Kultura

Alnag
28.5.2008 14:07
Dungeons & Dragons 4e (II)
Diskuse o čtvrté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání. Prosíme i přes vypjaté téma o dodržování základních pravidel netikety, tak jako v jiných diskusích.

Navazuje na více či méně spekulativní diskusi o 4E.
17.3.2009 10:28 - Nachtrose
ShadoWWW: tak ja ti nevim clovece. Zacinaji mi dochazet zpusoby, jak ti jeste podekovat. Tak snad: DEKUJI ;-)
17.3.2009 10:31 - Alnag
Hustý!!! Díky!
17.3.2009 10:49 - ShadoWWW
Nachtrose: :-D NZ. :)
17.3.2009 10:57 - Nachtrose
Tak prvni bleskovy prulet mam za sebou. Jsem v praci a na velke cteni nemam cas, tak zatim budu hodnotit jen grafickou stranku. Vypada to, ze v porovnani s PHB 1 vymenili par ilustratoru a osobne bych tuto zmenu hodnotil rozhodne jako k lepsimu. I kdyz ti, ktere nechali, stale odvadeji ... rekneme rozporuplnou praci.

Alnag:Asi by to chtelo opet poupravit anketu ;-)
17.3.2009 10:58 - Noir
super, díky moc, do čtvrtka jistě stihnu nějaké featy využít...
17.3.2009 11:13 - yokuzava
:) Diky!!!, snazil sem se ho najit uz od vcera, ale marne. ;) Skoda ze tam neni videt to dobrodruzstvi nebo aspon postavy ktere budou v sobotu pouzity.
17.3.2009 11:41 - Nachtrose
Na wizardech bylo oficialni datum vydani dnes.
17.3.2009 14:33 - Aeris
Nachtrose píše:
Tak prvni bleskovy prulet mam za sebou. Jsem v praci a na velke cteni nemam cas, tak zatim budu hodnotit jen grafickou stranku. Vypada to, ze v porovnani s PHB 1 vymenili par ilustratoru a osobne bych tuto zmenu hodnotil rozhodne jako k lepsimu. I kdyz ti, ktere nechali, stale odvadeji ... rekneme rozporuplnou praci.


Ako tak pozerám, nastúpil copy-paste ilustrácií z 3.5 edition :-))
17.3.2009 14:44 - Conlai
Hustý.

Mimochodem jsem konečně převedl svou stálou družinku z 3.5 na 4E, teď budou nadávat, že ke dvojce neměli přístup. Ale vzhledem k tomu, že příští hru se chystají na mladého černého draka, který podle nich stojí za jejich dosavadními potížemi, myslím, že přinejmenším jeden hráč bude moci PHB2 brzy využít.

Shadowww: Your google-fu* prevails again:-)

*or whatever you use to find that stuff
17.3.2009 14:48 - Lotrando
conlai: taky jsem si říkal, že při tomhle tempu vydávání nových povolání nehraju dost her :)
17.3.2009 14:49 - Jarik
bezva. Tak jsem to prosel... a at tak ci tak si PHB2 u mne hodne splhl. Golias... vivat...jedna z mych nejoblibenejsich ras i 3,5:)
a vubec mi nevadi, ze anglicky neumim :) neco tusim :D
17.3.2009 15:11 - Nachtrose
Aeris píše:
Ako tak pozerám, nastúpil copy-paste ilustrácií z 3.5 edition :-))


3.5E znam jenom z PC her, tak nemam s cim srovnavat. Coz ale nemeni nic na tom, ze se mi vetsina ilustraci libi vic nez v PHB1.

A jedna polemicka: je PHB2 podle vas CoreBook, nebo Supplement? ( ano, inspirovalo me k tomu zarazeni v ankete )
17.3.2009 15:11 - ShadoWWW
Ale PHB2 není vše, co si můžete nově stáhnout...



Na http://rapidshare.com/users/7KC2M5 si můžete stáhnout všechny knihy pro DND 4E od WotC, co zatím vyšly. Včetně PHB2 nebo žhavé novinky dneška, dobrodružství P3: Assault on Nightwyrm Fortress, Dungeon Tiles DU2_Streets_of_Shadow nebo DU3_Caves_of_Carnage.

Na http://rapidshare.com/users/SSHFL5 si můžete stáhnout všechny nové Dungeony a Dragony pro 4E a specialitky, jako dobrodrzžství M2_-_Curse_of_the_Kingspire, In_Search_of_Adventure nebo 4E kompatibilní Dungeon Crawly.

Heslo je d20.cz

Asi by to chtelo opet poupravit anketu ;-)
17.3.2009 15:59 - Blaine
Píše:
je PHB2 podle vas CoreBook, nebo Supplement? ( ano, inspirovalo me k tomu zarazeni v ankete )

Podle me by to mel byt Core Rulebook - kdyz si to tak vezmete nic to nerozsiruje nebo tak, proste je to jen osm povolani a pet ras, ktere se nevesly do PHB 1...
17.3.2009 16:58 - Nachtrose
Asi budu otravnej, ale tech tilesetu by se vice nenaslo? Nebo aspon DU1 v lepsi kvalite? Bylo by to mozna fajn mit neco modularniho v zasobe pro strycka prihodu. Jinak mapky k prvni ( a zatim jedine ) zkousce/predvadecce/osahavacce jsem podle Dungeon Delve ubastlil v Dundjinni. Hezka hracka celkem a pokud by mel nekdo zajem, muzu uploadnout, pripadne se podivejte po torrentech. A abych nezapomel; ShadoWWWe, uz jsem ti dekoval? ;-)

/edit
Precejenom jsem neco zapomel: Netusite, kdy bude DDI character builder updatnutej na stav PHB2? Zatim mam jen demo, ale mozna bych si ho pak zaplatil, aspon na ten mesic kvuli updatu ;-)
17.3.2009 17:15 - Alnag
Nachtrose píše:
A jedna polemicka: je PHB2 podle vas CoreBook, nebo Supplement? ( ano, inspirovalo me k tomu zarazeni v ankete )


A v anketě je to jako hlavně doplněk, protože mi to z nějakého důvodu nešlo naklikat do té první anekty a nechtěl jsem se v tom hrabat příliš, abych nerozbil současné hlasování...

Nicméně se dá argumentovat i tak, že Core to není, protože to neobsahuje žádná pravidla nutná pro hru. (Nová povolání, rasy atd. byly i ve 3e běžnou náplní supplementů...)
17.3.2009 17:21 - Nachtrose
Sethi: /kiss /kiss /kiss
17.3.2009 17:37 - Almi
Nachtrose: Update CB by podle Editorial Calendaru na jejich stránkách měl být 24.března.

Co se tilesetů týče, tak nejlevnější je si je koupit. Cena cca. 9-10 USD nebo v novější v Rytíři za cca. 260,- Kč. Jsou oboustranné, velmi kvalitní materiál.

Více o nich - viz linky od Sethi. Obecně:
zatím vyšly tematické sety
- dlaždice podzemí (DT1, DT2, DT3, DT7, DU1) - stačí ti od každého jeden;
- příroda (DT4) - se hodí 2x (je to zelený terén a divočina);
- přírodní jeskyně (DT5 a DU3);
- město a různé (DU2) - hodí se taky víckrát, pokud to často hraješ.

Dá se solidně kombinovat s Tilesama ke Cadwallonu, obsahují město. Jsou 4 sety - A až D, nejlepší jsou první dva - A a B. Ale jsou obtížněji sehnatelný, míň kvalitní a v Rytíři stály svého často 500,- Kč jeden.
17.3.2009 18:16 - Nachtrose
Almi: S moji cetnosti hrani je momentalne kupovani cehokoli vyhozenym kapitalem. DnD jsem zatim hral jednou ( minuly tyden ) a ani to nebyla plnohodnotna hra. Jenom takove osahavani Combat Encounteru. Takze teoreticky i tlaceni tech tilesetu je zbytecnost. Ale kdo vi. Pro zacatek bych je snad vytisknul cernobile v praci na laserovce a pokud by se nahodou naslo dost lidi, co by do toho sli na plno, mozna bych pak zvazil i tu jejich koupi.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080487012863159 secREMOTE_IP: 3.141.24.134