste nemam PHB2 a uz musim premyslet o PHB3 .... uz aby taky prijeli kamosi a mohli jsme hrat.... :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086061954498291 secREMOTE_IP: 3.145.111.183