Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.3.2009 18:45 - Jarik
Nachtrose:
Ja jsem si vzdy vystacil s nacrtkem situace, ale po 2 hrach 4e bych po tilesech sahl kdykoliv.
perfektne se to sklada na sebe, vedle sebe, apod.
Priznam se, ze ja si je taky jen vytisknu cernobile (barevku nemam), abych je mohl nekde pouzit - byt hry nevedu :) [penize uziji jinde]
Treba je pouziji na GC, pro zrychleni popisu situace.
17.3.2009 19:26 - wlkeR
Díkyvám! Zatím jsem velmi nakloněn tomu si PHB2 koupit, ale je hezké se mrknout, do čeho člověk jde.)
17.3.2009 22:21 - Alnag
Nejhorší na PHB2 je, že jak v PHB1 byl takový malý výběr featů, že jsem skoro nevěděl, co mám své postavě vybrat (pravda, hrál jsem barda, tak to je možná i tím), tak v PHB2 je hned několik fakt vychytaných... že je zase nestihnu vzít všechny. Ach jo... :))
17.3.2009 22:49 - Lotrando
já jsem u barda tak nějak došel k závěru, že je multiclass a tak ty featy potřebuje k tomu. jinak jack je jasná volba každého barda. build "brouk Pytlík", všude byl dvakrát a od všeho má klíče.
18.3.2009 00:39 - Alnag
Lotrando: Zajímavé. Já jsem se po prohlédnutí PHB2 právě rozhodl na multiclass vykašlat. Jedinou power z jiného povolání přes půlelfí schopnost diletanta si na 11. úrovni změním na at-will (jak se patří) a šmitec.

IMO je bard buď Multiclass nebo Jack of All Trades. Vzhledem k tomu, že každý multiclass dává nějaký nový skill training a když u barda MC tak pořádně se mi zdá, že Jack of All Trades by tam pak pozbýval smyslu...
18.3.2009 11:24 - Lotrando
podle mě jsi schopen účině multiclasnout tak dvakrát, což jsou 4 featy a dva skilly. otázka je, nakolik ty skilly budou ty co chceš. výhoda jacka s bardím +1 do všech skillů je ta, že je pak jedno, co je trénované a co ne, rozdíl 2 už není tak patrný. vzhledem k multiclassu taky musíš rozprostřít atributy, což opět hraje do karet s jackem. je to asi jeden z možných buildů, rád se dozvím víc od kolegů bardů. tenhle class hraju jen občas, takže nemám tolik příležitostí ho vyzkoušet.
18.3.2009 11:33 - Gabik
Mavíc v PHB 2 má bard další pěkný feat - Bardic Knowledge - a to +2 ke všem znalostním skilům - což pokud dobře počítám mu někde muže dát i tu +5 jako za trénink.
18.3.2009 11:37 - Nachtrose
A nepocita se trening jeste k tomu? Cili Jack of all trades+skill versatility+bardic knowledge+trening=+10 do skillu?
18.3.2009 11:58 - Jarik
Tak to je.
Ale - kdyby vam featy daly +50, tak to nemusi byt trenovany skill.
ale u tech vasich pripadu...
skill versatility(to je +3ka?)+bardic knowledge = +5. je stejny bonus jako trenink, ale neni to trenink. Takze se neda uplatnovat automaticky vysledek, jako u nekterych akci, jako kdyz jsi trenovany. :)
18.3.2009 13:48 - Gabik
I když teď jak na to koukám, tak Bardic Knowledge by se nesčítala s Jackem - oba bonusy jsou v pravidlech popsány jako feet +2 - což se nesčítá. Takže knowledge by zvedala jen ty trénované a u netrénovaných by to bylo jen +3 (Jack + bardská vlastnost).
19.3.2009 11:58 - andtom
Podíval jsem se zběžně na Dungeon Delve a dle mého tomuto počinu lze těžko něco vytknout. Proč si to myslím:

Ta příručka hned v úvodu píše, že je to soubor 30 střetnutí pro hraní dějmistr proti hráčům. A je tam doslovně napsáno, že je to tak na rozdíl od běžného D&D hraní. To je velmi sympatické. Dále je sympatické, že neobsahuje kromě úvodu nic jiného než těchto 30 střetnutí, že je specializovaná a není to všehochuť.

Příručka je dle mého zpracována pěkně a férově. Kdo si chce zahrát souboje, najde co hledá. Kdo ne, není mu příručka vnucována připojením tematicky jiného obsahu, který by měl za úkol nalákat k jejímu pořízení.

edit: Prostě si myslím, že otázka, jestli se líbí příručka je taková trochu nejasná a je to zvlášť výrozné u Dungeon Delve. Ta otázka by se totiž měla rozdělit na dvě: 1. jak se vám ve vlastním slova smyslu líbí příručka a 2. jak se vám hodí tato příručka.
20.3.2009 09:20 - Lotrando
musím se podělit. Dneska vyšel výborný článek na DDI o stavbě družiny. linkuju to sem, protože to bude určitě zajímat všechny hráče. Pokud by jste stáli o překlad, můžu na to mrknout a část přeložit. schválně, posuďte

Party building
je to příloha tady na d20, jinde by se to asi brzo smazalo. pokud je to problém, odstraním to
20.3.2009 22:17 - Almi
Lotrando: Hmm..vynikající článek, máš pravdu. Spoustu toho člověk tuší, ale tady je to hezky shrnuto a pro někoho, kdo pravidelně nehraje je to učiněný poklad. Ten článek by stál za překlad.

andtom: Přesně s Tebou souhlasím. Právě na to jsem narážel v diskuzi níže. Jen bych anketu asi nedělil, osobně jí chápu tak, že má vyjadřovat celkový pocit z příručky. Prostě, jak na dotyčného působí, jak je kvalitní..zkrátka průsečík všech těchto věcí, čemuž se říká názor (Alnag promine za zjednodušení pojmu :-))
20.3.2009 22:37 - andtom
Almi: Máš pravdu, že jsem s pohledem na Dungeon Delve neobjevoval Ameriku, jsem jsem se chtěl hlouběji vyjádřit :)
Anketu bych ani já nedělil, spíš jsem to myslel, jak otázku "Jak se vám líbí D&D doplňky?" vlastně brát.

Lotrando: Ten článek by bylo prima přeložit, také se přimlouvám. Určitě bude mít čtenáře.
22.3.2009 18:04 - schleitr
Nevíte na kdy se plánuje 4e Eberron?Případně 4e Dragonlance/Ravenloft?
22.3.2009 18:12 - Alnag
schleitr: 4E Eberron se plánuje toto léto červen/červenec. Tradičně 2 příručky + 1 dobrodružství. Další světy (resp. svět pro rok 2010) budou ohlášeny někdy poté... nejspíše na srpnovém Genconu.
25.3.2009 07:48 - andtom
Hmm, Amazon se vytáhnul. 17.03. jsem objednal Open Grave a Players Handbook 2 obyčejnou přepravou (15-28 dnů) a dnes ráno jsem to převzal na poště. Udělali mi radost.
25.3.2009 08:02 - Merlin
Andtom: a že jsi neřekl? bych si s babajem vzal taky PHB2
25.3.2009 08:16 - andtom
Merlin: Vidíš, to mě nenapadlo se zeptat. Jinak jediné, o jakou úsporu bychom se podělili, jsou 4 dolary za odeslání (jinak se dál platí 4 dolary za každou knihu, a to je tím pádem pořád stejné, jestli je to v jedné zásilce nebo ve dvou). Pokud si teď objednáte 2xPHB 2, tak zaplatíte 2x21 dolarů cena knížky + 4 odeslání + 2x4 za odeslanou položku = 54 dolarů.

Edit: Jestli máte zájem, tak objednám 2xPHB 2 a zřejmě se s něčím přidám.
26.3.2009 10:40 - Alek
Dotaz na odborníky ;-) Jak je to s Power Attackem, je možný ho použít i u útoků, který nejdou přes Sílu? Například u paladinova Bolstering Strike, kterej používá k útoku Charisma. Zatim jsem nenašel důvod, proč by to nešlo, ale je to divný.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12975597381592 secREMOTE_IP: 18.224.39.32